Віче під ялинкою


  Не зовсім мирно минуло Різдво  в Золотоноші по вулиці Баха, де в одній частині будинку мешкає молода сім"я з немовлям, а в другій  рік тому
поселилися роми - переселенці із Донбася. Ведуть вони себе галасливо, а на Різдво почували себе ще й розкуто. Через що сусід Сергій 7 січня близько 9-ої години вечора поскаржився в поліцію. За те, що поскаржився, вони його й побили: отримав черепно-мозкову травму й забій внутрішніх органів і доставлений на лікування в лікарню. На виклик поліціянти прибули, коли бійка якраз була в розпалі. Кажуть, що дісталося ще й поліцейським--в прокуратурі ініціювали досудове розслідування  щодо умисного заподіяння  побоїв  працівникам поліції. Але начальник Золотоніського відділу поліції Олександр Охріменко запевняє,що його підлеглі не постраждали.
  Цей випадок набув розголосу через соціальні мережі, коли про нього в інтернеті розповіла дружина потерпілого,котра на руках із п"ятимісячною дитиною змушена була перебратися на іншу квартиру.Так виникла ідея зібратися на центральній площі міста і з"ясувати причини такої розкутої поведінки,стосунків на побутовому рівні. Заклик був почутий і вчора, 9 січня близько 9-ої  години вечора на центральній площі міста, біля ялинкою зібралося близько півтори сотні жителів.Серед присутніх були й деякі депутати міської ради, заступник міського голови Олег Масло, начальник відділу поліції Олександр Охріменко. Ромів не було Говорили про те, що наболіло.Згадали кількарічної давності випадок з побиттям таксистів, осінній випадок на Покрову, коли на пішохідному переході  водій збив двох дітей. Ще свіжіший,на початку зими--наркорейд київської поліції.Реагування--нуль, свавілля тільки посилюється, проти чого й протестували присутні на цьому зібранні. Олег Масло пропонував запровадити спільне патрулювання вулиць, як було в 2014 році. Олександр Охріменко закликав до відкритого діалогу--його й запрошували зробити це на найближчій сесії міської ради й відзвітувати про оцінку таких протиправних дій. В міськвиконкомі вже створили й комісію для вивчення зокрема й останньої пригоди.
   А по закінченні віча під ялинками з півсотні учасників та зо два десятки автомобілів вирушили на вулицю Баха до злополучного будинку, який стояв порожнім. Можливого погрому не сталося-за присутності керівника поліцейських прислухалися до його заклику діяти в законних рамках. Попереду-відкритий діалог щодо цієї назрілої проблеми.
Валентина Андрійченко.

Login to post comments

-2°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 98%

Wind: 8.05 km/h

  • 14 Dec 2018 0°C -2°C
  • 15 Dec 2018 0°C -5°C