Ще один об’єкт небезпеки

Кажуть, де тонко, там і рветься. Це цілком і повністю стосується  вулиці Шевченка в Золотоноші. Вздовж неї попід землею прокладені різні комунікації і про себе нераз нагадувала система водовідведення.Ще позаторік у  2016-ому сталася аварія на самоплинному колекторі, визначена почерговим просіданням –провалюванням асфальту в різних місцях. Завдяки виділеним коштам з держбюджету в місті  старалися ліквідувати перманентну аварію й відновити проїжджу частину вулиці.Та наткнулися на затяжний  розслідувально-судовий процес, в якому покараними виявились без вини винуваті жителі міста, бо роботи на об’єкті на тривалий час заморожено. Зовсім недавно 2-го лютого після снігопаду ситуація ускладнилась ще однією неприємною пригодою—стався порив на напірному колекторі. Протягом минулого тижня придивлялись-примірялись, як її ліквідовувати, шукали матеріали та кошти, а нині вже приступили до ремонтних робіт.
А в минулий понеділок, 12-го лютого перехожі спостерігали, як неподалік від місця попередньої НП біля будівлі податкової інспекції люди та техніка щось бурили й розкопували, виймаючи грунт,  який змішувався з талим снігом і розпливався рідкою багнюкою по тротуару. А що ще й тут сталося й оце відбувається?— цікавилися небайдужі.
Виявилося, що сталося це не сьогодні і не раптом, а історія з чималою «бородою», тобто задавнена. Про аварійний стан триповерхової адмінбудівлі з підвалом, в якій розташовані Золотоніська об’єднана податкова інспекція, прокуратура, аптека ветеринарної медицини та спортивний зал міської ДЮСШ за адресою вулиця Шевченка, 153 , листом за підписом  начальника Золотоніської ОДПІ ГУ ДФС в Черкаській області  П.В. Ільченка  повідомлено міську раду та райдержадміністрацію й районну раду. В ньому йдеться про те, що будівля тривалий час протягом останніх 15 років піддається деформативним змінам конструкцій. Розмір змін досяг такого рівня, що було створено комісію та організовано візуальний огляд та інструментальне обстеження будівельних конструкцій зазначеного об’єкта  спеціалістами проектної організації ТОВ «ПРОМЦИВІЛЬПРОЕКТ». Лист датований 19.10.2017 року. В ньому йдеться про такі пошкодження будівлі:
-відходження головної сходової клітини і ганку від основного об’єму будівлі;
-відшарування зовнішнього  облицювання будівлі;
-тріщини фундаменту в підвальній частині будівлі.
За висновками спеціалістів, дефекти й пошкодження виникли  через відсутність водовідведення дощових та талих вод від основ будівлі. Сталося просідання фундаменту , що призвело до руйнування несучих конструкцій. Керівник податкової інспекції  клопотався за безпеку працівників та відвідувачів установи, безпеку пішоходів навколо будівлі, огородження пішохідної зони. А також про надання  іншого приміщення для  функціонування податкової служби.
Після обстеження будівлі 12.02.2018 р. встановлено, що просідання конструкцій (паль) відбувається внаслідок надходження води з водогону міста.Наявність води, конкретне місце надходження якої поки не вдалося виявити, спостерігається  під всією будівлею.Тому подальша  безпечна експлуатація адмінбудинку під загрозою. Цей висновок як сигнал –SOS викладений в листі на ім’я міського голови Віталія Войцехівського та директора КП «Міський водоканал» Сергія Кузнєцова з проханням термінової допомоги.
…Того дня, коли біля приміщення податкової інспекції копались люди і техніка, ми поспілкувалися  із заступником начальника Олександром Грановським, який брав участь у цих дослідженнях. Він не тільки податківець з великим досвідом, а ще й будівельник за фахом, закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут, сам з династії будівельників—його батько й мати та дядьки все життя працювали будівельниками.
Олександр Юхимович розповів, що першим  ще в 2003 році забив тривогу колишній керівник податкової Володимир Супрун-Черес, ще тоді на стінах маячки ставили. А зараз воду виявили скрізь під будівлею. Її походження невідоме, а якість така, як з водогону.Висловив припущення,що водогін може бути навіть недіючим—такий є позначений на карті-схемі. Причини треба шукати невідкладно, щоб врятувати будівлю. А поки-що всім потрібно знати, що біля неї небезпечно ходити і знаходитись, поки про це офіційно оголосять надзвичайники.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C