Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»

За виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію  фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, а також алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка чи з підробленими марками акцизного податку, а також без наявності ліцензій передбачена відповідальність (згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР) – штраф у розмірі 200 % вартості товару, не менше 17 тис. грн.
За зберігання спирту, алкогольних напоїв або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, – 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17 тис. грн..
У разі розливу алкогольних напоїв у тару, не передбачену ст.11 згаданого Закону, штраф – 200 % вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85 тис. грн.
У випадку роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії – 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10 тис. грн.
У разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни, на такі  напої передбачена відповідальність – 100 % вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10 тис. грн.
А от у випадку роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів, – 100 % вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10 тис. грн.
Окремо варто нагадати й про обмеження, обумовлені ст. 15 згаданого Закону, за порушення котрих застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у роз¬мірі 6800 грн.
Так суворо забороняється:
• продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років, а також таким особам, які також не досягли 18 років (Продавець згаданих напоїв та тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ – продаж такій особі забороняється);
• продаж поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
• продаж з рук;
• торгівля у невизначених для цього місцях тощо.
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.  За порушення – штраф також у розмірі 6800 грн.
Ілюстрацією того, що несумлінні ділки будуть неодмінно покарані, є результати недавніх рейдів. Так, управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Черкаській області минулого місяця було проведено фактичні перевірки господарських одиниць району, в яких проводять діяльність підприємці. За результатами проведеної роботи у підприємця Л. було встановлено наступні порушення:
1) реалізація алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін;
2) зберігання та реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та без марок акцизного податку встановленого зразка;
3) розлив алкогольних напоїв у тару, не передбачену законодавством (каністри, пластикові пляшки).
За вищезазначені порушення до підприємця Л. Золотоніською ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області застосовані фінансові санкції у розмірі 112 тис. грн.
Аналогічні порушення були встановлені ще у декількох підприємців району. І податківці  найближчим часом планують проведення подібних рейдів на території міста Золотоноші та підконтрольних Драбівському та Чорнобаївському районах.
Олександр ГРАНОВСЬКИЙ, заступник начальника Золотоніської ОДПІ

Last modified onСубота, 19 березня 2016 17:07
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C