Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Четверо малих дітей згоріли у хаті заживо

Від цього офіційного повідомлення про трагічну, надзвичайну подію в селі  Драбівці Золотоніського району, що сталася ввечері минулої неділі, 17 грудня, мороз іде поза шкірою і волосся піднімається дибки. Важко повірити й усвідомити, що в глинобитній хаті заживо згоріли четверо малих дітей віком від 8-ми й до 1 року й три місяці, яких самих залишила, замкнувши двері, молода мати й пішла у своїх справах. «В диспетчерську Золотоніської ДПРЧ №8 повідомлення надійшло о 19.20 17.12.2017 р. про пожежу в житловому будинку по вулиці Набережна в селі Драбівці в домоволодінні Тетяни Т.,  1990 року народження. На місце події  пожежний караул прибув о 20.29. Глинобитний будинок розміром 6х10 метрів із шиферною покрівлею був охоплений полум’ям, з вікон валував густий дим, стріляв шифер. Гасіння пожежі організували двома стволами, гасячи вогонь і для забезпечення пошуків потерпілих. Адже сусідка, котра зателефонувала на службу 101, наголошувала, що в хаті можуть бути четверо малих дітей. Крім великої пожежної машини вогонь  допомагав приборкувати ще менший автомобіль з пожежної частини та машина сторожової охорони із сусіднього села Скориківки. О 21.20 вогонь локалізували, а о 22.07—пожежу ліквідували. На місці пожежі виявлено трупи чотирьох дітей: Яни, 12.01.2009 р.н., Сергія, 19.09.2013 р.н., Ірини, 4.09. 2014 р.н., Андрія,30. 08. 2016 р.н.

  Вогнем знищено  покрівлю на площі 60 метрів квадратних, перекриття на площі 30 м2., підлогу на площі 10 м кв. Величина збитків встановлюється. Причина пожежі - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей. Винуватець - господарка.

На цю надзвичайну пригоду черговий караул виїздив разом з начальником пожежної частини Вадимом Каплею. Вадим Олексійович розповів, що вже під кінець пожежі повернулася й хазяйка. Це вона розтопила в хаті плиту й замкнула в ній дітей та нібито пішла до матері. Кажуть, що бачили її і в магазині. Хтозна, в яких справах і куди ходила, але однозначно було видно, що жінка була в нетверезому стані. Її посадили в машину поліцейських і повезли у райвідділ, інакше обурений натовп людей міг влаштувати над нею самосуд. Повідомлений про нещастя, повернувся з роботи і її чоловік, який працював на заготівлі дров.

  • Із цієї пожежі хлопці повернулися після 2-ої години ночі, бо розтягували глинобитні стіни, обгорілі сволоки. На очах бувалих у бувальцях чоловіків виступали сльози жалю за загиблими дітьми. Про пожежу нам повідомили, коли вона була у розпалі, хата в тупичку, крайня у ярку, діти згоріли заживо,--розповідає Вадим Олексійович.

А сільський голова Драбівець Олександр Валентинович Герасименко розповідає про цю сім’ю

  • У 27-річної Тетяни шестеро дітей і вона ходила вагітна сьомим. Молода мати багатодітного сімейства, як і її мати, як і її сестра. Нікудишня мати і ніяка хазяйка. Дітей народить—і покине. Вона тільки рік проживає в нашому селі, а то проживала в Тальнівському районі у свекрухи. Там у свекрухи й двоє діток залишилось. Повернулась від свекрухи до матері, та чомусь з матір’ю посварилася, тому й стали мешкати зі своїм цивільним чоловіком окремо в старенькій хаті. Діти — не доглянуті, зобижені такими батьками. Двоє старшеньких пропускали школу, можна сказати—в школу не ходили. До них через два дні ходили вчителі з школи. На опікунській раді вирішувалось питання про вилучення дітей із цієї сім’ї. У понеділок ми мали прийняти остаточне рішення. Не встигли, бо вночі сталося таке лихо. У селі будинок сімейного типу, кілька прийомних сімей. І цим би діткам опікуни знайшлися, якби ж то знаття…

Трагедія підняла на ноги весь район. Ситуацію вже в понеділок, 18 грудня розглядали й на комісії з надзвичайних ситуацій, і в районній службі у справах дітей. Аналізували причини. Приходили й до такого висновку, що в нестерпних умовах дітей залишати не можна. А матір, що занапастила своїх дітей, чекає кримінальна відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C