Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Центр первинної меддопомоги запрацював у Золотоноші на початку травня

28 квітня в залі засідань Золотоніськоі міської ради відбулась розширена нарада за участю голів квартальних комітетів та старших будинкових рад, на якій обговорювались питання реформування медицини, зокрема, створення первинної ланки медичної допомоги. В роботі зібрання брали участь міський голова Віталій Войцехівський разом із заступниками та секретарем міськради Наталією Сьомак, головним лікарем центру первинної медичної допомоги міста Вірою Антоновою, багатьма лікарями Золотоніської районної лікарні.

У розпалі реформування медичної галузі, тому виникає багато питань, які потребують вирішення або навіть звичайного роз’яснення, інформування населення. Йшлося про те, що після дотриманих згідно із трудовим законодавством попереджень 4 травня відбудуться звільнення в Золотоніській районній лікарні. Медпрацівники мають визначитися, де будуть працювати - у первинній ланці медичної допомоги міста чи району, чи у вторинній ланці меддопомоги. Таким чином, можна вважати, що із 5 травня в місті запрацює первинна ланка медичної допомоги, з дня на день чекають отримання необхідної для цього ліцензії. Зараз центр первинної медичної допомоги отримує ліцензію на діяльність у трьох амбулаторних пунктах - в екс-залізничній амбулаторії по вул. Шевченка, 32, в територіальному центрі соціальної допомоги по вул. Благовіщенська, 87, і в поліклініці центральної районної лікарні по вул. Лікарняна,2.Тут здійснюватиметься прийом громадян старших 6 років, а дітей дошкільного віку обслуговуватимуть педіатри в приміщенні дитячої лікарні, як і раніше. В перспективі має відкритися амбулаторія на перехресті вулиць Баха і Франка, в приміщенні колишнього гуртожитку, щоб наблизити медичну допомогу для населення цього мікрорайону міста. А в цілому планується створити у місті 16 дільниць сімейного типу і 3 педіатричні - в місті проживає 2400 дітей до 6-річного віку.
 Реформування медицини насамперед передбачає наблизити сферу медичних послуг до місця проживання людей. Головним у первинній ланці є сімейний лікар.Тепер кожен пацієнт матиме свого сімейного лікаря. Тому потенційним пацієнтам потрібно визначитися , хто буде їхнім сімейним лікарем. Як правило, той, хто працює в територіально наближеній до місця проживання амбулаторії. Може бути й інший варіант - це вже залежно від вибору пацієнта. Сімейні лікарі будуть ходити по своїх дільницях, щоб ближче познайомитись із пацієнтами. Щоб під їх виглядом не почали діяти різні шахраї, для інформування жителів й запросили голів будинкових рад. Щоб встановити постійний і надійний контакт із жителями міста.
 Міський голова Віталій Войцехівський ще раз наголосив, що реформа має на меті наблизити до людей медичну допомогу й покращити її якість. Обіцяв, що в рази покращиться якість медицини в місті, стане кращою в області. Для цього потрібно зберегти все те краще, що було нашою медициною напрацьовано. Не ліквідовується денний стаціонар. В амбулаторіях можна пройти всі необхідні маніпуляції. В усіх амбулаторіях буде свій кардіограф. Налаштовані по можливості більше оздоровлювати людей в амбулаторних умовах. Затверджено штатний розпис і зараз набирають кадри для амбулаторій. Фонд оплати праці не зменшуватимуть. Нічого не втратять в оплаті праці і стимулах лікарі, які перейдуть працювати в первинну ланку меддопомоги. Не залишаться без роботи й лікарі, які не виявлять такого бажання - в районі не вистачає медиків, отже є немало вільних вакансій. Влітку первинний центр меддопомоги чекає поповнення молодими спеціалістами, для них як стимулювання є можливість надати квартири в будинку по вул. Благовіщенська (колишньому гуртожитку швейної фабрики).
 Віталій Олександрович розповів, що золотоніська делегація пів-України об’їхала, вивчаючи досвід реформування. Були в Калинівці Вінницької області, і в Старокостянтинові, який за величиною такий самий, як Золотоноша: до 30 тисяч населення, також є військова частина. Там сімейну медицину запроваджено із 1996-го року, є чого повчитися і в сімейній медицині, і в стоматології. Для потреб золотонісців теж пообіцяв купити стоматологічне крісло. Разом з тим міський голова радив не зважати на різні чутки, окремі з них спростовував, нібито через реформування хотять приватизувати місцеву медицину. Наголосив: створюється комунальна міська структура, не якась приватна, а державна комунальна. Хоч багато питань в медичному обслуговуванні населення залишається. Зокрема, питання ефективності й прозорості використання коштів. Для районної лікарні місто через державну субвенцію перераховує до 20 млн.грн., тому вправі мати інформацію про ефективність використання коштів. І вправі дивуватися, що роблять у штаті півтора десятка статистів, в той час як скорочують ліжкомісця і медиків.
Викликає занепокоєння забезпечення транспортом, адже місту передали лише один автомобіль на ходу і два доходяги, які тільки автомобілями вважаються. Транспорт буде - пообіцяв мер, для цього залучать з різних служб міста і працюватиме він строго за розписом. У травні на сесії міської ради прийматимуть міську медичну програму, по суті її вже зараз почали виконувати, виділивши 106 тис. грн. на фізіотерапевтичні апарати.
 Чимало запитань прозвучало й із залу. Хто з них старший - первинна чи вторинна ланка меддопомоги? Старшого нема, кожна виконує завдання на своєму місці. Лабораторія, рентген –це належить до вторинки. Хто виписуватиме довідки про смерть? - Лікуючий лікар. Безплатні рецепти? –як і до цього, для цього є необхідні бланки. Це звичайні робочі моменти. В разі чого, куди потрібно дзвонити? За тел. 2-33-35  в міську амбулаторію або 5-27-09 в поліклініку.
 Виникатимуть різні питання й проблеми в процесі реформування. «Лівобережна» інформуватиме про них наших читачів .

Last modified onП'ятниця, 06 травня 2016 07:47
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C