Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Справи земельні. Зостались без землі і без грошей

 Село Привітне (до перейменування Комінтерн) Чорнобаївського району збурене та обурене несправедливістю, що в нього забирають землю. Про це розповідає голова села Раїса Остроушко.
-  За межами села Привітне 38,5 гектара землі раніше використовувалось як пастівник. Тепер же у сільських жителів корів значно поменшало. У 2016 році Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області , яке розпоряджається землями за межами населених пунктів, виставило цю ділянку на аукціон. Під час аукціону право оренди на ділянку передали фізичній особі з Черкас для товарного виробництва. Орендна плата зросла із 8 до 21% від нормативно-грошової оцінки. Договір було оформлено на 7 років. Вже в 2016 році сільський бюджет отримав 428 тисяч гривень це для сільського бюджету чималі кошти. Частину цих коштів було використано як субвенцію на утримання освітнього та медичного закладів, на харчування дітей і ремонт дороги.
 Плануючи сільський бюджет на 2018 рік, теж врахували цю суму як очікуваний стабільний дохід, мали на меті відремонтувати покрівлю будинку культури. Але 9 лютого 2018 р. нам надійшов лист з Черкас із головного управління Держгеокадастру про те, що цю ділянку буде надано 19 атовцям для ведення особистого селянського господарства. Причому, 17 атовців - із Черкас, один - з Черкаського району, а другий - з Драбівського району. Тобто, виходить, що орендар вже надав дозвіл на зміну цільового призначення землі і ділянку вже поділили на шматочки по 2 гектари. Якщо вони відійдуть цим людям, то до бюджету не надійде ні копійки, бо вони пільговики. Ми в селі сумніваємося, що цими ділянками справді користуватимуться атовці. Швидше за все цю землю знову отримає той самий орендар, але вже не сплачуватиме за неї орендну плату до сільського бюджету.
  Отож ми зібрали позачергову сесію сільської ради і подали заперечення на це рішення Держгеокадастру. Депутати обурені, чому ігнорують нашою думкою та інтересами як органу місцевого самоврядування? Ми неодноразово подавали звернення і писали листи в Держгеокадастр із проханням залишити цю землю для жителів нашого села для ведення особистого селянського господарства. У нас є багатоквартирні будинки, жителі яких не мають ні клаптика землі, щоб посадити картоплю. З чого людям жити, харчуватися? Або ми б здали цю землю в оренду місцевому господарству , яке б платило нам орендну плату. Тепер же ми не маємо ні землі, ні коштів. Прикро, що таке відбувається із землею не тільки в нашому селі, районі, а й по всій Україні.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C