ЗУСТРІЧІ НА КВАРТАЛАХ

В Золотоноші тривають зустрічі міського голови Віталія Войцехівського, його заступників, керівників структурних підрозділів, комунальних та соціальних служб із мешканцями житлових кварталів. Понеділок, вівторок, середа — дні таких запланованих зустрічей, на яких йдеться про те, чим живуть жителі міста, що їх турбує та способи вирішення таких проблем. Одна із таких зустрічей відбулася 31 серпня, в останній день літа, ввечері минулого четверга в дворі будинку №129 по вулиці Шевченка, де на зустріч зібралися жителі трьох сусідніх п’ятиповерхівок — будинків №115, №129, №131. Місцем зустрічі було обрано двір 129-го будинку тому, що в ньому проживають найстарші жителі.Прибувши на зустріч, міський голова з командою повідомив присутнім приємну новину: тільки-но було відкрито рух транспорту по одній полосі відрізку вулиці Шевченка, де триває реконструкція каналізаційного колектора.
Тему каналізації тут же підхопили й тривалий час її обговорювали, бо в будинках 129 і 131, збудованих в 60-70-х роках, зносилась застаріла дворова каналізація, через що стали частими аврали з підтопленням підвалів та іншими неприємними сюрпризами.Отже, ремонт дворової каналізації для жителів цих двох будинків — на першому місці. Роботи в дворі безпосередньо на каналізаційній лінії виконуватимуться за кошти місцевого бюджету, а от примикаючий відрізок від будинку й безпосередньо до труби — тут вже доведеться скластися коштами  й жителям будинку в рамках місцевої програми «Золотоноша — власними руками». Також жителям будинків треба подбати про те,щоб замінити зношені стояки в під’їздах. Тут же з’ясувалося, що стояки в своїх під’їздах люди вже поміняли. Під час діалогу дійшли згоди, що до кінця цього року можна буде виготовити проектно-кошторисну документацію, а вже з весни 2018-го - розпочати ремонтні роботи надвірної каналізації.
Що таке дворова каналізація — не з теорії, а з власного досвіду знають і жителі будинку №115 («ощадбанківського»), де її реконструкцію ще в 2009 році провела колишня  ВАТ «Веста», залишивши по собі не зовсім добру пам’ять.Горе-ремонтники залишили після себе переритий і не відновлений двір. Жителям восьми під’їздів як молодшим, так і старшим, доводиться спотикатися, ідучи таким двором, або обходити велику калюжу після дощу. Їм теж запропонували той же вихід — підключитися до місцевої програми «Золотоноша—власними руками». Гуртом скластися коштами на виготовлення проектно-кошторисної документації,в яку, як підказував тут присутній директор «Міськводоканалу» Сергій Кузнєцов, обов’язково включити дворове водовідведення, щоб двір не підтоплювали дощові й талі води. Зі збором коштів на проект радили не баритися, адже учасників програми «Золотоноша—власними руками» не бракує, тому серед бажаючих утворюється черга.
Хоч для жителів 115-го будинку дворове питання наболіле й вистраждане, однак на перше місце випливло питання з освітленням у під’їздах та надворі в темну пору доби. Обслуговуюча організація ПрАТ «Янтарь» ось вже півроку як проводить експеримент з автоматичним включенням - виключенням електроприладів. Але щось в цьому експерименті не так-то наввипередки з ясним сонцем над під’їздами горять ліхтарі, то в темних під’їздах жителям доводиться пробиратися напотемки. Люди просили або відрегулювати цей експеримент, або з ним покінчити чи переключити на інших. Присутній керівник «Янтаря» Володимир Гончар пообіцяв розібратися і цю проблему владнати.
Одна із жительок, яка працює на лікеро-горілчаному заводі, просила, щоб вуличне освітлення не вимикали відразу після 12-ої, бо страшно повертатися після вечірньої зміни.Міський голова пообіцяв,що залишатимуть горіти ліхтарі через один. Хоча й пожурився тим, що вже прибрали нічний тариф за електроенергію, за яку тепер доведеться платити дорожче. Ще жителі просили спиляти два горіхи, що нахилилися між будинками, один нагнутий попередньою бурею, а другий — надломаний. Для цього потрібна вишка, її теж запланували придбати для міста в кредит,як недавно новий сміттєвоз.
Про реформування медицини й про роботу її первинної ланки в трьох міських амбулаторіях розповів міський голова Віталій Войцехівський (зокрема, про поповнення обладнанням), тут же можна було поспілкуватися із заступником головлікаря міської первинки Володимиром Буцом. До речі, наболіле питання однієї із присутніх жительок тут же було взято на контроль та до вирішення. Присутні на цій зустрічі змогли, як то кажуть, з перших вуст дізнатися про важливі події міста: які вулиці вже ремонтуватимуть, а які-на черзі; які культурні події відбудуться найближчим часом; що нового в отриманні субсидій, тощо. На цій зустрічі був цікавий діалог між владою та жителями , діалог серед буднів, а не під вибори. Діалог з довірою і розумінням.
Подібні зустрічі продовжуються. Наприклад,у понеділок, дарма що називають його днем важким, така зустріч відбулася з жителями будинків 156 та 148 по вулиці Шевченка — так званого будинку газовиків і «старої» дев’ятиповерхівки, де  як найважливіше піднімалось питання про встановлення дитячого майданчика.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C