Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Коли в золотоніських школах буде тепло?

Це запитання задають як батьки,так і діти особливо в останніх два  тижні, коли відчутно похолодало. І в школах столиці, і в обласних Черкасах в школи та дитсадки вже подали тепло. Чому ж тоді воно запізнюється в навчальні заклади Золотоноші, коли на те як таких поважних причин і не було, враховуючи, що навчальні заклади опалюються автономно. Не було-то будуть, як казав колись відомий герой комедійного фільму. Але з приходом  пізньої осені стає не до сміху.

  А надзвичайна ситуація з газопостачанням  в освітніх закладах розпочалася ще з лютого 2016 року, коли  «Черкасигаз» стало вимагати встановлення  сучасних приладів обліку об’єму газу. Про що начальник міського відділу освіти Ольга Строкань інформувала на багатьох зібраннях. Провести заміну лічильників можна було б за кілька тижнів. Але газові монополісти з «Черкасигазу» розтягли цю епопею на довгих 9 місяців. Через опломбування газових котелень була відсутня  гаряча проточна вода в дитячих садочках. Побачивши, що заміна лічильників затримується на недопустимо  довгі строки, міська влада за місяць  встановила в садках бойлери, що дало змогу почати їх роботу. Вже надворі передзимні холоди, а газовики тягнуть з підключенням тепла.
 Про припинення газопостачання  попереджали тому, що вимірювання  об’єму газу  повинно проводитися  тільки з використанням обчислювачів або коректорів об’єму газу.Тобто  старими  лічильниками користуватися не можна, а встановлювати  комерційні вузли обліку газу , вартість яких складає  більше 1 млн.грн. Ще навесні були замовлені  технічні  умови, виготовлені та оплачені. Вони проходять експертизу в «Черкасистандартметрології». Тобто випробування на терплячість. Адже   в усіх навчальних установах котли готові до роботи. Влада міста готова оплачувати їхню роботу по потужності, тобто значно, в рази переплачуючи, аби тільки в навчальних закладах було тепло. Аж ні, монополіст і далі продовжує викручувати руки, качаючи свої права. Щоправда, в 2, 3 і 6 школах встановлені  котли на альтернативному паливі. В гімназії  поміняно всі вікна й проводиться утеплення фасаду - теплозберігаючі заходи йдуть повним ходом.
  З допомогою усіляких засобів дипломатії домовлено, що із 12-13 жовтня в навчальних закладах міста нарешті стане тепло. В цьому на сесії міської ради 11.10.2016 запевняв присутніх міський голова Віталій Войцехівський та перший заступник Олег Масло. Ситуацію сприймали з розумінням, набравшись терпіння в облозі газового монополіста.

Last modified onЧетвер, 13 жовтня 2016 06:37
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C