Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Богодухівський детектив з переділом власності

27 січня у середу вранці в Кременчуці у себе вдома знайшли застреленим одного із засновників СТОВ «Богодухівське», що в Чорнобаївському районі, Сергія Зінченка, 1963 року народження. За попередньою версією - самогубство. Що та чому сталося - з цим розбиратиметься слідство. Вістка про вбивчий постріл миттю долетіла до Богодухівки й насторожила й переполошила сільчан. Між цим трагічним фіналом і останніми подіями в селі, напевно, існує причинно-наслідковий зв’язок.
Засновниками СТОВ «Богодухівське» із 2000 року були два брати Зінченки, приватні підприємці з Ірклієва. Тоді вони мали своє мале підприємство «ЗІС» - цим малим «ЗІСом» витягнули зі скрути велике господарство, що перед тим потрапило у скруту: при них «Богодухівське» повернуло собі колишню славу господарства з розвинутим рослинництвом і тваринництвом. Не зобиджали ні своїх більше двох сотень працівників, ні пайовиків, підтримували соціальну сільську інфраструктуру. Три роки тому раптово після серцевого нападу не стало молодшого брата Олексія - він був ближче до господарства, розповідають - тямущим господарником і душевною людиною, Сергій - дальше. Хмари над СТОВ «Богодухівське» почали скупчуватися з осені - заглядали якісь чужі люди, намагалися встановити охорону на виробничих об’єктах, де й свої оглядалися - механізатори пильнували свої трактори на мехдворі. Сергій Олексійович в різні інстанції звертався про загрозу рейдерського захоплення господарства. В тому числі й до районної держадміністрації, до народного депутата - земляка Миколи Томенка, який в свою чергу звернувся з депутатським запитом до Генерального прокурора В. Шокіна з проханням розглянути незаконну зміну власника в СТОВ «Богодухівське».
Серед Різдва події закрутилися як в калейдоскопі. 11 січня керівництво «Богодухівського» їхало в Іркліїв на похорони старого Зінченка, батька братів Зінченків, по дорозі їх наздогнала звістка: із податкової цікавилися, чи й справді у них змінився засновник, бо їм прийшли такі документи. 11січня 2016 р. незнайомець Лісовий Сергій Еваристович подав до державного реєстру відомості про зміну складу засновників та місцезнаходження СТОВ «Богодухівське» - в реєстр були внесені нові неправдиві відомості, де засновником значився Лісовий С.Е, а місцезнаходження СТОВ «Богодухівське» - в місті Біла Церква, на вулиці Канівська,113. Співзасновники Зінченко С.О., Родик В.А., Бумар Г.Ф. жодних договорів щодо куплі-продажу не укладали й не підписували. Також не підписував виконавчий директор Ворона О.М., який має право підпису і довіреність. Звідки з’явився статут СТОВ у новій редакції, звідки «випливла» стара печатка, яка в 2009 році була здана в дозвільні органи й з тих пір не використовувалась? Від 12 січня було відкрито кримінальне провадження по цій детективній історії, яка продовжувала розвиватися. 14 січня до Єдиного державного реєстру були внесені нові зміни: прізвище Лісового було змінено на компанію АМТЕК Холдінг 3ЛТД», з адресою – Беліз. Чорнобаївським судом було прийнято ухвалу про арешт майна та корпоративних прав СТОВ «Богодухівське» та заборонено Держреєстру вносити зміни, пов’язані зі зміною засновників.
А 25 січня в понеділок вранці о 9-ій годині скликали в клубі збори працівників СТОВу і пайовиків. Експромтом, спонтанно, про них загодя ніхто не повідомляв, не було ніяких оголошень. Люди насторожені, стривожені ситуацією, тому й збіглося їх у клуб чималенько. Проводили їх представники нових засновників, нібито з американської фірми, яка працює і в Лубнах. Повідомили, що СТОВ так і залишиться з тією ж назвою, збережеться й керівництво, тільки засновники змінились. Повідомили, що договори на оренду землі укладатимуть під 7% (СТОВ за минулий рік заплатило 5% - по 5086 гривень за пай, і восени укладало з пайовиками договори на 6% оплати). Договори заключатимуть не менш як на 5-7 років, а то й більше, орієнтуватись на довгодіючі добрива й засоби захисту. Переглянуть умови праці й зарплату, яка буде тільки офіційною, без конвертів. Побудують елеватор. Гарантували соціальну підтримку села, допомогу школі й дитсадку. Для своїх працівників, хто одружуватиметься - 10 тисяч гривень безпроцентного кредиту. Хто з працівників чи пайовиків помре - 5 тисяч гривень допомоги. Ця ж сама фірма працює у Лубнах, тут недалеко, бажаючі можуть приїхати і подивитись. Багато питань задавали із залу. Зокрема, чи в міжсезоння ставитимуть працівників на облік в центр зайнятості? – Ні, не ставитимуть. Чи візьмуть на себе утримання деяких соціальних об’єктів? – Ми ж не благодійна організація.
- А що все-таки відбулося? - з простодушною наївністю запитала одна жінка із залу, Галина Савісько - це запитання вертілось на язику, мабуть, у кожного присутнього.
Запала мовчанка і на нього не відповіли. Тільки новий сільський голова Ірина Олашина, котра сиділа в президії (на цій посаді вона всього 20 днів, її обрали на повторних виборах 27 грудня) спробувала заспокоїти: «Не беріть собі зайвого в голову». Збори тривали зовсім недовго - не більше як з півгодини. Гості обіцяли приїхати й наступного дня, але чомусь не прибули. А вже в середу вранці в Кременчузі пролунав цей постріл. З відчаю чи протесту, самостріл чи з чужої руки?
Щодо намальованих перспектив - то декому вони сподобалися. Багатьох насторожили, бо ж відомо: коли м’яко стелять - то твердо спати. Декого стурбували , бо як кажуть, від добра – добра не шукають, протягом 16 років господарство надавало селу відчутну матеріальну й фінансову допомогу, сплачувало податки й забезпечувало роботою 250 жителів. Тому Богодухівка нині в тривозі й напрузі, як натягнута струна. Хоч зовні того й непомітно - так само, як і щозими широко прогорнуті дороги в глибоких снігах, що нагадують злітні смуги на аеродромі. Чи дозволять їхньому СТОВу злетіти?                                 

В.Андрійченко.

Last modified onСубота, 06 лютого 2016 11:10
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C