Новий п’ятикупольний храм освятили в Красенівці

Минулої неділі, 7 травня в селі Красенівка Чорнобаївського району урочисто дзвонили дзвони в новоспорудженому храмі Святої Богородиці, скликаючи вірян на службу. В цю неділю тут відбулося урочисте освячення  храму  й перща Літургія. По викладеній із свіжого зелу і квітів доріжці заходили до храму священики в білих одежах і за всіма канонами правили службу, лунав похвальний піснеспів і півча багато разів співала «Вірую!».
Церкву в цьому селі зруйнували в сумнозвісні атеїстичні часи в голодні 30-і роки минулого сторіччя  й відтоді громада жила без церкви. Але не без Бога. У 2000-і роки  віряии придбали  старенький будинок під церкву, в якій правилась служба,а згодом на цьому місці задумали спорудити храм.У 2009 році заклали його фундамент - як це із цеглинки до цеглинки робилося - про це є багато знімків, оформлених у альбом. Починав цю справу шанований у селі чоловік, водій за професією, а так майстер на всі руки й великий патріотОлександр Іванович Міняйло, котрий вже відійшов на небеса. Справу батька продовжив його син воїн - афганець Юрій Міняйло, спорудження храму   в рідному селі для нього стало справою життя. Навіть проживаючи в іншій державі, він надавав кошти на спорудження церкви, очима і душею при виконанні робіт на якій була його мати Мотря Петрівна. Всіляко долучалася громада, сприяло місцеве сільгосптовариство й сільська рада. Храм спорудили добротний і світлий, п’ятикупольний із дзвіницею. Влаштували обігрів підлоги, отож взимку церква буде теплою. На царських вратах-ікона Божої Матері огорнена вишиваною мозаїкою. Двір викладений плиткою, а в дворі ще й двоповерхове приміщення для недільної школи і готелю, через дорогу - новоспоруджений будинок для священика.
Відправляли службу священики гуртом у білих одежах, найстаршим з них за досвідом був  отець Михайло Лотиш із Богодухівки. Причащали і старих, і малих, урочисто здійснили хід навколо церкви, а потім після служби  люди разом трапезували за спільним обідом.

Login to post comments

-2°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 100%

Wind: 8.05 km/h

  • 14 Dec 2018 0°C -2°C
  • 15 Dec 2018 0°C -5°C