Як підписати декларацію з лікарем

 Експрес—інтерв’ю
Підпишіть декларацію із  сімейним лікарем
Із 1-го квітня 2018 року в рамках медичної реформи  розпочинається кампанія з підписання декларацій  із сімейними лікарями. Що та як для цього потрібно робити - про це ми поцікавились у головного лікаря КП «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вірою Омелянівною Антоновою.
- Віро Омелянівно, як пацієнтам  обирати сімейного лікаря та підписувати з ним декларацію?
- Із 1-го квітня офіційно стартує перший етап медичної реформи, а саме первинної медико-санітарної допомоги. Пацієнти, я говорю про жителів міста, мають зробити свій вибір щодо сімейного лікаря, терапевта та педіатра. Можна обирати будь-якого спеціаліста, незважаючи в якому районі міста ви проживаєте. Приходите до амбулаторії первинки, де цей лікар працює, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон, щоб підписати декларацію. Люди старшого віку хвилюються, коли немає мобільного телефона. Не біда: ми відскануємо паспорт та ідентифікаційний код і прикріпимо документи до декларації. Якщо нема ідентифікаційного коду - теж не біда: на телефон приходить  підтверджуючий код. Лікар вносить паспортні дані пацієнта в електронну базу даних. Перед підписанням декларації  обома сторонами  на мобільний телефон пацієнта приходить СМС- цифровий пароль, що підтверджує особистість. Також необхідно вибрати  слово-пароль із шести і більше знаків, за яким він зможе зайти в свою електронну базу.
- Як бути тим, хто вже визначився зі своїм сімейним лікарем, тобто був у нього на прийомі і підписав декларацію?
- Після 1-го квітня варто підійти самому й все перевірити та узгодити, бо до 1 квітня в комп'ютерну базу даних дані не вводились. При собі потрібно мати перераховані вище документи: паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон. Прийти можна в будь-яку із амбулаторій, інтернет є в усіх.
- Кажуть, що дехто з сімейних лікарів вже набрав  потрібну кількість пацієнтів і реєстрація до таких припинилася?
- Неправда. Ніхто в інтернет даних поки-що не вводив, тому процес не вважається завершеним. Можна записуватися до всіх без винятку лікарів на свій вибір. Цей вибір треба зробити до 1-го липня 2018 року.
- До кого звертатися тим пацієнтам, які не підпишуть декларацію?
- Із 1 січня 2019 року реформа первинного рівня завершуватиметься. Хто не підписав декларацію з жодним лікарем, тому допомога надаватиметься платно. Зробіть зважений вибір лікаря. Клієнт має право переписати декларацію, якщо не влаштовує фахівець. Але якщо за рік налічуватиметься до десяти таких змін, то людині буде відмовлено  в наданні безоплатної меддопомоги.
- Члени однієї родини повинні мати одного сімейного лікаря й бути "приписані" до однієї амбулаторії?
- Не обов’язково. Кожен пацієнт обирає собі сімейного лікаря, якому довіряє. Тому члени одної сім’ї можуть обслуговуватись різними спеціалістами,з різних амбулаторій.
- Нині говорять про зміну деяких нормативних документів. На які потрібно звернути увагу?
- Є наказ міністерства охорони здоров’я, яким скасовано ряд первинно-нормативних документів. Якщо раніше діти йшли в садочок чи до школи  після розширеного медогляду, то тепер  потрібно звернутися тільки до сімейного лікаря, здати обов’язкові аналізи й зробити всі профілактичні щеплення й отримати необхідну довідку. Не вакциновані діти в організовані дитячі колективи  допускатися не будуть.До дитсадка маля допускається за підписом педіатра чи сімейного лікаря.
Наказом міністерства охорони здоров’я відмінено такий документ як журнал викликів додому. Лікар має право сам визначитися, потрібно чи ні виїжджати на виклик. (Інколи пацієнт викликає лікаря, щоб виписати рецепт чи порадитися, а не потребує медичної допомоги).
Торкнулися зміни й здачі аналізів. Виконуватимуться вони тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Аналізи - безкоштовні, але тільки за призначенням лікаря. Первинна ланка платних послуг надавати не буде. До 1-го квітня на сайті міністерства охорони здоров’я з’являться тарифи на послуги (кардіограма, аналізи,прийом у лікаря-терапевта і т.д) Вони будуть уніфіковані (єдині) для всієї України.
Надаємо список лікарів, з якими жителі міста зможуть підписати декларацію  

Амбулаторія № 1  м. Золотоноша вул. Шевченка, 32
Антонова Віра Омелянівна, Полякова Оксана Дмитрівна, Підкуйко Ірина Іванівна, Суворова Ольга Володимирівна
Амбулаторія № 2  м. Золотоноша вул. Благовіщенська, 87
Казак Олена Анатоліївна, Луганська Олена Анатоліївна, Федосеєва Наталія Миколаївна
Амбулаторія № 3  м. Золотоноша вул. Баха, 32 (ІІІ пов. дитячої лікарні)
Верхольот Надія Федорівна, Галюк Ольга Іванівна, Демешко Лариса Юріївна, Курило Надія Константинівна, Мозгова Тетяна Анатоліївна, Полякова Віра Іванівна, Рибка Михайло Порфирійович

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C