ЗВІТ ПІД ОПЛЕСКИ

26 жовтня, в минулий четвер відбувся звіт міського голови Золотоноші перед громадою. Вже традиційний  і передбачений законом про місцеве самоврядування. Віталій Войцехівський всьоме звітувався перед повним залом слухачів у міському будинку культури. При вході всім присутнім  був розданий текст звіту, так що сприймався він не тільки з голосу, а перед самим звітом демонструвався відеофільм «Мандрівка машиною часу», що відновив у пам’яті призабуті картинки змін. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять заступника міського голови Андрія Зайця й найстаршого депутата  Миколу Зарубу, котрих не стало в цьому році.
Звіт відштовхувався від конкретних справ і націлювався на їх продовження в наступному році, тому час від часу підтримувався схвальними оплесками. У Золотоноші 18 діючих економічно активних підприємств,середня заробітна плата 5443 гривні, котра зросла на 43%. У центрі зайнятості на обліку 240 безробітних жителів міста—це найнижчий рівень безробіття в області, а за рік працевлаштовано 199 осіб. 8 тисяч осіб отримують субсидію. 289 осіб скористалися «теплими» кредитами на понад 300 тисяч гривень.Заасфальтовано 16 вулиць і 12 дворових заїздів і є 31 проект на асфальтування вулиць в наступному році. Розпочалася в цьому році робота щодо створення індустріального парку по вулиці Обухова — виготовлення проектно-кошторисної документації, підведення мереж, визначення керуючої компанії вже продовжиться в наступному 2018-у. Як і встановлення сонячних батарей на тій же вулиці Обухова, 65 та спорудження  заводу з виготовлення олії «Ойл продакшн Юкрейн»,по вулиці Канівській—заводу з переробки сої, елеватора  по вулиці Шевченка,3а.Продовжуватиметься реконструкція  полігону твердих побутових відходів, каналізаційного колектора, резервуару чистої води, будівництво набережної і парку «Надія», завершення спорудження плавального басейну в гімназії, завершення реконструкції площі Героїв Майдану  і стадіону ДЮСШ. Під житловий будинок  перепрофілюють колишній гуртожиток по вул. Шевченка, 70, де отримають житло військовослужбовці, а також 5-6 їх сімей зможе поселитися в колишньому дитсадку в Згарях, що тепер перейшов у комунальну власність міста і його переобладнають для цього.Як і перший поверх гуртожитку по вул.. Благовіщенська, 9.Із старого приміщення перебереться краєзнавчий народний музей імені Михайла Пономаренка. На Струнківському полі отримають земельні ділянки АТОвці. Великі плани передбачено і в освіті, які вже зараз реалізуються.До слова, із 4-х інноваційних шкіл області дві працює в Золотоноші—міська гімназія імені Скляренка й школа №2 інформаційних технологій.
Заданий діловий стиль розмови визначив і спрямування запитань із залу.
-Яка доля колишнього заводу «Супутник», де зараз ведуться якісь роботи?
-Цей занепалий об’єкт передано церкві «Відродження» для втілення соціальних проектів зокрема, й адаптації дітей,--відповідь доповнив представник організації Олег Горяченко: тут буде й безкоштовний стоматологічний кабінет, і флюорографія, і реабілітаційний притулок для дітей—сиріт. Також в грудні-січні набиратиме дітей табір «Максимум», що встиг полюбитися дітям і дорослим.
-Яка доля недобудованого заводу «КоронАгро»?
-Поки-що невизначена. Але в задуманому вигляді завод по виготовленню біоетанолу не працюватиме, бо розміщений на пагорбі, вище рівня міста й таїть небезпеку. Його забудовник збанкрутував, споруда-у заставі банку.  За оренду землі заборговано міському бюджету. Новому власнику доведеться  за неї розрахуватися.
-Навіщо даєте дозволи на лотереї—гральні автомати?
-Місцева влада  не має повноважень їх відкривати і закривати. Але має багато клопоту через скарги,що гравці виносять з дому гроші.Однозначно проти таких гральних закладів.
-Чи налаштований мер миритися з депутатом Голубом? Які враження в нього від участі в Раді Регіонального розвитку в столиці, де був присутній і президент?
-З нардепом не сварився, то чому маю миритися? А стосовно участі в роботі ради регіонального розвитку—то враження двоякі. Виступи були без листочка, жива дискусія, можна було переговорити з міністрами, тобто доступність, і це позитив. Але чому ж тоді  реформи в країні йдуть так повільно?—не перестає муляти питання.
Але мер признався, що він оптиміст , закликав присутніх гуртуватися, об’єднуватися, пропонувати свої ідеї й брати участь у їх втіленні.
Цікавим був виступ молодіжного мера Аліни Полегенької, студентки ветеринарного коледжу, яка розповіла про проведене молодіжною радою опитування 496 жителів міста віком від 19 до 76 років.
А закінчилась програма вечора спеціально підготовленим працівниками будинку культури концертом про буремні 90-і роки, коли Україна здобула незалежність. Через пісні, танці, дотепи та сценки поверталися хто в свою юність чи дитинство, загадували майбутнє свого міста. Заходи в міському БК мають благодійний характер, тому і цей не був винятком: для лікування недавно травмованих на пішохідному переході дітей у скриньку вкинули 2252 гривні.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C