Logo
Print this page

Експеримент з ремонтом доріг чи гра в тендери, яка затягнулася

  Першим розглядали питання про стан ремонту доріг. Доповідала начальник відділу економічного розвитку й торгівлі райдержадміністрації Анна Латиш. У 2018 році проходить реформування  системи управління дорожнім господарством.Всі дороги місцевого значення передано облдержадміністраціям, що мало б прискорити ремонти, але цього не відбувається. Розповідала детально й скрупульозно, через що її дехто з присутніх у залі перебивав репліками про те, що цю теорію вони знають як «Отченаш», тому хотіли б почути, коли все-таки в районі розпочнеться ремонт доріг, адже вже промайнуло половина літа, тому є побоювання, що ремонтники  до зими не встигнуть освоїти виділені на ремонт кошти.
  Для авторитетності доповідь Анни Латиш доповнював ще й голова РДА Олександр Лісовий, зауваживши, що Золотоніський район—перший і єдиний в області, кому на ремонт доріг виділили найбільше коштів - 40 мільйонів з державного бюджету при тому, що на всю область для ремонту доріг виділено 391 мільйон гривень. Це при тому, що з районного бюджету на ремонт доріг виділяють 30% вартості ремонтів - 12 мільйонів гривень. Ремонти мають охопити 11 доріг  протяжністю 123 кілометри, завчасно розроблено проектне рішення  на кожну дорогу. Перший тендер оголошено 11.05, а 30.05 підрядник з Чернігова «Бахмачбудсервіс» - новачок у проведенні дорожно-ремонтних робіт на Черкащині виграв тендер , його представники вже виїздили оглядати ділянки доріг, це в с.Новодмитрівка від переїзду до розвилки по вул. Шевченка, ст. Пальміра - Чорнобай через Синьооківку, від траси Н-08 до Чорнобаю через Маліївку. Ще по 5-и дорогах  Гельмязів-Плешкані, Н-08 - Гладківщина, Гладківщина - Бубнівська Слобідка, Благодатне—Вороненці,Н-08-ст. Пальміра через Крупське  очікується підписання договорів. Три дороги Кедина Гора—Золотоноша, Коврай - Коврай-2-Хутори Коврайські, Золотоноша-Вознесенське—Драбів виставлені на євро тендер через дороговартісність ремонтних робіт на них, а процедура відкриття цього  тендеру відбудеться аж 30 липня, коли, як кажуть, Святий Ілля у воду щось зробить, тобто коли літо на осінь поверне. ЧОМУ ТАК ДОВГО ВОВТУЗЯТЬСЯ З ТИМИ ТЕНДЕРАМИ, будь вони хоч тричі прозорими, ЧОМУ ТАК ДОВГО ЗАСИДІЛИСЯ НА СТАРТІ Й КОЛИ ВРЕШТІ-РЕШТ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕМОНТ ДОРІГ - ці питання ставили руба присутні в залі й чекали на них конкретної відповіді.Олександр Анатолійович завіряв, що його напередодні запевнив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко в сприянні і спрощенні процедури тендерів для району, завдяки чому ремонтні роботи мають розпочатися вже на початку липня. На цю сесію запрошували й самого Юрія Олеговича , але з області ніхто з високо - посадовців не прибув. Тільки заступник начальника департаменту інфраструктури Ігор Демиденко, який з трибуни так нічого конкретного й не сповістив, як не старалися його розговорити, хіба що закликав  докладати спільних зусиль, зважати на складність створення структури  й призначення її керівника.
Отож на сесії прийняли рішення максимально сконцентруватися на виконанні ремонтних робіт, забезпечити якомога більшу кількість підрядників, співпрацю із сільськими громадами та їх участь у контролі за якістю проведених робіт. А основне - коли ж нарешті розпочнеться ремонт доріг?—це питання поки що залишилось риторичним. Рекорд з початком ремонтних робіт - 2018 вже поставлено. Бо ще такого жодного року не бувало, щоб пів-літа пройшло, а з ремонтами на дорогах, як гласить народне прислів’я, і кіт не валявся.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.