Оновлений 08:38:33 30.04.2019

В Івана Івановича подвійний ювілей

Ой, на Івана та й на Купала—співається в обрядовій українській пісні. Коли літа половина, коли воно в своїх полах колише добрі врожаї. У це свято згадують Івана, чоловіка доброго, працьовитого, з найбільш розповсюдженим іменем Іван. У селі Лихоліти Чорнобаївського району подвійно заслуговує на привітання на Івана Купала знаний і шанований у цій стороні ІВАН ІВАНОВИЧ ОРЕЛ, людина справді високого польоту. Директор місцевого сільгосппідприємства «Лан», котрим керує вже 20 років. Свій «Лан» він зробив високо розвинутим сучасним господарством. Сам тутешній, з діда-прадіда місцевий чоловік, котрий до цього 25 років працював вчителем фізкультури в місцевій школі. Була у нього мрія посадити фруктовий сад на пустирі біля контори. Через це навіть перейшов працювати бригадиром у господарство. Невдовзі, побачивши його хазяйновиту вдачу, односельчани обрали його керівником господарства. На цій посаді директора  Іван Іванович Орел вже 20 років. Виріс його сад і вже щедро плодоносить, а до контори веде трояндова доріжка. За ці роки було багато шипів та перепон і на його дорозі, але він по-хазяйськи їх долає. Його «Лан»--заможне господарство, яке обробляє 1500 гектарів землі, вирощує 1300 голів великої рогатої худоби, з яких 500 корів ,півтори тисячі свиней. Працює у господарстві 132 постійних працівники---жителів їхнього села. Директор не шкодує витрачати кошти на соціальну сферу села. Ось красномовні цифри: якщо у 2016 році на соцсферу було використано 780 гривень з розрахунку на кожен гектар землі, то в 2017-му - по 1200 гривень на кожен гектар. Це найвищий показник не лише в Чорнобаївському районі, а й в усій Черкаській області. Це можна назвати показником найвищого патріотизму. Торік кілька тонн яблук зі свого саду Іван Іванович відправляв не тільки землякам, а нашим воякам на сході України. І не тільки яблука, а й всякого іншого провіанту, запчастини, пальне. Своїм рідним дітищем вважає він рідну школу, котрій постійно допомагає як справжній меценат.
Іван Іванович Орел-чоловік дуже скромний  і не стане про себе розповідати. Зате про нього розкажуть його односельці. Спеціалісти, яких шанує й до думки яких він прислухається. Поряд з ним незмінно 20 років працює економістом Віталій Скакун, інженером і бригадиром Андрій Пристайло. А ще стільки молодих і завзятих вихованців Івана Івановича, переймаючи його науку, зостались працювати в сільському господарстві, стали професіоналами виробництва.
У Івана Івановича цього літа—подвійний ювілей, крім трудового, ще й віковий, йому сповнилось 70 літ  і голову запорошило інеєм. Якраз пора щедрого літа, коли  справжній господар творить добрі справи для своїх людей.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C