Бунт гідності проти «стахановця»

У перший робочий день нового року 3-го січня 2018-го зранку на трасі через дамбу  дніпровського мосту наряд черкаських патрульних поліцейських зупинив два автомобілі, що рухались із Золотоноші на Черкаси. Один—пасажирська «Газелька», в котрій їхали троє слюсарів Золотоніського газового господарства на роботу. Другий—вантажний, яким водій з тої ж фірми й за тією ж адресою доставки віз пісок.За посадовою інструкцією вони мали б забезпечувати справність газового обладнання й на випадок чого—ліквідовувати витік газу, за що їм і виплачується зарплата у вигляді посадового окладу.Працювати ж мали безплатно: на п’ятий поверх заносити пісок і ремонтувати квартиру начальника В.А Безбородова, який собі купив житло в Черкасах. Задокументувавши «нецільову» командировку, патрульні з об’єднання «Черкасигаз» викликали службу безпеки, працівники якої взяли в робітників пояснення й почали в ситуації розбиратися. Якщо вже «влипли», то щоб не бути ще й крайніми, слюсарі з водіями написали заяви в прокуратуру, в міськрайвідділ поліції й до управління праці.Бо це було не перший раз і не єдиний. До таких нарядів звикли.Троє написали звичайні пояснення, а четвертий –заяву із обуренням, що набридло служити рабом і він проти цього протестує, якщо його навіть з роботи звільнять.
А за той час, відколи  62-річний Валерій Анатолійович Безбородов третій рік на посаді виконуючого обов’язки начальника Золотоніського управління газового господарства, звільнилось багато, до 70% колективу. Слюсарів, контролерів, майстрів. Було таке,що навіть не було кому прийняти показники від абонентів.З приводу того, що щось неладне діється в цій організації, його навіть кілька разів запрошували на сесію міської ради, куди прийшов не відразу.Козиряв: він зі Стаханова Луганської області, там теж був депутатом міськради. Хоч і здалеку чоловік, та через соціальні мережі тепер шила в мішку не сховаєш.З інтернету стало відомо і про його «липовий» диплом про вищу освіту, нібито здобуту у Воронежі, і про кримінальну справу в 2007-ому, за якою Стахановський суд присудив 5 років позбавлення волі за операції з матеріальними цінностями на ООО «Промстройреформа» з відтермінуванням вироку на два роки, якщо не зробить нового злочину.Але на такі епізоди з біографії не зважав, почуваючись на кілька щаблів вищим від людей з колективу. «Вот у нас там билі ребята…»--на планерках розвертався спиною до залу, в якому були переважно жінки, заварював каву й нею смакував. А перед чоловічим гуртом не стримувався й від відвертостей: «Вот у нас там билі ребята, а ви—казли». От «казлам» і ввірвався терпець.
Під час розслідування виявилось багато порушень. Подорожні листи  й накладні не співпадають з даними навігатора.Приписана до Золотоніського УЕГГ службова машина бувала і в Львові, і в Стаханові - від GPS це важко приховати. До Черкас на куплену квартиру дорога накатана і через дамбу, і в об’їзд через Канів, коли возили туди електрика. А вантажний автомобіль взагалі був приписаний по нарядах:то на дачних ділянках кооперативу «Славутич» на Кединій Горі, де встановили бетонні загорожі. Їх виробництво без будь-яких дозволів і легалізації налагодили на колишній  газо-наповнювальній станції за містом. Працювали робочі і з міста, і з сіл Подільське, Гельмязів. Так само безкоштовно, отримуючи зарплату за основним місцем роботи.Ці бетонні загорожі встановлювали і в Золотоноші, і в Драбові. Був грандіозний план ними огородити сільські ГРС, демонтувавши в металобрухт добротні й регулярно фарбовані залізні огорожі. Та поки-що виробництво пригальмувалося чи то через поломку, чи через крадіжку якогось з вузлів обладнання.
16 січня в Золотоніському відділі поліції порушили кримінальну справу. Її розслідують, існує таємниця слідства.Важливо, щоб справа не стала таємницею взагалі. Інакше не позбутися рабства, про яке з таким обуренням написав у заяві один із затриманих серед дороги після новорічних свят.
На фото копії витягу з рішення Стахановського суду; відповідь на запит з Воронезького університету про недійсний диплом.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C