Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Книга агронома Володимира Побиванця «Люди землі» вийшла в люди

      17 квітня, минулої середи в залі Золотоніської районної бібліотеки відбулася презентація книги нашого земляка Володимира Побиванця «Люди землі», яка щойно вийшла з друку у видавництві Юлії Чабаненко в Черкасах. На презентацію зібралося багато друзів автора, які прискіпливо слідкують за творчістю Володимира Григоровича Побиванця, агронома за фахом, у якого перед виходом на заслужений відпочинок прокинувся талант літературної творчості. Його на цей шлях благословив Учитель Іван Дробний. Йому, своєму Вчителю Івану Семеновичу Дробному присвячена ця книга й з екрана процитовано відео звернення, але самого вчителя вже немає серед нас, а по ньому залишилась пам’ять.  Перші книги автора «Як мило бути тільки вдвох», «Наш рід добрий на плід» написані віршами, а «Люди землі»--прозою. Писати прозою автору вдається краще—так підказав учитель. «Люди землі» - це перша  «повнометражна» книжка автора розміром у 300 сторінок з кольоровими ілюстраціями. Книжка значною мірою автобіографічна, її героями й прототипами , зокрема, були й ті, хто зібрався на презентацію. Вже перед представленням багато хто встиг прочитати книгу на одному подиху, впізнати знайомих персонажів. Тому про книгу розповідали як працівники бібліотеки, так і гості. Складається книжка із двох десятків новел—«Вічний агроном», «Фермерська доля», «Перша посівна», «Муки совісті», «Липовий рай», «Прощена неділя», «Цукерка», "Вище птахів", «Мушкетка» та ін.  5 філософських ессе. 4-х ліричних замальовок з особистого. 7-и прозових оповідок замість верлібрів. Ця книга, на нашу думку, за літературним рівнем нагадує роман в новелах «Тронка» Олеся Гончара або «Люди на  болоті» білоруського письменника Івана Шемякіна. Проілюструвала книгу своїми малюнками золотоніська художниця Валентина Строкань, передмову написала поетеса Ніна Жук, а видавець Юлія Чабаненко написала теплого супровідного листа .
   Автор признався, що прототипом його «Вічного агронома» став агроном із Хрущівки  Григорій Васильович Іщенко. «Фермерська доля» списана з Василя Павловича Драча з Дмитрівки, який серед інших агрономів теж перебував у цьому залі. Володимир Григорович народився 1958 року в Золотоноші, закінчив міську школу №4 імені Семена Скляренка. Навчався у Білоцерківському сільгоспінституті, де здобув фах агронома й був йому вірний та відданий. Працював у дослідній станції інституту луб’яних культур і в «Сортнасіннєовочі», в районному управлінні сільського господарства. Зарекомендував себе бездоганним фахівцем, з поетичною душею, бо зміг у віршах освідчитись полю. Книга взяла за душу читачів  щирістю й справжністю, тим, що  герої й сюжети не вигадані, а взяті із життя. Їх впізнавали на презентації виступаючі: Віктор Макарович Скидан, в минулому голова Золотоніської районної ради, теперішні представники районної влади Сергій Стрижак і Олександр Нагаєвський, директор Новодмитрівської школи Олександр Тукало, завідуюча районним відділом культури Ірина Головата. Кореспондент районної газети «Вісник Золотоніщини» Надія Коваленко захоплено говорила про хромосоми любові до землі, до поля, до людей, які проглядаються в книзі на кожному кроці. А директорки Золотоніської районної бібліотеки Галина Безкровна і Золотоніського краєзнавчого музею Віта Ямборська раділи, що розширилось коло місцевого письменства та побільшало книг місцевих авторів. Зворушливо представляв чергову книгу старшого брата молодший брат  — Віталій Григорович Побиванець, лікар за фахом, який набирає текст на комп’ютері й заодно є першим читачем та критиком текстів. Володимир Григорович ділився своїми задумками й планами на майбутнє. Серед них—дослідити родовід Вернигор,  з якого кохана дружина Ольга. Її мама Ліда Данилівна багато в чому замінила йому його матір, котра завчасно відійшла. Його книг, правдивих та щирих, з таким глибоким знанням життя, чекають читачі.
На фото: моменти з презентації книги «Люди землі: Володимир Побиванець у колі колег—агрономів, з художницею Валентиною Строкань.

Last modified onВівторок, 30 квітня 2019 08:38
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C