Оновлений 07:49:04 14.06.2018
Заголовки:

На порозі нового навчального року

29 серпня в Золотоніському міському  будинку культури відбулася традиційна серпнева педагогічна конференція освітян Золотоноші. Проводилась при повному залі—зареєструвалося  255 присутніх, за новим нестандартним сценарієм — без столів для президії. Розпочала її вступним словом начальник міського відділу освіти Ольга  Миколаївна Строкань, котра закликала хвилиною мовчання вшанувати пам’ять колег Головатої Людмили Анатоліївни  та Іванченка Василя Васильовича, котрі відійшли у засвіти. А найменші  вихованці   із Золотоніської санаторної школи—інтернату  підготували  для присутніх змістовні та щирі  привітання, склавши їх у символічний кошик.
На порядку денному серпневої конференції було  всього лиш одне питання - про пріоритетні  напрямки  в освітньому процесі міста на 2017—2018-ий навчальний рік. Промова доповідача була стислою, аналітичною і водночас конкретною, яку слухали з великою увагою. Ольга Миколаївна спершу розповіла про проблеми дошкільної освіти. В дитсадках міста 1094 дітей розміщаються на 791 дитсадківському місцю—це найбільше в області навантаження, тому є необхідність у розвантаженні  й  створенні додаткових груп. Проте черги в навчальні заклади немає. Дошкілля  міста бере активну участь у конкурсах  як обласних, так і республіканських. Дитсадок «Струмочок»  здобув перше місце на кращу спортивну залу  в Україні. «Берізка»--2-е місце на кращу  групову кімнату  в Україні і перше місце в області. У «Веселці» та «Берізці» проводився обласний семінар .Попередній навчальний рік у дошкіллі був роком фізкультури, що особливо сподобалося і є пропозиції його повторити. А новий навчальний рік оголосять роком родини.
Із 1-го вересня в загальноосвітніх школах міста сядуть за парти 2735 учнів, це  на 100 більше, ніж торік. При хорошій наповнюваності класів, котра в початковій школі  складає 253, учня, у старшій—24,4. Навчатимуть дітей 494 педагоги. Їх завдання—давати якісні і міцні знання. Лакмусовим папірцем цього є зовнішнє незалежне оцінювання , прив’язане до атестації. Освіта Золотоноші має 5-ий в області результат, вищі середньо обласних показники, але в порівнянні з минулим роком показник ЗНО нижчий, тому доповідач  закликала колег об’єктивно оцінювати знання своїх учнів. Наголосила на неприємному показнику статистики—8 нещасних випадках в навчальних закладах в той час, як в попередньому році їх не було.
Проте позитиву, за яким стоїть конкретна праця і люди, було набагато більше. 53 школярі міста стали учасниками обласних  предметних олімпіад, це другий в області показник, вперед Золотоноша пропустила тільки Черкаси.
Називались імена кращих. Серед учнів - десятикласника зі школи №1 Віталія Веремієнка, який зайняв на Всеукраїнській олімпіаді з економіки  2-е місце, трьох старшокласників міста Нікіти Салова, Максима Васильчука, які отримують Президентську стипендію.Називались імена  вчителів-новаторів, зокрема, вчительки фізики Оксани Животової, яка стала переможницею обласного конкурсу інноваційних технологій  і побувала за кордоном. По два переможці обласних олімпіад підготували  вчителі  Кононець та Світлана Буряк.
Із нового навчального року 4 початкових класи із гімназії та школи №2 працюватимуть за експериментальним планом, бо 2 названі навчальні заклади міста  в числі тих 29 в Черкаській області, які беруть участь в експерименті   з впровадження  нових стандартів у початковій освіті. Першопрохідцями стануть вчителі  Олена Миколаївна Пасенко, Олена  Анатоліївна Уварова, Ірина Михайлівна Хоменко, Альона Михайлівна Назарова, їм пообіцяли  підтримку, розуміння й сприяння.
Зрушення на краще  вже є. Хоча б те, що вже отримали підручники для 9-го класу й не доведеться їх, як торік, чекати в грудні місяці, закуплені  за кошти державного бюджету, а не в надії на міський. Хоча залишається чимало питань, які на місці доведеться вирішувати. Зокрема, після нового року доведеться клопотатися про збільшення коштів на харчування учнів. Хотілось би мати шкільний  автобус, який би доставляв  учнівські команди на різноманітні  змагання.
На цій педагогічній конференції були присутніми гості з області—голова облдержадміністрації  Юрій Ткаченко  та заступник  голови обласної ради Вадим Гайович. Юрій  Олегович відзначив, що освітяни Золотоноші йдуть вперед, про що свідчить навіть сприйняття доповідача освітянським середовищем. Це він завважив як їхній колега,  за освітою вчитель початкових класів. Відзначив і заслуги в цьому міського голови Віталія Войцехівського, для  якого не існує фрази: «У нас немає можливостей».Теж учитель за фахом і Вадим Юрійович, йому було приємно бачити у залі багато знайомих облич. Обоє виконали приємну місію нагородження і привітання кращих педагогів. Почесну грамоту обласної ради й облдержадміністрації вручили Ользі Миколаївні Строкань (при цьому їй  квіти на сцену винесли й вручили гуртом і керівники шкіл), а також Світлані Дмитрівні Буряк та Ользі Петрівні Синельниковій,  ювілейну відзнаку - Валентині Михайлівні Строкань, Ларисі Віталіївні Дегтяренко, Світлані Сергіївні Литвиненко, Галині Ільківні Даценко. За волонтерську роботу й патріотичне виховання підростаючого покоління вручили подяки Тетяні Степанівні Нестеренко  та Ірині Миколаївні  Карпенко.
Витримати всі освітянські реформи і жити в достатку та мирі побажав присутнім міський голова Віталій Войцехівський і вручив Грамоти міської ради Віктору Яковичу Горошечку і Надії Михайлівні Лівератос.
В свою освітянську сім’ю педагоги міста прийняли молоде поповнення із п’яти молодих спеціалістів: вчительку інформатики Тетяну Мірошніченко  і вчительку образотворчого мистецтва в гімназію, виховательок Анну Месаблішвілі, Антоніну Слободян, Тетяну Білан  в дитсадки  «Калинка», «Сонечко», «Струмочок».
Про те, що на колегії міністерства освіти чула та бачила, присутнім розповіла директор гімназії імені С.Д.Скляренка Любов Іванівна Денисюк. Вона закликала почати цей рік оптимістично, бо це перше вересня буде початком реформ. Потрібні нові стандарти, бо традиціями  ми світ, що так швидко змінюється, не наздоженемо. Міністр освіти Лілія Гриневич переконана, що Україну може змінити  тільки нове покоління, виховане в дусі патріотизму—Любов Денисюк  поділяє цю думку. Золотоніська гімназія теж в числі  тих 100 шкіл України, що  ввійшли  до пілотного проекту –експерименту  в початкових класах. Повідомила: у вестибюлі вони побачили все, що потрібно для цього експерименту.Потрібно розвантажити  дітей, змінити методику навчання, щоб навики застосовувати в практичному житті. Змінити освітнє середовище—від закритого дискримінаційного до такого,де в центрі уваги –дитина. Ставлення до кожної—як до творчо обдарованої. Новою буде роль вчителя—до пілотування вперше залучені практики, вчителі працюватимуть без підручників, в онлайн-режимі, підручники народяться тільки через рік, коли Україна перейде на новий стандарт  початкової школи.Міністр знає поіменно тих вчителів, які задіяні в пілотному проекті. Статусу пілотування  вже дехто позбувся  через сумніви. Тут сумнівів не повинно бути, а цілеспрямована  хода до поставленої мети. Бо ми одержимі, цим проектом інфіковані, -сказала й про творців проекту, й про себе особисто Любов Іванівна. Хід процесу будуть моніторити,  в 4-ому класі буде  проводитися державна атестація.
Про досягнення й плани на майбутнє як в своєму дитсадку «Струмочок»,так і загалом у дошкіллі міста говорила завідуюча Лариса Дегтяренко, Про концепцію нової української школи та роль посмішки—вчителька школи №1 Неля Ліханова. А голова міської профспілкової організації освітян Оксана Кіян—про захист інтересів освітянських працівників й зокрема про додаткові кошти на оздоровлення. Загалом конференція носила діловий та конструктивний характер, настрій—святковий на порозі нового навчального року.

Last modified onНеділя, 03 вересня 2017 18:25
Login to post comments

29°C

Золотоноша

Mostly Sunny

Humidity: 40%

Wind: 6.44 km/h

  • 19 Jun 2018 28°C 13°C
  • 20 Jun 2018 28°C 17°C