Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Чим лікують від болю

Відколи стало можливо жінкам вибирати, де народжувати, в пологовому відділенні Чорнобаївської центральної районної лікарні крім традиційно своїх породіль виявляють бажання народжувати ще й «чужі», навіть з Полтавщини сюди дорогу топчуть. Чому? - цікавість привела мене сюди розкрити цей секрет напередодні професійного свята медиків.
Доступність і доброзичливість, якась особлива домашність обстановки, - це відчула відразу без ніяких сторонніх пояснень, поки добралась на третій поверх цього дитячо-материнського корпусу. Спокій і порядок панували в коридорі пологового відділення, лиш окремі беззвучні відголоски вловлювались-вгадувались про те, що тут діється. В реанімаційному залі тривала операція, комусь рятували життя. В прийомне поступила стривожена породілля, яку тут же взяли під нагляд – жінка заспокоїлась, відчувши що вона зі своїм болем тут не сама один на один.
 - Ось прийде Таня Григорівна, - комусь радили зачекати.
 - Як скаже Таня Григорівна, - між собою стиха перемовлялись колеги у білих халатах.
Завідуючу акушерсько-гінекологіч-ним відділенням Тетяну Григорівну Ведмідь і старші за віком колеги, і молодші чомусь називають Танею Григорівною. Вона із сім’ї лікарів, батько - Григорій Юрійович Мазур - травматолог, Заслужений лікар України (його стопами пішов і син Юрій, котрий працює лікарем-травматологом у Золотоніській лікарні), мама Любов Олексіївна Мазур - лікар - ендокринолог, тому донька продовжує сімейну династію. В цьому пологовому відділенні вона сама народилась, тут народжувала й своїх дітей. Жвава, по-дівочому безпосередня, вона лікар особливої спеціалізації, бо має справу не з хворими, а зі здоровими пацієнтами - в це відділення приходять за фізіологічним станом, а не через хворобу. Дуже складне тим, що не дає часу на роздуми, змушує діяти професійно, досвідчено, покладаючись часом і на інтуїцію, але ні в якому разі не гаючи часу. Завідуючою акушерсько-гінекологічним відділенням вона стала працювати із 2008 року, а в 2009-ому провели його капітальний ремонт з переплануванням палат, зі створенням нових згідно з МОЗівськими вимогами партнерських пологів, з використанням перинатальних технік, коли новонароджене немовля відразу викладають на груди матері, а потім їх обох разом переводять в одну палату. Забезпечені вони кувезами, є кисневий генератор, кардіомонітор, пульсоксиметр.
 - Та найголовніше - довіра, повага між працівниками, які усвідомлюють свою значимість, і пацієнтами. Ніяких спроб образити чи принизити. Щоб наші пацієнтки себе почували між своїми, між рідними людьми. В муках народжується нове життя, тому ми не маємо морального права завдавати додаткового болю чи дискомфорту, - каже вона і ці основні неписані правила тут же підтверджують і члени колективу. Переважно жіночого, в якому до тридцяти працівниць і лише один чоловік - лікар Сергій Іванович Чуба та ще на півставки працює неонатолог Олександр Васильович Величко.
  За минулий рік у пологовому відділенні Чорнобаївської райлікарні народилося 378 дітей, у цьому році уже 158. Завідуюча розповідає, що попри збільшення кількості новонароджених у них, народжуваність все-таки знижується, бо йде війна, складна соціально - економічна обстановка в країні, а ще тепер стають мамами ті, хто народився у 90-х роках, коли теж був відчутний спад народжуваності. Це дуже їх тривожить. А радує те, що в основному тут народжуються бажані діти. Що в них немає випадків, коли б в лікарні залишали новонароджене немовля. А ще вже добрим знаком стало народити третю дитину. Переселенки в них народжують безкоштовно. Були пацієнтки з Донбасу, Артемівська, Слов’янська, Луганська. В кількох словах про такі випадки, коли породіллю вдягали й обігрівали в буквальному значенні слова. Такого, щоб когось виписати в нікуди, тут не траплялося, бо із сільськими радами та відділом у справах дітей налагоджена співпраця. Наша розмова у відділенні була зовсім коротка. Тут поспішали, щоб не згаяти часу,щоб комусь не завдати зайвого болю. Застерігали від героїзації, бо це звичайні робочі будні.
Валентина Андрійченко

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C