Оновлений 08:10:19 19.07.2018

У ліс вкладають велику працю і душу


17 вересня, в осінню пору відзначають професійне свято працівники лісу. Люди, які саджають, плекають зелені насадження, бережуть їх від шкідників, хвороб,пожеж. Ліси ще називають зеленими легенями планети. Кажуть, що вони поєднують землю із небом, минуле з майбутнім. Ліси захищають від суховіїв, відіграють водоохоронну захисну роль. Надзвичайно важливі для економіки, з цього приводу кажуть, що ліси - наше багатство. На нашому лівобережжі ліси зосереджені в Державному підприємстві «Золотоніське лісове господарство», яке ще називають лісгоспом.
Чим живе це підприємство, якими турботами переймається його колектив, які проблеми вирішує? - про це наша розмова напередодні професійного свята з головою профспілкової організації підприємства Анатолієм Миколайовичем  Богдановим.
-Тривалий час Золотоніський лісгоспзаг очолював Микола Георгійович Собченко, котрий прийшов сюди із Корсуня молодим лісничим в розквіті сил…
-Тепер лісничим Вільхівського лісництва працює його син Андрій Миколайович Собченко, продовжуючи сімейну династію. А керує  ДП «Золотоніським лісовим господарством» молодий 30-річний керівник Микола Вікторович Бас, котрий прибув із Білозір’я. Підібрав енергійну команду спеціалістів. Колектив у нас дружний, згуртований, завзятий. Люди проживають як по селах, так і в місті, зате робота об’єднує в дружну й відповідальну родину. Влітку навіть влаштовували екскурсійну поїздку працівників разом з сім’ями найманим автобусом в Олександрію, що під Білою Церквою та Буки, що в Маньківському районі. Всім поїздка дуже сподобалася.
-Мабуть, порівнювали тамтешні ліси із своїми? Чим вони особливі? Що собою являє Золотоніське лісове господарство?
-Розташоване на території 4 адміністративних районів—Золотоніського, Драбівського, Чорнобаївського і лівобережної території Канівського (включаючи Ліпляве, Прохорівку, Келеберду, Озерище, тобто Тарасові місця).Займає площу 22,6 тисячі гектарів лісових угідь. Наші ліси особливі, тягнуться понад Дніпром протяжністю 150 кілометрів, на півночі межуючи з Київщиною, а на півдні - з Полтавщиною, де Сула впадає у Дніпро. На території лісгоспу працює 5 лісництв: Вільхівське, Деньгівське, Прохорівське, Ліплявське, Великобурімське. Ліси хвойні і листяні, мішані, незвичайність у тому, що одною стороною туляться до Дніпра, виконуючи водоохоронну захисну роль, а з другого - до степу, що наступає.
На території лісгоспу є 12 об’єктів природоохоронного заповідного фонду, тільки в нас є заказники місцевого значення, приміром, Тамарівський, Вільхівський, Довгий, Бубнівські Сосни та ін. На підприємстві 35 чоловік державної лісової охорони, тобто майстрів лісу. Ще 50 у складі державної лісової охорони,які носять форму. А загалом кількість працюючих складає  116 осіб. Підприємство хоч і державне, але державними коштами не користується, працює на госпрозрахунку.
-Мабуть, екскурсія ваших працівників до Олександрії і Буків була ще до буревію, після якого на деякі ділянки придніпровського лісу боляче дивитися - дерева поламані пополам як сірники або вивалені з корінням. А у Вільхах люди на ліс моляться і кажуть, що це він врятував село від буревію, де жодної хати не розкрило, весь удар стихії ліс узяв на себе.
-Такого масштабного лиха наш ліс ще не знав і не бачив. Завдано дуже великої шкоди лісу - пошкоджено майже 640 гектарів. Пошкоджено переважно сильні дерева - сосну, дуб. В тому числі на ділянках Гатка, Каптанка, де люблять відпочивати і місцеві, і приїжджі люди із міста. Доводиться прибирати такі дерева, випилювати.Є надірвані дерева, котрі частиною кореня ще тримаються землі з останніх сил. Але в будь-який момент можуть упасти. До них небезпечно підходити, треба бути обережними особливо грибникам, які з настанням грибного сезону ринулися до лісу. Про це серйозне застереження не треба забувати.
А пошкоджені й знищені ділянки лісу доведеться поновити новими насадженнями. У нас щовесни проводиться акція «Майбутнє лісу—в твоїх руках», під час якої садимо молодих саджанців більше запланованого. Активно залучаються до цієї роботи школи. В тому числі й наші підшефні із Коробівського шкільного лісництва. Вони ж, як завжди, прийдуть нас вітати з днем професійного свята.
-Якою незвичною новинкою можете похвалитися?
-До таких можна б назвати наявні 3 системи відео спостереження. Працюють у Вільхівському, Деньгівському і Прохорівському лісництві. Радіус огляду — 20 кілометрів, а діаметр — 40 кілометрів. То ми із Вільхів чи Деньгів бачимо, кого на Золотоніському КП автоінспектори зупинили, навіть прізвище водія в техпаспорті бачимо. Ну, це так, до слова, але відео спостереження дуже допомагає в охороні лісу від пожеж, браконьєрів.
Дякуємо за цю розмову експромтом.
А користуючись нагодою, вітаємо усіх працівників Золотоніського лісгоспу , ветеранів лісової галузі  з професійним святом - Днем працівників лісу. Щастя, здоров’я, життєвих і професійних успіхів, добробуту і злагоди вам і вашим родинам! Щоб виростав ваш ліс і зеленим шатром оберігав наші домівки і землю!

Login to post comments

18°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 92%

Wind: 22.53 km/h

  • 21 Jul 2018 25°C 17°C
  • 22 Jul 2018 24°C 16°C