Оновлений 12:29:44 18.04.2019

Таємне стало явним: як 30 псевдо-фермерів продали одному купцю новодмитрівське поле

Ми вже писали про Новодмитрівську атлантиду - велике поле  гарної  землі за селом розміром 90 гектарів, яке без відома й дозволу  місцевої  сільської ради, за межами якої знаходиться, минулої осені безслідно зникло. Про це в селі довідалися вже постфактум та кинулися за різними адресами шукати правду. Тут заяви бійців АТО на одержання земельних ділянок не всі задоволено, і в той же час великий земельний наділ віддано зовсім чужим людям, причому документи  оформлено блискавично й таємно.
Новодмитрівська сільська рада зверталася за захистом своїх інтересів та розслідуванням цієї афери в тому числі й до Золотоніської прокуратури. Адже із втратою цієї земельної ділянки орган самоврядування втрачає майже 200 тисяч гривень надходжень до сільського бюджету.
Золотоніський міжрайонний прокурор Валентин Юрійович Танцюра, доповідаючи на сесії районної ради про результати  роботи прокуратури, зокрема зупинився й на новодмитрівській історії із землею. Розслідуванням встановлено, що понад  30 осіб, не маючи місцевої прописки, отримали по 2 гектари землі із земель державної власності  для ведення особистого господарства. Вже у жовтні 2016 року вони отримали право власності  на виділені ділянки і рівно через місяць після цього у грудні 2016-го  відразу ці ділянки  продали. Всі ділянки скупила одна юридична особа, котра мешкає у столиці.
 Як розповів прокурор, прокуратура готова оскаржувати незаконні дії. Незаконним він назвав і процес отримання земельних ділянок заявниками, які, як видно із їхніх дій, не збирались займатись вирощуванням  сільськогосподарських культур на орній землі, так і процес купівлі - продажу, яку правоохоронці готові визнати недійсним. Його запитували, коли можна очікувати цю справу в суді? Не так відразу, не все так легко й просто навіть для прокуратури. Багато виявлено порушень у рішеннях Держгеокадастру. Прокуратура зробила запит в обласне управління Держгеокадастру з проханням отримати технічну документацію, але поки що нема ні документації, ні відповіді. Ще одна проблема - потрібно буде платити судовий збір, що обраховується тисячами й навіть десятками тисяч гривень.
Але ціна того варта, щоб дізнатись і довести, чи правова в нас держава, чи працюють в ній закони, щоб вивести на чисту воду земельних спекулянтів.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C