Оновлений 08:38:33 30.04.2019

«Сенсації» навколо швидкої

На минулому тижні декілька інтернет-видань вмістили повідомлення про те, що в Золотоноші рятувальники витягли швидку, яка потрапила у відкритий отвір каналізаційного колодязя. Розтиражована новина стала сенсацією. Як виявилося, все так, але не зовсім так. Повідомлялося, нібито швидка мчала на виклик, водій на слизькій дорозі не втримав кермо і втрапив у відкритий отвір каналізаційного колодязя. Насправді пригода сталася не на дорозі, а ще в дворі станції швидкої допомоги, звідки збиралась виїздити швидка. У дворі втрамбувався завчасно не відкиданий до підошви сніг, а коли стало підтавати, вода з дороги ринула в їхній розташований спохила двір. У дворі під бетонними плитами - вигрібна яма, вузький отвір якої прикритий залізним листом. От він і обмерз, утворивши горб із льоду, який і заштопорив автомобіль швидкої, його буксирнути й викликали рятувальників. Кажуть, тільки й того, та дошукуються автора, з легкої руки якого стали героями сенсації.
Героїв сенсації застаю в тому ж дворі станції швидкої допомоги. Понеділок, 1-го лютого день ясний та теплий більше схожий на весняний, тане сніг і жебонять струмки. Завідуючий відділенням разом з водієм швидкої та котримсь із фельдшерів лопатами довбають кригу, а потім спускають воду продовбаними рівчаками. Вода з вулиці прибуває, недовго й вигрібній ямі наповнитись, з якої тільки напередодні викачали в борг цистерну. Завідуючий Олег Вікторович Буценко каже, що тепер його головний біль - під’єднатись до каналізаційної мережі, чого свого часу не було зроблено. Треба піднімати клопотання перед вищестоячою структурою - станцією Лівобережна, що в Чорнобаї. Чи до їхнього там тепер клопоту, коли звідти повідомили, що урізали фінансування й працівники можуть зостатися без доплат? 
Та попри відлигу їх ще більше закрутило погодніми й карантинними обставинами: чотири автомобілі швидкої допомоги ледве справляються виїздити на виклики. Через те, що слизько, то доводиться доставляти в лікарню травмованих, побільшало викликів до хворих на грип. Тому заважають невмотивовані виклики. Щоб послухали, подивилися, хоча з таким зручніше було б звернутися до дільничного чи сімейного лікаря, а не викликати «невідложку». Один з таких недавніх випадків - теж свого роду сенсація. Службу «103» викликала в Драбівці їхня давня знайома багатодітна мати, бо в неї підвишений тиск. Її дітей забрав до себе на виховання в іншу область її чоловік, а вона користується статусом багатодітної, проживаючи з іншим співмешканцем. За невиїзд швидкої жінка поскаржилася на гарячу лінію і диспетчеру та фельдшеру виписали по догані. Вже після цих розборок був знову виклик від неї. Приїхала швидка - вона вже чекає із зібраними речами, налаштувалась в поїздку, відвезіть до райцентру. «103» як таксі.
- То на вас ще й їздять?—дивуюсь винахідливості клієнтів у деяких випадках.
- Ще й як «їздять», вже несила терпіти, то написав заяву на звільнення, - каже Олег Вікторович. У переведене сюди, в це приміщення відділення швидкої допомоги він прийшов працювати 20 років тому, ще при світлої пам’яті Анатолію Дашківському. Є досвід і авторитет, зовсім небагато залишилось до пенсії, дехто з колег і на заслуженому відпочинку працює. Може, подав заяву з опалу, спересердя і ще передумає. Можливо, обида спливе, як тала вода. Щодо сенсацій, то не є відкриттям: служба, котра когось рятує, сама потребує порятунку.                           

В. Андрійченко.

Last modified onСубота, 06 лютого 2016 11:10
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C