Оновлений 12:29:44 18.04.2019

Вадим Івченко: Банальний розпродаж державного майна

Урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшло 26 об’єктів.
Серед них: ПАТ «Аграрний фонд» та ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», п’ять обленерго, чотири теплогенеруючих підприємства, два виробники добрив, «Запорізький титано-магнієвий комбінато», «Президент-Готель», «Турбоатом», «Азовмаш», «Завод алюмінієвої фольги», «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», «Завод «Електроважмаш», «Дніпровський електровозобудівний завод».
Ще під час голосування за законопроект про приватизацію «Батьківщина» виступала категорично проти цього доволі поверхневого документу, пропонуючи його доопрацювати.
Скільки ж коштує все те майно, яке бажаємо виставити на приватизацію? Які є запобіжники від корупційного розподілу та продажу, що відбуватиметься із землею, на якій розташоване підприємство, чи захищені робітники працюючих підприємств від втрати роботи?
І це тільки декілька запитань, на які даний законопроект не дає відповіді. Тобто це просто дозвіл на продаж без будь-яких застережень!
Натомість, в законопроекті прописана система, яка дозволить купляти підприємства за заниженою ціною: якщо за якихось умов конкурс не відбувся, то учасники втрачають відносно невеликі кошти (десь до 70 тис. грн). Але на наступний конкурс це підприємство виставляється вже за заниженою ціною. І так можна робити декілька разів!
Замість того, аби приватизацією надати поштовх для розвитку економіки, сьогодні це перетворюється на банальний розпродаж державного майна за заниженими цінами!
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C