Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Чесно робити свою роботу - основне правило успіху сімейного лікаря Тетяни Мозгової

В руслі медичної реформи  триває укладання договорів із сімейними лікарями первинної ланки. Для дільничного терапевта, сімейного лікаря норма - укласти 1800 договорів з пацієнтами, для педіатра - 800 договорів. Це свого роду тест на довіру, негласна атестація пацієнтами професійної придатності лікаря. У Золотоніському міському центрі первинної медсандопомоги  однією з перших набрала необхідну норму навантаження Тетяна Анатоліївна Мозгова—сімейний лікар третьої міської амбулаторії, розташованої в приміщені дитячої лікарні. До неї продовжують  приходити охочі укласти декларацію. Під її кабінетом завжди людно і приймає вона до останнього пацієнта.
Сама уродженка і жителька нашого міста лікарем працює вже 25 років.
- Лікарем мріяла бути ще з дитсадка, змалечку, -пригадує вона, хоч мама уявляла її, найменшу доньку, як і старших двох дочок, або мовником-лінгвістом, або журналістом.
  Тетяну Анатоліївну зайве запитувати, чи не шкодує вона про свій вибір. Зовсім ні, вибираючи професію, вона вибрала й долю.Та сама доля її й перевіряла у правильності вибору. Після закінчення школи вступила до Київського медичного училища №2, після закінчення якого два роки працювала операційною сестрою. Потім дві спроби вступу до Запорізького медінституту, а вже потім у 1988-у вдалий  вступ до Чернівецького університету - з тих пір якраз набігла «кругла», ювілейна дата як з часу вступу, так і закінчення, відпрацьованих лікарем років. Через свій скромний характер  лікар не налаштована розповідати про себе в професії, за неї це краще зроблять її пацієнти. Розкажуть про свого чуйного, компетентного лікаря, котрий постійно підвищує свою професійну кваліфікацію. Лікаря, котрому можна довіряти і довіритися.
  Свого часу з нею на чергування ходив і єдиний син Павло, навчався лікарським навичкам і премудростям. Він навіть вступив на держзамовлення медичного вишу, проте оплачувати навчання з лікарської зарплати виявилось не по силах. Довелося за контрактом піти на військову службу, де його й застав буремний 2014-ий рік. За рік служби в АТО він багатьом своїм товаришам врятував життя. Медик без диплома, проте з маминими навичками й наукою. Син і надалі  вибрав професію військового.
  Щодо Тетяни Анатоліївни, то вона з колегами зараз теж перебувають як на роздоріжжі, перед вибором в зв’язку з проведенням медичної реформи.
- Не так вона мала робитись, але нашої думки не питали, до неї не прислухались, а тепер ношу звалили на наші плечі. Це при тому, що катастрофічно не вистачає сімейних лікарів, - каже Тетяна Анатоліївна. - Дехто з колег, зневірившись, виїздять працювати за кордон.
- І ви теж хотіли б махнути?
- Такого навіть не припускала. Тут мій дім, родинне гніздо, могили батьків, моя земля і повітря, яким дихаю. Я б без цього не змогла. Треба чесно робити свою роботу кожному на своєму місці. Тоді б у державі не було безладу.
Вона ще раз повторила як діагноз і як рецепт: «Просто треба чесно робити свою роботу кожному на своєму місці». Таке правило успіху від шанованого сімейного лікаря Тетяни Мозгової.   

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C