Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Весняні роботи киплять у полі

Вже традиційно ми звикли до ранньої весни, а нинішня незвично затяглася, приєднавши до зимових і місяць березень. Довго лежав сніг, а потім зійшов раптово, так що по мерзло-талому грунту вже неможливо було вести підживлення озимини. У полях було багато озер, ріллю позасмоктувало вологою, попрокладало рівчаки. Запізніла весна відтермінувала строки виходу в поле, які довелося наверстувати. За інформацією, наданою в Золотоніському районному управлінні сільського господарства, на полях району вже проведено на всіх площах підживлення озимини, повним ходом йде закриття вологи та сівба ранніх зернових. Сіють ячмінь, овес, яру пшеницю, горох зерновий і солодкий, навіть почали сіяти соняшник. Також сіють цукрові буряки в єдиному господарстві ПСП «Плешкані», де під цією культурою 250 гектарів. Структура посівних площ в районі майже не змінилася, залишилась схожою до тої, що й була в попередні роки. Хіба що дещо добавиться площ під кукурудзою і зменшиться під соняшником і соєю.
 В районі є чим сіяти і чим обробляти посіви. Використовуються переважно широкозахватні агрегати. Закуплено і завезено необхідну кількість мінеральних добрив, які вносяться згідно технологічних карт. У більшості господарств застосовуються передові технології. Зразком є піщанська агрофірма «Маяк», де нині швидкісними темпами сіють соняшник, а також багаторічні трави для збалансованої годівлі тваринництва. Організовано й дружно йде сівба у зорівській «Ниві», «Плешканях», богуславецькому «Прогресі», хрущівській «Перемозі». Садять також городину. Повний борщовий набір - у Бубнівсько-слобідській «Волі», картоплю - у деньгівському ТОВ «Гранекс - Черкаси», цукрову кукурудзу й солодкий горошок - у СТОВ «Домантівське».
Також розпочалися весняно-польові роботи на городніх і дачних ділянках одноосібників, фермерів, дачників. Триває обробіток городів та ділянок, тому великий попит на послуги тракторців з плугом та боронами. На ринку і в спеціалізованих магазинах жваво торгують саджанцями і насінням, засобами захисту рослин від шкідників та хвороб. Весна нагадує давні й перевірені істини про те, що весняний день рік годує. Тому й стало все в ціні до сезону. Але не треба втрачати голову, все годиться робити в міру , щоб не купуватися в загальній ейфорії.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C