За життя 100-річної ювілярки село тричі змінило назву

Свою  100-у весну 22 березня відзначила жителька села Благодатне Марія Григорівна Еркенова. Народилася 1918 року в селі Богушкова Слобідка в багатодітній родині. У 12 років залишилася сиротою без матері, тому була змушена покинути  навчання в початковій школі й пішла працювати  до тодішнього місцевого колгоспу в перейменованому на той час своєму селі Чапаєвка. Потім дівчину поманила у світ велика дорога життя - знайомі відпочиваючі на березі їхнього Дніпра запросили її переїхати в Ленінград, де вона працювала в дитсадку, вийшла заміж за військового льотчика Азрета Еркенова, в них народилася донька Евеліна. Щастя тривало недовго, бо почалася війна, чоловік пішов на фронт і там загинув. А вона з малим дитям на руках пішки повернулася додому.
Спершу наймала, а потім облаштувала свою невеличку хату, спробувала й особисте життя почати спочатку, з другим чоловіком народила другу доньку.Працювала на різних посадах, в тім числі санітаркою в амбулаторії, двірником у дитсадку, а також на будівництві Черкаської дамби. Замість старої хати спромоглась побудувати нову. Та згідно з генеральним планом забудови села її хата підлягала знесенню, тому вже 70-річній бабі Еркенші виділили новий будинок замість знесеного, який їй довелось доводити до пуття й обживати. Вона любить, щоб скрізь був порядок. Тому розташоване по сусідству  з будинком багаторічного директора місцевого СТОВ Анатолія  Марченка домоволодіння баби Еркенші доглянуте й затишне, із родючим садом і кімнатними квітами на підвіконні. Марія Григорівна така маленька та тендітна, як дюймовочка, ще два роки тому сапала грядки, а зараз ходить з ціпочком, в разі потреби кудись швидко переміститись, її бере на руки зять і підносить, як маленьку ляльку. Живе Марія Григорівна разом з дочкою Галиною, яка працює в Черкасах.Має бабуся четверо внуків, шестеро правнуків і двоє праправнуків. Ще й досі має світлу пам’ять, рухлива, чутлива до пісень, секретами довголіття вважає: не сидіти без діла, любити життя та свою родину і сприймати кожен день за свято.
Привітати довгожительку приїздило й приходило багато гостей. Із району - заступник голови районної ради Тетяна Гончаренко, начальник управління й соціального захисту Валентина Скиба, директор  територіального центру соціального обслуговування Владислав Остроглазов, завідуюча  відділенням денного перебування терцентру соцдопомоги Лариса Мельничук. Із місцевих - голова районної ради ветеранів Тетяна Любаненко, вокальний колектив «Горлиця» з сільського будинку культури, сусіди. Вручили їй квіти та подарунки, бажали здоров'я й добра, а вона була рада гостям.
Марія Григорівна Еркенова  є довгожителькою не тільки села Благодатного, а й всього Золотоніського району. Тому в районі влаштовують пошанування  довгожителям, яким виповнилося 90.
У місті  Золотоноша  проживає четверо 100-річних довгожителів. Свого роду рекорд встановила Єфросинія Дмитрівна Штефан , яка померла у березні цієї весни на 110-ому році життя.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C