КРАЩЕ НЕМАЄ ВІД ТОГО КВІТУ, КОЛИ ЯБЛУНЯ ЦВІТЕ

Це справді як одне із чудес світу, рай земний. Білопінно квітуючий сад із ледь рожевуватим відтінком. Рівними рядами як під лінійку розташовані яблуні дещо старшої посадки, потім-середньої, молодшої, зовсім молодої торішньої й найсвіжішої цьогорічної. Сад розбитий на квартали, а ті, в свою чергу, на модулі.  Цими днями, зокрема у п’ятницю, 5 травня мені пощастило зустрічати ранок у ТОВ «Золотоніські сади», що в селі Гладківщина Золотоніського району. Яблуні в цвіту заливає промінням сонця, що тільки-но вигулькнуло з-за небосхилу. Між рядами квітуючих яблунь - наче хто послав золоту доріжку  із розквітлих кульбаб, і в ранкову тишу вплітається ледь вловимий гул, то - симфонія-то невтомні трудівниці-бджілки вже взялися до роботи над цвітом.
- І людям не можна проспати чи прозівати в саду,- каже головний агроном товариства Олександр Іванович
Репецький. Працює він тут із 2008 року, із 140 гектарів саду 100 було посаджено вже при ньому, тому сад вважає справою свого життя. Радий, що цю справу знайшов - сам родом з Полтавщини, має 25 років стажу, агроном за фахом,а доводилось працювати і вантажником, і охоронцем, поки не потрапив у «Золотоніські сади». Тепер всю душу, досвід та знання вкладає у свій сад. Сад на поливі, забезпечує це дві водойми із свердловин, його поливають і заодно підживлюють.Через суцільні вітри складно було такий момент вибрати, щоб сад обробити. Роблять це переважно вночі, коли вітер втихомириться. А коли були заморозки, то взагалі дві ночі люди не спали, палили вогнища й обкурювали сад, щоб не підмерз. Рятівні роботи вдалися. А ще сад обсадили для захисту  акацієвими лісо- полосами,що дуже важливо.Взагалі, в сезон у працівників «Золотоніських садів» робочий день ненормований, коли потрібно зробити якусь важливу роботу. Наприклад, саджанці наймолодших яблуньок на 5-гектарній ділянці нинішньої весни посадили із 3-го по 5-е  квітня.
Того ранку люди теж спозаранку взялися за роботу, залишивши на автостоянці цілий велосипедний автопарк. Дівчата й жінки разом зі своєю керівницею Ануш Бароян в овочесховищі на лінії заходилися сортувати й пакувати яблука  для відправки в торгівлю. Яблука сорту Симиренка-зелені та соковиті, ніби щойно з дерева. Зберігають їх тут без застосування хімії, тільки завдяки температурному режиму. А постачають у великі супер-маркети « Ошан», «Моллі»,»Сільпо», «Фреззі».
Чоловіки заходилися розвантажувати  автомобіль-холодильник із щойно прибулою з Голландії розсадою полуниць. Акуратно упакована в ящички полуниця п’яти сортів - Флоренс, Румба, Зельва, Ельсанта, Ремантантна - від ранньої до пізньої.З цим  теж не барилися - підготували матеріал до посадки, а вже в суботу та неділю, не зважаючи на вихідні, висадили розсаду в грунт на заздалегідь підготовлені гряди. У попередні роки тут під полуницею була зайнята ділянка площею в один гектар. Прослужила вона три роки й, тепер, на четвертий продуктивність вже буде не та, тому вирішили оновити посадку новою розсадою.Торік полуниці з попередньої ділянки зібрали 18 тонн — щедрий урожай і  на ринку вона розійшлася нарозхват. Бо полуниця із «Золотоніських садів» - крупна, добірна й солодка, без хімії, котру можна їсти навіть малятам і вагітним жінкам.Тепер засадили такою  полуницею 3-гектарну ділянку. Я поцікавилася, скільки ж коштує кущик такої розсади полуниці, привезеної із Голландії. Сказали,що близько 7 гривень. Цілком доступно. Бо на ринку під видом «заморського дива» можуть всучити товар сумнівної якості й подорожче.
Директор підприємства Андрій Володимирович Рубльов похвалився й показав експеримент із джмелями.Купили тут 10 вуликів із джмелями й поставили їх біля молодого саду. Джмелі меду не носять, але по науці краще проводять запилення квіток,що має позитивно  позначитися на врожайності плодів.От  і проекспериментують. А поки-що смугасті джмелі як «бомбовози» кружляться в квітучому саду, зайняті своєю роботою.Молодий сад теж обсадили акацієвою посадкою - і для захисту саду, і як медонос.
А ще у вигляді експерименту тут посадили 20 соток голубіки теж голландського сорту «Аврора» з наміром вирощувати цю чудодійну  для здоров’я ягоду. Також  посадили ділянку солодкої  кукурудзи  для продажу  в сезон  на ринку.
- А наскільки вдався ваш експеримент із рекуператорами?—запитала Андрія Володимировича, згадавши, як в грудні наша газета писала про повторне використання тепла в овочесховищі «Золотоніських садів» для обігріву приміщення.
-Відмінно, зі значним економічним ефектом, -повідомив він.- Справу  продовжимо, встановимо ще три такі рекуператорні установки, чим самим  заощадимо кошти  на придбання  твердого палива для котлів для обігріву приміщення.

Login to post comments

-2°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 100%

Wind: 8.05 km/h

  • 14 Dec 2018 0°C -2°C
  • 15 Dec 2018 0°C -5°C