Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Надіятись на субсидію чи відмовитись від газу? Дано третє: знизити тарифи

Щось неймовірне нині коїться навколо газу після того, як з легкої руки (а може безжальної?) Прем’єр-Міністра було на 23,5 % піднято ціну на газ, затверджено її Президентським указом і вже із 1-го листопада за блакитне паливо ми маємо платити за на чверть збільшеним тарифом. Серед простих людей тільки й балачок про цю нову ціну на газ. Наприклад, наші знайомі з села Крупського закрили газовий вентиль і газом не користуються. Топлять у хаті дровами, сидять у холоді. Не вони одні, а багато хто не тільки з цього села, а й з інших. Це типова ситуація. Щоб обігріти оселю, ріжуть на дрова дерева в лісопосадках.
  Ті ж самі знайомі з села Крупського поцікавились в районі, чи розраховувати їм на субсидію, то одержали туманну відповідь: мовляв, звертайтеся не раніше, як через місяць. Але ж через таку невідомість можна в трубу вилетіти. За непомірної ціни за газ можна не оплатитися. Навіть хати за борги можна позбутися.
  Зросла ціна на газ спричинила ланцюгову реакцію підвищення цін й на інші товари та послуги. Включно із хлібом насущним, бо навіть невеличкого буханця вже за десятку не купиш.
  Хай прості люди не зовсім розбираються у цінах і тарифах. Але ж відомі політики, економісти знають що й до чого, їх на м’якині не проведеш. Про те, що український газ має йти на потреби населення за щонайменше вдвічі нижчою ціною - про це послідовно говорить лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Як про це говорила пару років тому, коли ціну на газ підвищували в кілька разів. Так стверджує і нині, Україна видобуває 21 млрд. кубометрів газу, а споживає 19 млрд. То чому український газ не використовувати українцям для їхніх потреб, а для підприємницької діяльності згодився б імпортований. Адже в Конституції  України написано, що всі надра - народні.
Влада нашому народу втокмачує, що на газ ринкова ціна. І тут Юлія Тимошенко нищівно розбиває це твердження. «Яка ринкова ціна? У нас абсолютна монополія, у нас один постачальник, у нас немає жодного ринку. Ринкова ціна - це коли можна вибрати, коли є конкуренція. А в нас все в одних руках. І покажіть мені, де ринкова ціна встановлюється постановою уряду?»
За її твердженням, влада тримає монопольну ціну у 300 доларів за тисячу кубометрів, виписуючи людям платіжки із захмарними цінами  та сплачуючи мільйонні премії керівництву НАК «Нафтогаз».
  Монополія в газовому питанні тримає кругову оборону. А де шукати захисту простим людям? Чи є вихід? Однозначно є. У тих, хто не втомлюється доводити, що газ на потреби населення має надходити за щонайменше вдвічі нижчою ціною. І це не утопія, а реальність.
Наталія Пономарьова

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C