Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Із сесії Золотоніської районної ради. Проїданням бюджету займається первинна ланка

 Про стан медичного обслуговування на території Золотоніського району доповідала голова депутатської комісії Лариса Насальська (на фото). Із 2018 року реформування первинної ланки меддопомоги ввійшло в активну фазу. Із 39 тисяч населення договори з сімейними лікарями підписали 28957 осіб, що недостатньо. Бо від цього залежить бюджет обслуговування первинної ланки меддопомоги. Найбільше не задекларованих жителів - аж 547 осіб у селі Піщане через те, що там немає лікаря.
В першому кварталі 2019 р. надійшло близько 4 млн.грн. державних коштів. З районного бюджету - 5 млн.950 тис. грн. В цьому році розпочалось і має завершитись спорудження медамбулаторії в Благодатному.В планах - придбання двох автомобілів медичної допомоги.
За програмою «Доступні ліки» із 1-го квітня виписують електронні рецепти. Гальмується через те, що не всі аптеки включилися в процес. Вірніше, в програму включилися лише дві - розташовані в «Екомаркеті» і «Ваше здоров’я», обіцяють "Авіценна" й аптеки ЦРЛ. Було відмічено, що поки що первинна ланка меддопомоги займається проїданням бюджету.
  Про роботу вторинної ланки Золотоніської районної лікарні доповів головний лікар Сергій Примак. Відзначив, що торік в райлікарні народилося 426 дітей, що менше попереднього року. У лікарні 283 ліжка, ліжкодень обходиться в 10,82 грн., тобто основні витрати лягають на плечі пацієнтів. На 4 млн.700 тис. грн.. придбано обладнання за кошти обласного бюджету. На 9 млн грн.. проведено ремонтів за кошти районного бюджету. Проведено ремонти терапевтичного відділення, пологового, фізіотерапевтичного, переливання крові,  половину хірургічного відділення (як і було розподілено, а друга половина залишилась за міською владою).  За місяць дефіцит фінансування рай лікарні сягає 100-120 тисяч гривень. Голова районної ради Валерій Саранча звернувся до керівників Зорівської і Плешканівської громад, щоб допомогли коштами, аби жителі їхніх сіл могли одержувати меддопомогу.
  Орієнтовно 7 травня планується провести позачергову «виїзну» сесію райради на території райлікарні, де продемонструють оновлений оперблок та предметно обговорять медичні проблеми. Взяли на контроль питання проведення медоглядів підлітків. Також ухвалили назву Комунального Некомерційного Підприємства «Золотоніська багатопрофільна районна лікарня», вилучивши з назви слово «центральна».

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C