Четверо малих дітей згоріли у хаті заживо

Від цього офіційного повідомлення про трагічну, надзвичайну подію в селі  Драбівці Золотоніського району, що сталася ввечері минулої неділі, 17 грудня, мороз іде поза шкірою і волосся піднімається дибки. Важко повірити й усвідомити, що в глинобитній хаті заживо згоріли четверо малих дітей віком від 8-ми й до 1 року й три місяці, яких самих залишила, замкнувши двері, молода мати й пішла у своїх справах. «В диспетчерську Золотоніської ДПРЧ №8 повідомлення надійшло о 19.20 17.12.2017 р. про пожежу в житловому будинку по вулиці Набережна в селі Драбівці в домоволодінні Тетяни Т.,  1990 року народження. На місце події  пожежний караул прибув о 20.29. Глинобитний будинок розміром 6х10 метрів із шиферною покрівлею був охоплений полум’ям, з вікон валував густий дим, стріляв шифер. Гасіння пожежі організували двома стволами, гасячи вогонь і для забезпечення пошуків потерпілих. Адже сусідка, котра зателефонувала на службу 101, наголошувала, що в хаті можуть бути четверо малих дітей. Крім великої пожежної машини вогонь  допомагав приборкувати ще менший автомобіль з пожежної частини та машина сторожової охорони із сусіднього села Скориківки. О 21.20 вогонь локалізували, а о 22.07—пожежу ліквідували. На місці пожежі виявлено трупи чотирьох дітей: Яни, 12.01.2009 р.н., Сергія, 19.09.2013 р.н., Ірини, 4.09. 2014 р.н., Андрія,30. 08. 2016 р.н.

  Вогнем знищено  покрівлю на площі 60 метрів квадратних, перекриття на площі 30 м2., підлогу на площі 10 м кв. Величина збитків встановлюється. Причина пожежі - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей. Винуватець - господарка.

На цю надзвичайну пригоду черговий караул виїздив разом з начальником пожежної частини Вадимом Каплею. Вадим Олексійович розповів, що вже під кінець пожежі повернулася й хазяйка. Це вона розтопила в хаті плиту й замкнула в ній дітей та нібито пішла до матері. Кажуть, що бачили її і в магазині. Хтозна, в яких справах і куди ходила, але однозначно було видно, що жінка була в нетверезому стані. Її посадили в машину поліцейських і повезли у райвідділ, інакше обурений натовп людей міг влаштувати над нею самосуд. Повідомлений про нещастя, повернувся з роботи і її чоловік, який працював на заготівлі дров.

 • Із цієї пожежі хлопці повернулися після 2-ої години ночі, бо розтягували глинобитні стіни, обгорілі сволоки. На очах бувалих у бувальцях чоловіків виступали сльози жалю за загиблими дітьми. Про пожежу нам повідомили, коли вона була у розпалі, хата в тупичку, крайня у ярку, діти згоріли заживо,--розповідає Вадим Олексійович.

А сільський голова Драбівець Олександр Валентинович Герасименко розповідає про цю сім’ю

 • У 27-річної Тетяни шестеро дітей і вона ходила вагітна сьомим. Молода мати багатодітного сімейства, як і її мати, як і її сестра. Нікудишня мати і ніяка хазяйка. Дітей народить—і покине. Вона тільки рік проживає в нашому селі, а то проживала в Тальнівському районі у свекрухи. Там у свекрухи й двоє діток залишилось. Повернулась від свекрухи до матері, та чомусь з матір’ю посварилася, тому й стали мешкати зі своїм цивільним чоловіком окремо в старенькій хаті. Діти — не доглянуті, зобижені такими батьками. Двоє старшеньких пропускали школу, можна сказати—в школу не ходили. До них через два дні ходили вчителі з школи. На опікунській раді вирішувалось питання про вилучення дітей із цієї сім’ї. У понеділок ми мали прийняти остаточне рішення. Не встигли, бо вночі сталося таке лихо. У селі будинок сімейного типу, кілька прийомних сімей. І цим би діткам опікуни знайшлися, якби ж то знаття…

Трагедія підняла на ноги весь район. Ситуацію вже в понеділок, 18 грудня розглядали й на комісії з надзвичайних ситуацій, і в районній службі у справах дітей. Аналізували причини. Приходили й до такого висновку, що в нестерпних умовах дітей залишати не можна. А матір, що занапастила своїх дітей, чекає кримінальна відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

 • 0

Міський бюджет


Станом на 10 грудня до міського бюджету надійшло 91 мільйон 497 тисяч гривень при плані 95 мільйонів 850 тисяч гривень,  виконання становить 95,46%, відхилення—4 млн.362 тисячі гривень.

 • 0

Вилучено дітей


Службою у справах дітей проведено рейд  по обстеженню неблагополучних сімей, із кризових сімей вирішено вилучити 2 дітей, одне-в дитячий будинок компенсаційного типу, друге—в будинок дитини.

 • 0

Соціальне таксі запрацює у січні 2018-го року


Із минулого 2016 року Золотоноша бере участь у пілотному проекті «Соціальне таксі». В рамках реалізації проекту  благодійна організація «Фонд родини Нечитайло»спільно з департаментом соціальної політики ОДА оголосили тендер на закупівлю  соціальних таксі. Його виграли четверо міст: Черкаси, Золотоноша, Умань, Чорнобай. Ті міста, які готові розвиватися, впроваджувати нові проекти, готові до співпраці на основі спів-- фінансування.Автомобілі обладнані  підйомниками для комфортного перевезення людей на візках, з кондиціонерами.
За словами директора Золотоніського міського центру соцдопомоги Людмили Неліної, соціальне таксі в повному режимі запрацює у січні 2018 року.До того часу будуть розроблені тарифи  на платні послуги, 50% яких—витрати з міського бюджету.Будуть оголошені  номери стаціонарних і мобільних телефонів  для виклику.Соціальним таксі безкоштовно користуватимуться  діти-інваліди та особи з групою інвалідності, не здатні самі пересуватися, або яким потрібен супровід. Має бути обумовлена й мета поїздки-до лікувального закладу, банківської установи, відвідування нотаріуса чи судових засідань, тощо.

 • 0

Новорічну ялинку щодня можна купити на недільному ринку


Передноворічна торгівля ялинками в Золотоноші, згідно з п.1 , 20 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  організовуватиметься із 15.12.2017 по 01.01.2018 р. на недільному ринку по вулиці Благовіщенській, 55 щодня; на автостоянці по вулиці Благовіщенській, 55, щодня, крім неділі; на території ТОВ «Зодчий К», вул. Обухова, 20 (за згодою власника); територія КП «Золотоніський міський ринок» (за наявності вільних торгових місць).

 • 0

У пам'ять про голодне лихоліття

Пам’яті  мільйонів українських селян, пам’яті своїх односельчан  які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі,  після найбільшої трагедії  XX століття, жителі Вільхів присвятили мітинг-реквієм, де згадали  всіх, хто втратив життя під час голодоморів у минулому столітті. Це був 26–й рік, це був 32-й рік, це був 33-й рік, це був-47 рік. То була жахлива сторінка для нашого народу. Мільйони невинно загублених життів та скалічених доль, безлюдні села, страх у людських душах - ось чорний слід Голодомору.
Статистика смертей і  до цього часу неточна, бо порахувати загублені життя неможливо. Але  ми  знаємо,  що геноцид загнав  у могилу мільйони людських душ .
Згідно списку, що зберігся в бібліотеці с. Вільи, у селі  загинуло 92 особи, із них майже половина - діти. Просто написано ім’я. Ні прізвища, ні по-батькові. У всіх загиблих від голоду було життя,  були свої  імена, свої мрії і сподівання.  На сьогодні в селі залишилися одиниці  тих,  хто  вижив в роки  голодомору. Вони  були зовсім маленькими,  але ті страшні часи залишили слід на все їхнє життя.   За свідченнями очевидців на кладовищі,  в селі Вільхах,  був яр, в  якому  ховали померлих від голоду.
   «Народ, який не знає свого минулого, не вартий майбутнього».  Ми не маємо права забувати сторінки своєї  історії,  якими б трагічними вони не були.
 Правда голодомору  розкрилася через довгі десятиліття замовчування. Тільки через 70 років,  у листопаді 2003-го, Генеральна  асамблея ООН визнала голодомор національною трагедією українського народу. Тільки у  жовтні 2008-го Європарламент визнав голодомор в Україні злочином проти людства. І тільки з 2006-го року в Україні встановлено День пам’яті жертв голодомору. 25 грудня, вони схилили голову у жалобі, перед пам’яттю загиблих односельчан,  біля збудованого, ними, пам’ятника.  
"Побудувати пам’ятник Жертвам Голодомору, зберегти пам'ять про все, що відбулося на українській землі – це був наш святий обов’язок, - говорить голова села Віра Іванівна Циганник, -  І ми його виконали,  виконали завдяки не байдужим жителям нашого села".
Вільхівчани сумують і разом з тим відчувають гордість за своїх людей. Вони зуміли вистояти, і не лише вистояти  у голодне лихоліття, але й  зберегти себе як народ, зберегти свою історію.
Трагедія Голодомору є важким уроком для всіх нас. Страшні події 32-го 33-х років показали, як легко може бути зруйноване життя і як важко, воно відроджується на випаленому полі.
 Це багатостраждальна історія нашого народу.  І, ми, не маємо права забувати її чорних сторінок.  А,  пам’ятник «Жертвам голодомору»  буде нагадувати  про це нам і майбутнім поколінням.  Тож дякуємо Богу, що ми щодня маємо хліб на столі.

 • 0

Досвід Золотоніської лікарні схвалено для запозичення

В Золотоноші 10 листопада відбулося виїзне засідання Міністерства  регіонального розвитку  за участю заступника міністра Льва Парцхаладзе й команди  столичних відповідальних спеціалістів, а також голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, начальника обласного управління медицини катастроф, керівників районів та головних лікарів райлікарень, а приймали гостей керівники Золотоніського району й міста Золотоноші. Слідуючи правилу, що краще раз побачити, ніж сім разів почути, учасники багатолюдного представницького зібрання, зареєструвавшись в районому будинку культури,вирушили на екскурсію до Золотоніської центральної районної лікарні, щоб на свої очі побачити, як йде реформування медицини на місцях. Приємна подія відбулася ще перед входом до лікарні, коли  голова облдержадміністрації вручив ключі від тут же виставлених двох нових автомобілів для районного центру  первинної медичної допомоги.Потім приємних сюрпризів і здивувань було багато, як тільки гості переступили поріг лікарні. Замість звичної регістратури—по-сучасному реконструйоване фойє, де ведеться самозапис до лікарів у електронному режимі, замість звичайних паперових карток на відвідувачів заводять електронні.Завдяки цьому зникли черги, в такому ж електронному режимі можна отримати  будь-яку інформацію про прийом лікарів, записатися на прийом, просто перепочити на зручному диванчику чи подивитися телевізор. Завдяки проведеному сучасному ремонту приміщення ніби попросторішало. Праве крило першого поверху поліклініки зайняло діагностичне відділення, ліве—процедурно-маніпуляційне та реабілітаційне, знайшлося місце й для цілодобово працюючої аптеки, і для затишного кафе. А на першому поверсі стаціонару розмістили відділення трансфузіології і новостворене відділення невідкладної медичної допомоги з прицілом на роботу госпітального округу.Поповнились вони сучасним діагностичним обладнанням, зокрема й омріяною рентген—установкою вартістю в кілька мільйонів гривень, всюди-- впровадженням комп’ютеризації в лікувальний процес, на що було витрачено 2,85 мільйона гривень, працюють за програмою «Доктор Еліс».
  Після першого поверху учасники зібрання піднялися на четвертий поверх до терапевтичного відділення, де ніби потрапили в якийсь закордонний заклад, а не звичайну районну лікарню.Ремонт з сучасним дизайном, нові ліжка і меблі, плитка, телевізор в кожній палаті й автоматична кнопка виклику. Завідуюча відділенням Надія Віннікова каже, що тепер в них лікуються і відпочивають і такою її оцінкою повністю погоджуються пацієнти. Вона ж демонструє, наскільки завдяки комп’ютеризації пришвидшився й спостився процес: на своєму моніторі набирає прізвище хворого,що поступив, тут же моментально отримує його аналізи від ксімейного лікаря  й призначає лікування. Виграється час, що зачасту ціною в людське життя.
  Захоплені побаченим, гості засипали  основного гіда цієї екскурсії Сергія Примака—головного лікаря Золотоніської центральної районної лікарні   шквалом запитань, які зводились до трьох:  за який час це вдалося зробити? Яким коштом? За яким зразком? Отримували відповідь: за два з половиною роки.Спільними зусиллями й коштами: як державними з фонду регіонального розвитку й обласного бюджету, звідки надійшло до 10 мільйонів, за сприяння народних депутатів і обласних, із районного бюджету—близько 17 мільйонів, із міського—2,5 мільйона, а загалом на реконструкцію й реформування лікарні витрачено близько 30 мільйонів гривень.Проект-місцевий, за принципами зручності й доцільності. Реконструкційний ремонт продовжується: було чути, як дзижчали дрелі і стукотіли молоточки в оперблоці хірургічного відділення,а знадвору було видно риштовання над гінекологічно—пологовим відділенням, де робота йшла повним ходом.
Висловлюючи захоплення й схвалення, присутні прийшли до одностайної думки, що досвід Золотоніської лікарні треба підтримувати й поширювати, про це тут же давали інтерв’ю столичні і обласні керівники, а рядові учасники зібрання жваво ділились приємними враженнями і відкриттями, прикидаючи, що багато чого можна й собі запозичити.
Пленарна частина слухань відбулася в районному будинку культури з виступів із трибуни й під час діалогу за круглим столом. Говорили не тільки про медицину, а про децентралізацію зокрема.Заступник  директора департаменту заходів соціального захисту Сергій Парталян—про створення центрів безпеки громадян із вже запропонованим проектом. Директор міжнародного агентства «Лідерство» Дар’я Бондаренко—про проект «Дім для сироти».Виконавчий директор конфедерації будівельників Віталій Грусевич—про соціально-відповідальний бізнес у цій сфері.  Ельвіра Левченко—про програму «Держмолодьжитло» , Віталій Осташко—про телемедицину.Професор Черкаського національного університету Юрій Триус анонсував свою ґрунтовну книгу про комп’ютеризацію в медицині, що претендує на період реформування стати настільною книгою. Під час діалогу за круглим столом головний лікар Золотоніської ЦРЛ Сергій Примак і головний лікар районного центру первинної медичної допомоги Лариса Насальська більше говорили про насущні проблеми. Зокрема, і в кадровому питанні: хоч за останні роки в ЦРЛ прийшло працювати 13 лікарів, все-таки половину лікарського складу становлять спеціалісти пенсійного й перед пенсійного віку—типова картина інших лікарень, а в двох сільських амбулаторіях взагалі немає лікаря.Так що проблем в медицині вистачає, тому не треба розславлятись при їх вирішенні.

 • 0

ЗВІТ ПІД ОПЛЕСКИ

26 жовтня, в минулий четвер відбувся звіт міського голови Золотоноші перед громадою. Вже традиційний  і передбачений законом про місцеве самоврядування. Віталій Войцехівський всьоме звітувався перед повним залом слухачів у міському будинку культури. При вході всім присутнім  був розданий текст звіту, так що сприймався він не тільки з голосу, а перед самим звітом демонструвався відеофільм «Мандрівка машиною часу», що відновив у пам’яті призабуті картинки змін. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять заступника міського голови Андрія Зайця й найстаршого депутата  Миколу Зарубу, котрих не стало в цьому році.
Звіт відштовхувався від конкретних справ і націлювався на їх продовження в наступному році, тому час від часу підтримувався схвальними оплесками. У Золотоноші 18 діючих економічно активних підприємств,середня заробітна плата 5443 гривні, котра зросла на 43%. У центрі зайнятості на обліку 240 безробітних жителів міста—це найнижчий рівень безробіття в області, а за рік працевлаштовано 199 осіб. 8 тисяч осіб отримують субсидію. 289 осіб скористалися «теплими» кредитами на понад 300 тисяч гривень.Заасфальтовано 16 вулиць і 12 дворових заїздів і є 31 проект на асфальтування вулиць в наступному році. Розпочалася в цьому році робота щодо створення індустріального парку по вулиці Обухова — виготовлення проектно-кошторисної документації, підведення мереж, визначення керуючої компанії вже продовжиться в наступному 2018-у. Як і встановлення сонячних батарей на тій же вулиці Обухова, 65 та спорудження  заводу з виготовлення олії «Ойл продакшн Юкрейн»,по вулиці Канівській—заводу з переробки сої, елеватора  по вулиці Шевченка,3а.Продовжуватиметься реконструкція  полігону твердих побутових відходів, каналізаційного колектора, резервуару чистої води, будівництво набережної і парку «Надія», завершення спорудження плавального басейну в гімназії, завершення реконструкції площі Героїв Майдану  і стадіону ДЮСШ. Під житловий будинок  перепрофілюють колишній гуртожиток по вул. Шевченка, 70, де отримають житло військовослужбовці, а також 5-6 їх сімей зможе поселитися в колишньому дитсадку в Згарях, що тепер перейшов у комунальну власність міста і його переобладнають для цього.Як і перший поверх гуртожитку по вул.. Благовіщенська, 9.Із старого приміщення перебереться краєзнавчий народний музей імені Михайла Пономаренка. На Струнківському полі отримають земельні ділянки АТОвці. Великі плани передбачено і в освіті, які вже зараз реалізуються.До слова, із 4-х інноваційних шкіл області дві працює в Золотоноші—міська гімназія імені Скляренка й школа №2 інформаційних технологій.
Заданий діловий стиль розмови визначив і спрямування запитань із залу.
-Яка доля колишнього заводу «Супутник», де зараз ведуться якісь роботи?
-Цей занепалий об’єкт передано церкві «Відродження» для втілення соціальних проектів зокрема, й адаптації дітей,--відповідь доповнив представник організації Олег Горяченко: тут буде й безкоштовний стоматологічний кабінет, і флюорографія, і реабілітаційний притулок для дітей—сиріт. Також в грудні-січні набиратиме дітей табір «Максимум», що встиг полюбитися дітям і дорослим.
-Яка доля недобудованого заводу «КоронАгро»?
-Поки-що невизначена. Але в задуманому вигляді завод по виготовленню біоетанолу не працюватиме, бо розміщений на пагорбі, вище рівня міста й таїть небезпеку. Його забудовник збанкрутував, споруда-у заставі банку.  За оренду землі заборговано міському бюджету. Новому власнику доведеться  за неї розрахуватися.
-Навіщо даєте дозволи на лотереї—гральні автомати?
-Місцева влада  не має повноважень їх відкривати і закривати. Але має багато клопоту через скарги,що гравці виносять з дому гроші.Однозначно проти таких гральних закладів.
-Чи налаштований мер миритися з депутатом Голубом? Які враження в нього від участі в Раді Регіонального розвитку в столиці, де був присутній і президент?
-З нардепом не сварився, то чому маю миритися? А стосовно участі в роботі ради регіонального розвитку—то враження двоякі. Виступи були без листочка, жива дискусія, можна було переговорити з міністрами, тобто доступність, і це позитив. Але чому ж тоді  реформи в країні йдуть так повільно?—не перестає муляти питання.
Але мер признався, що він оптиміст , закликав присутніх гуртуватися, об’єднуватися, пропонувати свої ідеї й брати участь у їх втіленні.
Цікавим був виступ молодіжного мера Аліни Полегенької, студентки ветеринарного коледжу, яка розповіла про проведене молодіжною радою опитування 496 жителів міста віком від 19 до 76 років.
А закінчилась програма вечора спеціально підготовленим працівниками будинку культури концертом про буремні 90-і роки, коли Україна здобула незалежність. Через пісні, танці, дотепи та сценки поверталися хто в свою юність чи дитинство, загадували майбутнє свого міста. Заходи в міському БК мають благодійний характер, тому і цей не був винятком: для лікування недавно травмованих на пішохідному переході дітей у скриньку вкинули 2252 гривні.

 • 0

У Богодухівці вітали людей поважного віку

В с Богодухівка привітали людей поважного віку. В селі є навіть споруда для ветеранів праці. Там знаходиться місцева картинна галерея і фотографії  учасників ВВВ. Кожен житель села зможе принести фотографію, речі, документи свох родичів, які захищали свою рідну землю від загарбників.
Також у селі постійно діє музей історії краю для усіх охочих знати своє минуле.

 • 0

Півторарічна Мирослава померла після «виховних процедур»

В цю страшну пригоду, що сталася в Золотоноші в ніч із 2-го на 3-е жовтня важко повірити не тільки жителям міста, а й поліцейським, що проводили слідчий експеримент. Від рук 20-річного вітчима загинула півторарічна дівчинка Мирослава. У неї діагностували травму органів черевної порожнини та ушкодження внаслідок контакту з тупим предметом — такий висновок медичної експертизи.

 

Молоді люди Ігор та Каріна жили в цивільному шлюбі. Ігорю — 20, Каріні — 18, ще неповнолітньою вона народила свою першу дитину від іншого чоловіка, а теперішній співмешканець, з її слів, турбувався про дівчинку, навіть називав її доцею. Вони планували й свою другу дитину, бо молода жінка вагітна. Того злополучного вечора Ігор повернувся з роботи близько 19-ої години. А близько 23-ої, приспавши дитину, Каріна пішла до подруг погуляти. Співмешканець її провів, а коли повернувся додому, застав дівчинку в сльозах, Мирослава прокинулася та розкидала по кімнаті речі. Тоді молодий раніше судимий «тато» вдарив крихітку в живіт, мовляв, покарав за те, що голосно плакала й вередувала. Після того пробував її заспокоїти, навіть цукерку пропонував, а коли зрозумів, що в дитини не прослуховується пульс, намагався сам надавати допомогу, а потім викликав швидку допомогу. Загорнувши дитя в свою куртку, біг роздягнутий назустріч швидкій... Та медики зареєстрували смерть дитини о 2.15 години ночі, про що повідомили в поліцію. Описані обставини з’ясували працівники Золотоніського відділу поліції.

Молодого чоловіка затримано, йому оголошено про підозру, подію кваліфіковано за ст. 115,ч.2, п.2 (умисне вбивство малолітньої дитини) Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Ігор — вродливий юнак, виховувався в нормальній сім’ї. Але зовнішність виявилася оманливою. Випадок крайньої жорстокості стався не раптом, адже в нього вже були проблеми із законом: судимість за нанесення тілесних ушкоджень та крадіжку велосипеда. Тим більше, що медичні експерти на тілі дівчинки виявили не тільки свіжі синці, а й задавнені. Молода матуся після гуляння у подруг додому повернулася, коли її співмешканець вже провів «виховні процедури» над крихітною дівчинкою.

 • 0
Subscribe to this RSS feed

-2°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 75%

Wind: 35.40 km/h

 • 17 Mar 2018 3°C -7°C
 • 18 Mar 2018 -6°C -10°C