Тихо, мирно та з гідністю голосували на лівобережжі

Спокійно й по-діловому, без негативних витівок і пригод 29 жовтня, у минулу неділю, пройшли вибори в семи селах Іркліївської територіальної громади Чорнобаївського району, де із 4485 виборців у виборах взяло участь понад 60 відсотків голосуючих. Переконливу перемогу зі значним відривом від суперниці отримав досі діючий голова Іркліївської сільської ради Іван Михайлович Поїздник, за якого проголосувало 2206 виборців. Він отримав перевагу  в шести селах громади і тільки в селі Мельники, де сільським головою досі працювала Антоніна Василівна Кулик, у нього було на 95 голосів менше. А всього суперниця набрала 449 голосів.  
Як розповіла голова сільської територіальної виборчої комісії Ніна Петрівна Сушко, був великим конкурс і серед кандидатів у депутати: 102 кандидати на 22 виборчих округи. Найбільше кандидатів в депутати громади було на окрузі №13 в селі Скородистик, аж 8, а найменше — по два кандидати на трьох округах було в Мельниках. Найбільшу підтримку виборців отримали ті, хто балотувався методом самовисунення—таких аж 13 обрано депутатами. А серед партій  обрано 3 від «Солідарності», 2-від «Укропу», 2 - від «Справедливості», 1—від «Батьківщини», 1—від Аграрної партії і 5 самовисуванців. Як зауважила Ніна Петрівна, в ході виборів і через добу після них ніяких скарг не надходило. Комісія підвела підсумки й готує документи для їх оприлюднення. Люди в цій громаді зробили свій вибір і надіються на зміни на краще.
Також, 29 жовтня, в минулу неділю вибори відбулися і в 6 селах та 4 сільських радах тепер вже об’єднаної в єдину територіальну  Зорівську громаду.
Із внесених  до списків  1787 виборців  взяли участь у голосуванні 1073 виборці, тобто трохи більше 60 відсотків. Люди йшли на вибори як на свято, миролюбно й спокійно, з гідністю. Щоправда, в той день також ішов дощ, що створювало певні незручності, але за народним повір’ям,коли на весілля дощ—то це на щастя й удачу, тому як добру оцінювали й цю прикмету. Хоча синоптики повідомляли про штормове попередження, яке підтвердилося лише в селі Богданівка, де вітер надвечір обірвав проводи й ті іскрили. Тому довелось викликати з РЕМу ремонтників та деякий час працювати без світла, поки порив ліквідували.
Як розповіла голова територіальної виборчої комісії Валентина Василівна Пестич, дільничні комісії на всіх 14 виборчих округах вчасно розпочали роботу й, як і належить, вчасно завершили о 20.00 вечора, після чого запрацював тер виборчком і вже до 6-ої ранку підбив підсумки виборів. На посаду голови об’єднаної громади вибори виграв Гунько Юрій Федорович, який досі працював головою Зорівської сільради. За нього проголосував 881 виборець—84 відсотки тих, хто взяв участь у голосуванні. Його суперниця Таміла Василівна Піскун, завуч Мехедівської школи, набрала 168 голосів.
Обрано 14 депутатів Зорівської  об’єднаної територіальної громади:
від Аграрної партії — Юрій Миколайович Згуровський, Людмила Василівна Верещака, Володимир Анатолійович Розсоха, Павліна Віталіївна Борисенко, Тетяна Миколаївна Чорноморова;
від Радикальної партії Олега Ляшка: Сергій Васильович Рудь, Микола Олександрович Борисенко, Тетяна Іванівна Косенко, Василь Іванович Завгородній.
Від партії «Солідарність» - Ганна Миколаївна Курятник, Світлана Миколаївна Магар;
від «Батьківщини» - Катерина Дмитрівна Лисенко.
Самовисуненням — Альбіна Асбатівна Дюжакова.

Login to post comments

0°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 96%

Wind: 12.87 km/h

  • 15 Dec 2018 0°C -5°C
  • 16 Dec 2018 -4°C -7°C