Оновлений 08:10:19 19.07.2018

Зміни у порядку надання житлових субсидій з травня 2018 року!

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України або іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що зареєстровані та проживають у житлових приміщеннях.
У зв’язку з введенням нових правил повторно Заяву і Декларацію  потрібно буде подавати двічі на рік, у травні та жовтні :    • Орендарям житла;
• Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб;
• Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
• Тим сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
• Тим сім’ям, які станом на 01.05. та 01.10. матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її відповідно  до червня та листопада .
За новими правилами субсидія не призначається, якщо: - площа квартири перевищує 120 кв. метрів або будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;
- член домогосподарства або  член сім’ї особи із складу домогосподарства перебував за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії
 Житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, у випадках якщо:
-  у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років з дати випуску, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;
- у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
 Звертаємо увагу, що згідно пункту 18 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848 громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.
Людмила Савченко, начальник відділу грошових виплат і компенсацій

 • 0

Зустріч із юністю через 40 років після закінчення школи

Влітку, коли закінчується навчання у школах і відлунають випускні вечори, відбуваються зустрічі колишніх випускників, котрі давно закінчили школу. І незалежно від того, чи це ювілейна дата, чи не зовсім кругла, подія це дуже хвилююча. Бо повертає вже дорослих людей у їхню юність, в дитинство, до їхніх витоків і джерел. До незабутнього.
Нещодавно , 7 липня така зустріч відбулася і для 10-Б, випускників 1978-го року випуску Золотоніської міської школи №4, котрі зустрілися через 40 років після закінчення школи.
Зійшлися на зустріч на порозі своєї школи, тоді вона містилася в центрі міста по вулиці Садовий проїзд, де тепер будинок дитячої і юнацької творчості. Піднялися на другий поверх, зайшли до класу, в якому раніше був зоологічний кабінет. Тут відбулася перекличка за класним журналом. Із 30 випускників за списком на зустріч прибув 21. Клас поринув у спогади разом зі своїм класним керівником Зінаїдою Григорівною Куриленко, вчителькою біології. Вони в неї були першим класом, який набрала 23-річна вчителька, котра й досі працює в Золотоніській гімназії імені С.Д. Скляренка, стала Заслуженим вчителем України, нагороджена орденом Княгині Ольги. Скільки квітів красується на подвір’ї гімназії, виплеканих руками їхньої вчительки і теперішніх її вихованців! Їй теж вони вручили квіти - орхідеї. Також в гімназії досі веде групи продовженого дня їхня вчителька фізкультури Зінаїда Андріївна Спиціна. А пам’ять своєї першої вчительки Скляр Олени Іванівни, котрої не стало торік, та вибулих зі строю однокласників вони вшанували хвилиною мовчання. А також свого однокласника військового льотчика Василя Макаренка, який трагічно загинув.
- Збиратися на зустрічі ми почали через 15 років після закінчення школи, - розповідає Галина Декальчук, головний кухар Золотоніської гімназії. - Після того, як життя встигло помотати мене з сім’єю по світу, я вже працювала в столовій четвертої школи і випадково в підвалі знайшла фотографію нашого випуску. Ось тоді ми списалися й зустрілися. Я спекла великого торта,на якому як на іменини встановили свічки, сфотографувалися на фоні знайденого фото. З тих пір зустрічаємося через кожні 5 років. І Галина Петрівна є незмінним організатором цих зустрічей.
 Розповідають, що їхній клас був особливим, талановитим. Восьмеро випускників закінчили школу із золотою медаллю. Багато в кого доля склалась за правилом: де родився- там і пригодився. Бо багато однокласників працюють у рідному місті й районі та зустрічаються в щоденному житті і товаришують. Лікарем-отоларингологом в Золотоніській лікарні працює Ніна Марченко, стоматологом - Наташа Лисенко, лікарем-наркологом Юра Жигайло, медиками Тетяна Костриця і Тетяна Воскобійник. До речі, Тетяна Воскобійник, старша медсестра неврологічного відділення разом з однокласником, механіком Віктором Сисаєм стали подружньою парою. Близнята Світлана і Люба Калашники стали педагогами, одна працює в Золотоноші, а друга в Херсоні. Працює в Черкасах у школі Юра Романенко. З далеких країв прибув підполковник Сергій Чурута. З близьких - інженер –лісничий Золотоніського лісгоспу Анатолій Богданов, економіст Ліда Зінченко і агроном Ольга Євтушевська, котрі стали приватними підприємцями. Таксує у місті Володя Олексенко, має справу з технікою Андрій Каптановський.Відомий у місті кондитер Володимир Мірошник. Працює у місті юристом Таня Пипка. А Валерій Кирдода - далеко, дипломатом у Бельгії, котрий обіцяв приїхати, як тільки випаде нагода.
Після зустрічі в стінах колишньої школи вони продовжили спілкуватися в «Маєтку». Говорили про життя, про пізнані істини. Разом співали, жартували і розважалися. Прощалися до наступних зустрічей. Як між рідними людьми, котрі також дуже часто зустрічаються. Наприклад, у столову тьоті Галі Декальчук ходять внучки Тані Костриці і Олі Біди, бо дівчатка навчаються в гімназії. За партою місце займають і зайняли внуки. Життя продовжується. Про це говорили на своїй зустрічі випускники 10-Б 1978 року випуску.

 • 0

В аварії винувате не свято, а горілка

   6 липня на Івана Купала в селі Мала Бурімка Чорнобаївського району сталася дорожно-транспортна пригода зі смертельними наслідками—під колесами легкового автомобіля загинув 39-річний місцевий житель. Безробітний протягом тривалого часу, одружений, з дружиною виховували двох дітей, по селу постійно їздив на велосипеді і якось навіть спробував на велосипеді з’їздити і в Черкаси, та через міст не пропустили. Водився за ним такий гріх, що любив випити. Так було і того разу, коли в селі відзначали Івана Купала. Підзарядився спиртним так, що вже й велосипед не зміг вести і десь його залишив, після чого пішов пішки. На дорозі під горою його й наїхала машина й протягла, завдавши смертельних травм. Водій з місця пригоди зник, помив машину й замінив розбиту фару. Але водія автомобіля вирахували і знайшли по зображенню, яке зафіксувала камера. З’ясовують, був водій тверезий чи напідпитку, при яких обставинах здійснив наїзд. Тепер проводяться експертизи і триває розслідування цієї дорожно-транспортної аварії, слідство має з’ясувати, хто в ній винуватий.
- Не можна сказати, що винувате свято, воно тут ні до чого, - розмірковують жителі Малої Бурімки. - Була лотерея, дискотека, люди веселилися, розважалися - було весело й культурно. Прикро, що потім село хоронило ще досить молодого чоловіка, діти якого осиротіли. А причиною стала горілка, до якої прикладаються, не вибираючи чи це будень, чи свято.

 • 0

Як шукали мандрівника Іллюшу

Сталося це в селі Нехайки Драбівського району в минулий вівторок, 10 липня. Там малого мандрівника Іллюшу впродовж кількох годин шукало  все село разом з піднятими на ноги поліцейськими і рятувальниками.
  Хлопчика віком 2 роки і 8 місяців залишили в хаті разом з дідом, бо молоді батьки були на роботі, а баба поралась по господарству. Дід забавляв онука: і мультика йому включив, і книжечку та іграшки запропонував, але не впильнував. Кудись відвернувся, після чого почув, як рипнули двері. Думав, внучок подався назустріч сусідці, котра мала принести молоко. Сусідка прийшла, але малюка з нею не було. Не видно його було ні в хаті, ні в дворі. Близько 1-ї години дня кинулися шукати малого поза двором. Повідомили про пропажу й сільського голову Сергія Васильовича Петренка, а той підняв на пошуки і односельців, і поліцейських та рятувальників з району.
- Коли підняті по тривозі ми під’їздили до села, то бачили, як на пошуки піднімалися люди. Хто йшов пішки чи їхав велосипедом, хто на конях,--розповідає начальник Драбівської пожежної частини Дмитро Вигуляр. - Знайшли  малого о 17.25, тобто пошуки тривали понад 4 години. Знайшли метрів за 600 від хати, сидів він під кущами й плакав. Злякався мабуть не через те, що загубився, а тому, що пустився дощ і його намочив, тому поскидав з себе одяг і загубив шльопанці. По маленьких слідочках на мокрій землі його і знайшли. Наш рятувальник Руслан Царенко закутав його в свій одяг, малий скоро зігрівся і вже коли підносили його до хати, то довірливо розмовляв з нами, навіть співав.
- Іллюша-відважний мандрівник, по його слідках ми підрахували, що він встиг намотати близько двох кілометрів, поки його шукали,--захоплюється малим Дмитро Григорович.
   Такий щасливий кінець у цієї пригоди, яка однак повчає не спускати очей з малих дітей. Це при тому, що теперішні діти особливо меткі та проворні.

 • 0

Демографія позначається на наповнюваності класів

У Золотоноші до першого класу подано 308 заяв при плані 322. СШ№1 має 60 заяв, СШІТ№2 - 49, ЗОШ№3 - 46, гімназія ім. Скляренка - 82, ЗОШ№ 5 - 30, ЗОШ №6 - 41. Прогнозована наповнюваність учнів у перших класах 27,5. У санаторній школі-інтернат  планується відкрити один перший клас , в якому навчатиметься 22 учні згідно з відповідними висновками лікувальних установ.
  У 10 класі виявили бажання навчатися  180 учнів, що становить 89% від плану набору і 78% від загальної кількості випускників. Є сподівання, що з початком нового навчального року кількість цих учнів збільшиться.
2018 рік—початок реформи в освітній галузі. На «Нову українську школу» місту виділено  субвенцію з обласного бюджету  в сумі 550тис.541 грн. та співфінансування  з місцевого бюджету 235 тис.946 грн.

 • 0

Надія працює для дітей і для пенсіонерів

 Із 2-го липня у Золотоніському центрі соціальної допомоги  працює двотижневий літній табір  «Надія» для дітей з обмеженими можливостями, в якому відпочивають 27 діток. Крім міських жителів, у супроводі батьків відпочивають та оздоровлюються  ще троє діток із Зорівської об’єднаної громади і двоє—з села Піщане. Доставляє у табір і відвозить додому їх соціальне таксі.
Для дітей працює логопед, масажист, функціонує гончарна майстерня, викладач БДЮТу дає майстер-класи з декоративно-прикладної творчості.
  Табір працюватиме до 15 липня. За два тижні перебування в таборі заплановано 5 виїздів на Дніпро, три екскурсії та одна поїздка в аква-парк.
Із 2-го липня міський центр соціальної допомоги  запровадив нову послугу—групу денного догляду для осіб  похилого віку (реабілітація набутих з віком захворювань). Право її відвідувати мають  особи пенсійного віку  та пенсіонери з групою інвалідності , які частково або повністю втратили працездатність. До їхніх послуг—маніпуляційна сестра, медсестра з масажу,лікар-терапевт. Харчування надається безплатно цій категорії осіб. Для пенсіонерів, що мають дітей працездатного віку, розробляється платна послуга за харчування за соціальною нормою.

 • 0

Неточності в газових квитанціях має вивести на чисту воду депутатська комісія

Відбулася чергова 30-а сесія Золотоніської районної ради сьомого скликання, на порядок денний якої було винесено 34 питання, з яких перших троє  розглядалися протягом двох годин, через що зібрання  обіцяло бути найбільш тривалим за всю каденцію. Однак напруга з розглядом інших питань послабилася, що й дало змогу розглянути всі питання порядку денного до першої години дня. Вів сесію голова районної ради Валерій Саранча, в роботі сесії брав участь голова райдержадміністрації Олександр Лісовий та депутати обласної ради Віктор Гончаренко і Олександр Лошков.
 Третє питання було включено до порядку денного з ініціативи депутата Людмили Литвиненко у вигляді депутатського запиту й стосувалося неточності в квитанціях газового господарства. Великі претензії мали бути висловлені на адресу начальника Валерія Безбородова, шквал критики який вислухав на свою адресу на попередній сесії й на це засідання сам не прийшов, а прислав молодого головного інженера. Вийшло, що з великої хмари, та малий дощ. Громовідвід спрацював, головний інженер просто пояснював правила розрахунків, наголошував, що обов’язок передавати показники лежить на споживачеві.
Однак за масові приписки, штучні борги газовій службі таки доведеться відповісти. Для вивчення питання на сесії створили слідчу комісію, котру очолила Людмила Литвиненко, а до складу комісії ввійшли представники всіх 5 депутатських фракцій, по одному з кожної.
   У спокійній обстановці депутати внесли зміни й доповнення до деяких районних програм, затвердили зміни до районного бюджету та розписали отримання субвенцій.Проголосували за виділення земельних ділянок АТОвцям Вадиму Бараннику, Миколі Казновецькому, Вадиму Дядюшенку, Ігорю Єфремову, Олександру Коломійцю, Миколі Мірошниченку, Дмитру Герасименку та іншим у кількох сільських радах району. Погодили виділення земельної ділянки  фірмі «Біоінвестгруп» під  сонячну електростанцію в Бубнівській Слобідці, тощо.
  Сесія як розпочалася емоційною розмовою із розгляду питань порядку денного, так і закінчилася на такому ж рівні розглядом депутатського запиту Олени Олейникової до Лівобережного  міжрайонного управління водних ресурсів. Працівники цього господарства, не попередивши селян, зняли засувки на річці Супій, через що вода підтопила й знесла скошене сіно  селян із Щабельників та Нової Греблі, завдавши їм збитків, адже тільки за косіння сіна господарі платили косарям по тисячі гривень. Вислуховувати критику на свою адресу довелося керівнику управління водного господарства Володимиру Антоновичу Вовку, який пообіцяв вжити заходів та відшкодувати селянам збитки.

 • 0

Експеримент з ремонтом доріг чи гра в тендери, яка затягнулася

  Першим розглядали питання про стан ремонту доріг. Доповідала начальник відділу економічного розвитку й торгівлі райдержадміністрації Анна Латиш. У 2018 році проходить реформування  системи управління дорожнім господарством.Всі дороги місцевого значення передано облдержадміністраціям, що мало б прискорити ремонти, але цього не відбувається. Розповідала детально й скрупульозно, через що її дехто з присутніх у залі перебивав репліками про те, що цю теорію вони знають як «Отченаш», тому хотіли б почути, коли все-таки в районі розпочнеться ремонт доріг, адже вже промайнуло половина літа, тому є побоювання, що ремонтники  до зими не встигнуть освоїти виділені на ремонт кошти.
  Для авторитетності доповідь Анни Латиш доповнював ще й голова РДА Олександр Лісовий, зауваживши, що Золотоніський район—перший і єдиний в області, кому на ремонт доріг виділили найбільше коштів - 40 мільйонів з державного бюджету при тому, що на всю область для ремонту доріг виділено 391 мільйон гривень. Це при тому, що з районного бюджету на ремонт доріг виділяють 30% вартості ремонтів - 12 мільйонів гривень. Ремонти мають охопити 11 доріг  протяжністю 123 кілометри, завчасно розроблено проектне рішення  на кожну дорогу. Перший тендер оголошено 11.05, а 30.05 підрядник з Чернігова «Бахмачбудсервіс» - новачок у проведенні дорожно-ремонтних робіт на Черкащині виграв тендер , його представники вже виїздили оглядати ділянки доріг, це в с.Новодмитрівка від переїзду до розвилки по вул. Шевченка, ст. Пальміра - Чорнобай через Синьооківку, від траси Н-08 до Чорнобаю через Маліївку. Ще по 5-и дорогах  Гельмязів-Плешкані, Н-08 - Гладківщина, Гладківщина - Бубнівська Слобідка, Благодатне—Вороненці,Н-08-ст. Пальміра через Крупське  очікується підписання договорів. Три дороги Кедина Гора—Золотоноша, Коврай - Коврай-2-Хутори Коврайські, Золотоноша-Вознесенське—Драбів виставлені на євро тендер через дороговартісність ремонтних робіт на них, а процедура відкриття цього  тендеру відбудеться аж 30 липня, коли, як кажуть, Святий Ілля у воду щось зробить, тобто коли літо на осінь поверне. ЧОМУ ТАК ДОВГО ВОВТУЗЯТЬСЯ З ТИМИ ТЕНДЕРАМИ, будь вони хоч тричі прозорими, ЧОМУ ТАК ДОВГО ЗАСИДІЛИСЯ НА СТАРТІ Й КОЛИ ВРЕШТІ-РЕШТ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕМОНТ ДОРІГ - ці питання ставили руба присутні в залі й чекали на них конкретної відповіді.Олександр Анатолійович завіряв, що його напередодні запевнив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко в сприянні і спрощенні процедури тендерів для району, завдяки чому ремонтні роботи мають розпочатися вже на початку липня. На цю сесію запрошували й самого Юрія Олеговича , але з області ніхто з високо - посадовців не прибув. Тільки заступник начальника департаменту інфраструктури Ігор Демиденко, який з трибуни так нічого конкретного й не сповістив, як не старалися його розговорити, хіба що закликав  докладати спільних зусиль, зважати на складність створення структури  й призначення її керівника.
Отож на сесії прийняли рішення максимально сконцентруватися на виконанні ремонтних робіт, забезпечити якомога більшу кількість підрядників, співпрацю із сільськими громадами та їх участь у контролі за якістю проведених робіт. А основне - коли ж нарешті розпочнеться ремонт доріг?—це питання поки що залишилось риторичним. Рекорд з початком ремонтних робіт - 2018 вже поставлено. Бо ще такого жодного року не бувало, щоб пів-літа пройшло, а з ремонтами на дорогах, як гласить народне прислів’я, і кіт не валявся.

 • 0

Слово до читачів

Залишайтеся з «Лівобережною»!
  Газета «Лівобережна» виходить із жовтня 2000-го року. Зараз ви тримаєте в руках 900-ий номер газети. Для приватної газети, яка понад 17 років тримається на плаву, це чималий строк, можна сказати, що видання досягло дорослого віку. Тримає рекламно-інформаційний напрямок. Починала газета із декількох чорно-білих сторінок, а сьогодні - повністю кольорова, з глянцевою обкладинкою. Нині переживає хоч і не найкращі часи, але й не найгірші. Ми вкладаємо чимало зусиль і коштів у розповсюдження і доставку газети. У місті Золотоноша газета продається більш як у 100 точках. Також стараємося охопити всі села Золотоніського та Чорнобаївського і Драбівського районів. Заключені договори з державним підприємством «Укрпошта», хоч вартість доставки постійно зростає. Також на 30% зросла вартість друку газети в друкарні. А ще вартість паливно-мастильних матеріалів, зарплатний фонд, який тривалий час не підвищувався. Та й вартість газети із листопада 2015 року залишається незмінною і становить 5,50 гривні.
Але ми не нарікаємо. На рекламу не збільшували ціни. Зберегли всі рубрики. Хоч кількість сторінок дещо зменшилася, але читач отримує 36 повноцінних  кольорових сторінок газети при тому, що вартість видання майже три роки тримається на одному рівні, не підвищуючись. До речі, газета стала тоншою ще  й через те, що потоншав папір.
Вихід 900-ого номера - це як проміжний ювілей під час руху до виходу 1000-тисячного номера. Як привід подякувати читачам «Лівобережної». Дуже вдячні  своїм передплатникам, покупцям, які постійно купують газету;  вдячні нашим рекламодавцям і тим, хто подає оголошення;  вдячні нашим розповсюджувачам — приватним підприємцям. Дякуємо за вашу  підтримку газети «Лівобережна». Сподіваємося на подальшу співпрацю, розуміння й сприяння. Шлемо Вам всім найкращі поздоровлення й побажання! Залишайтеся з «Лівобережною»! Прийом оголошень – в магазині «Лівобережна» біля торгового центру в Золотоноші.

 • 0

В аварію потрапив автомобіль швидкої допомоги, загинула медсестра

Днями в місті Черкаси сталася дорожно-транспортна аварія  за участю автомобіля швидкої допомоги з Чорнобаю. Водій спеціалізованого автомобіля «Служба 103» не справився з керуванням і зіткнувся з іншим легковим автомобілем. Під час аварії загинула молодша медична сестра Чорнобаївської станції швидкої допомоги жінка 1954 року народження. Того дня цим автомобілем на Смілу відправляли одну пацієнтку і «швидка» вже поверталася назад. Прикметно, що того дня в цю поїздку мав їхати й інший автомобіль, і інший водій, а його супроводжувати мали інші особи. Триває розслідування причин дорожно-транспортної пригоди.

 • 0
Subscribe to this RSS feed

22°C

Золотоноша

Scattered Showers

Humidity: 76%

Wind: 22.53 km/h

 • 23 Jul 2018 22°C 16°C
 • 24 Jul 2018 30°C 16°C