В Чорнобаї пільговики їздять по талонах

Кажуть, що такий досвід вони запозичили в Кобеляках, що на Полтавщині. Чи можливо розширили й свій власний, адже досі талонами на пільговий проїзд користувалися вчителі, які доїздили на місце роботи, їм виділені талони оплачувалися відділом освіти. А потреба шукати якийсь вихід була спричинена тим, що в пільгові дні автобуси та маршрутки  були переповнені, а так як курсують вони переважно по колу, то пасажирам з крайніх сіл годі було втовпитись до переповненого салону. Це дратувало і пасажирів, і викликало незадоволення перевізників.Працівниками відділів економіки та соціального захисту  райдержадміністрації було вивчено це питання й запропоновано варіант із талонами. Порядок відшкодування компенсації за перевезення  окремих пільгових категорій громадян на маршрутах загального користування в межах району було затверджено на сесії Чорнобаївської районної ради і він діє із 1-го вересня 2017 року, тобто  вже півроку.
-Це вигідно, бо ми платимо не за повітря, а за реально використану послугу і витрати зменшилися втричі,--розповідає начальник районного управління праці та соціального захисту населення Олександр Юрковський.—Талони видають в сільських радах, вони іменні, бо в них зазначено номер пенсійного чи іншого пільгового посвідчення.Людина не дожидається пільгового дня, а їде тоді, коли їй потрібно. Розвантажилися маршрути, автобуси не битком набиті.Відпало багато дачників, особливо чужих, не з нашого району. Найбільше дають талонів на пільговий проїзд у Великій Бурімці і Придніпровському, у Лящівці, Степовому, Лукашівці.
У сільських радах зацікавлені в економії бюджетних коштів, в тому числі й на пільгових перевезеннях. Сільський голова Красенівки Олександр Вишня розповів, що їм в цьому допомагає місцеве сільгосптовариство, яке раз на тиждень виділяє безплатний автобус до райцентру, яким із задоволенням користуються сільчани.
  В Чорнобаївському районі перевірено: талони—добра справа. Однак має свої плюси й мінуси. Дехто з пільговиків не користується своїм правом безкоштовного проїзду зовсім не через небажання, а тому,що до сільради добиратися складніше й дальше,ніж заплатити за проїзд. Та й взагалі, економію не можна вибирати за самоціль, інакше нівелюватиметься суть цієї послуги.

Login to post comments

-2°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 100%

Wind: 8.05 km/h

  • 14 Dec 2018 0°C -2°C
  • 15 Dec 2018 0°C -5°C