Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Житлові тарифи не можуть не зрости, бо танцюємо від «мінімалки» 3200

На минулому тижні у ПрАТ «Янтарь» на розмову зібралися керівництво цього житлово-експлуатаційного підприємства та старші багатоквартирних будинків, сторону міської влади представляла Вікторія Остроглазова, начальник міського управління економіки. Розмова стосувалася підвищення житлових тарифів - на будинках вже з’явилися свіжі повідомлення про це.
Керівник «Янтаря» Володимир Гончар почав розмову з того, що підвищення тарифів ніяк не уникнути. До цього їх два роки не підвищували й сподівалися ще протриматися на старих тарифах, в основу яких була закладена мінімальна заробітна плата 1280 гривень. Але тепер вона зросла вдвічі, тепер мінімалка - 3200 гривень, від якої змушені «танцювати». Виходили з того, що близько 70 відсотків жителів отримує субсидії, отож сподіваються, що це допоможе й в оплаті за житло, тобто держава допомагатиме частково, у прийнятних розмірах проводити оплату за житло.
Найвищий тариф у двох дев’ятиповерхівках по вулиці Шевченка, 109 і 148, бо це будинки з ліфтами, які треба обслуговувати, ремонтувати й проводити технічне переоснащення. Проте навіть коли проводились ремонти, ліфти жодного дня в цих будинках не стояли. В дев’ятиповерхівках за квадратний метр житлової площі доведеться платити 6.90 грн. По п’ятиповерхівках - 3,4-3,5 грн. за квадратний метр. А найнижчий тариф - в одноповерхових будинках - по 93 копійки за метр квадратний.
Володимир Олександрович наголошував, що наше житло - це наш капітал, тому про нього треба дбати без споживацьких підходів - що це повинен зробити хтось інший. У Золотоноші створено 11 ОСББ у 20 будинках, а 90% власників житла виявили бажання й надалі співпрацювати з «Янтарем», за цю довіру керівник «Янтаря» висловив вдячність.
Сам він розповідав про спілкування з естонцями, де діють ОСББ, та й взагалі ця форма обслуговування житла розповсюджена в світі,і в тих же естонців виробились стосунки довіри між людьми, жителями одного будинку. Але це не можна включити чи запровадити автоматично, це справді потрібно виробити, виростити, виховати культурою життя й співіснування.
- А в будинку, де ви мешкаєте, створили ОСББ?—запитала у нього.
- Ні, поки що не доросли до цього. Не знайшлося сміливців узяти на себе відповідальність, - відповів.
Перелік надаваних послуг залишається попередній: освітлення місць загального користування, поточний ремонт покрівель і під’їздів, внутрібудинкових систем водопостачання, водовідведення і ливньовки, перевірка та обслуговування димовентиляційних каналів, дератизація, прибирання прибудинкової території.
 Присутні вели мову й про те,щоб паралельно зі зростанням тарифу поліпшувалась і якість послуг. Говорили про режим економії, який має бути двостороннім, зокрема при використанні електроенергії у місцях загального користування. Бо за січень за електроенергію доведеться платити рекордні суми. Як приклад скорочення цих витрат- в будинку №115 по вулиці Шевченка янтарівці зробили автоматичне відключення освітлення у під’їздах. А ще вели мову про конкретні назрілі питання в своїх будинках, з’ясовуючи, чого хочуть жильці й що може обслуговуюча організація.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C