Міський бюджет прийняли завчасно й одностайно

20-ого грудня продовжила роботу 30-а сесія 7-го скликання Золотоніської міської ради, на якій було присутніх 30 депутатів із 34-х. Також були присутніми  Олександр Грановський з ОДПІ, Віра Антонова-головний лікар міського центру первинної меддопомоги, Вікторія Карасьова-начальник Золотоніського відділення Пенсійного фонду, Андрій Філімонов—представник об’єднаного військкомату, а також представники структурних підрозділів міської ради, представники місцевих ЗМІ.На порядок денний разом з доповненнями було винесено 28 питань.
 Серед головних—питання про затвердження програми  соціально—економічний розвитку міста в наступному 2018 році та затвердження міського бюджету на новий рік. Доповідачами з цих питань були Вікторія Остроглазова—начальник управління економіки та Ігор Нелін—голова комісії з питань бюджету , фінансів, цін, побутового та торговельного обслуговування, господарської діяльності.
Програма соціально—економічного розвитку детально розглянута в депутатських комісіях, розіслана депутатам, з нею можна ознайомитись на міському сайті. Складається вона з 5 розділів: економічний та соціальний стан міста; стратегічні напрямки; Золотоноша—власними руками; фінансування програми; стимулювання економіки. Планується  збільшити реалізацію продукції на 5,8%, інвестиції-на 162,2 млн. грн.. 6300 осіб буде зайнято в усіх сферах.Діятиме 127 малих підприємств і 1600 підприємців.В пріоритеті—будівництво індустріального парку, зокрема, підведення до нього мережі комунікацій і пошук керуючої компанії (є вже дві пропозиції). Введення в дію першої черги виробництва з переробки сої.Спорудження двох елеваторів.Впровадження альтернативних видів палива (в гімназії).Буде створено 100  нових робочих місць.Реконструйовано центральний міський стадіон  і спортмайданчик в школі №2.Буде облаштовано чашу басейну в гімназії .
Ігор Нелін відзначив, що міський бюджет зросте на 10%--до 308 млн. гривень.Зростання доходної частини на 23% відбудеться за рахунок ПДФО.Намічено зменшення державної субвенції, бо держава  передає на місця більше коштів і більше повноважень.Зокрема, у видатках на 19% зменшиться субвенція на освіту, тому з міського бюджету на 20% збільшують видатки.При такому становищі наголосив на потребі оптимізації шкільних і дошкільних закладів.
-Хто фінансуватиме ліцей?-відразу запитали депутати.
-Фінансуватиметься з обласного бюджету.
А за навчальні заклади принципово вступилась Ольга Миколаївна Строкань, начальник міського відділу освіти.
-У нас наповнюваність класів 24,5,навіть переповненість, завантажені всі школи, не кажучи про дитсадки. Серед міст обласного підпорядкування ми попереду. При однаковій кількості школярів у місті й районі місто отримує 20 млн. субвенції, а район—50 млн., це при тому, що діти з сіл доїжджають навчатися в місто.
Наведених аргументів виявилось достатньо, щоб не погодитись з «оптимізацією».Хіба що зав’язалась між депутатами дискусія про те, як все-таки розуміти цей термін.
І за програму соціально—економічного розвитку, і за бюджет на наступний 2018 рік проголосували 27 депутатів міськради, троє утрималось.
-Чому ?—допитувались колеги у Анатолія Галушки, Олексія Слюсаря і Олександра Поліщука, депутатів від фракції «Свобода». Просили поговорити начистоту. Володимир Мірошніченко казав,що цю партію поважає за їх позицію, але хлопців депутатів не розуміє, бо їхня позиція утриматись є саботажем міських господарських справ. З цим погоджувалась і депутат Оксана Міхновська, називаючи таку позицію бойкотом. І секретар міськради Наталія Сьомак. І міський голова Віталій Войцехівський, дивуючись що з Києва дають партійну вказівку і ті  її виконують, забуваючи, що є депутатами від міської громади. Після такої розмови подіяло, але не надовго: із кількох інших питань рішення  приймали одноголосно, а потім стара картина повернулася—троє знову утримались.
Роботу цієї 30-ої сесії не закривали з надією на очікувані приємні сюрпризи десь числа 28 грудня, під самий новий рік, під ялинку.Про один з них повідомила в.о.начальника управління економіки Галина Степовенко: про надходження 1 млн.143 тисяч гривень субвенції  на капітальний і поточний ремонт навчальних закладів.Це при тому, що закінчили ремонт в дитсадку «Ромашка»і отримали 3 компютерні класи і 6 мультимедійних комплексів для міських шкіл. І ще що 195 тис. на придбання спортивного майданчика з настанням нового року не зникнуть і тренажери можна буде вибрати навесні.  І що для депутатської діяльності виділять міським депутатам по 10 тисяч гривень.
А зовсім новим, як свого роду  експериментам виглядало закріплення за важливими об’єктами  у місті людей ініціативних, громадських активістів . Таких набралось 5 осіб з міського ринку, з «Правого сектора», від таксистів, із юристів. Їх мають закріпити за центральною площею, парком «Надія»,гуртожитком ліцею, дитячим садком в Згарях, облаштуванні світлофора на перехресті вулиць Шевченка—Новоселівська, тобто на здавальних об’єктах, вже Нового року, де вони мають бути основними контролерами.
  Також на цій сесії депутати затвердили план роботи міської ради на 2018 рік, у якому новим є те, що кожна депутатська комісія буде звітувати про свою роботу.

Login to post comments

0°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 96%

Wind: 12.87 km/h

  • 15 Dec 2018 0°C -5°C
  • 16 Dec 2018 -4°C -7°C