Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Із сесії Золотоніської районної ради

Чергова 18-а сесія Золотоніської районної ради відбулася 19 квітня, в минулий четвер. На неї прибуло 26 депутатів районної ради із 34-х, та 56 запрошених осіб, серед яких - голови сіл, керівники структурних підрозділів, голова райдержадміністрації Олександр Лісовий, депутат обласної ради Вадим Гайович, представники місцевої преси. Вів сесію голова районної ради Валерій Саранча. На порядок денний було винесено та розглянуто 44 питання та два депутатські запити, які були розглянуті в Різному.
Споживачі мають пильнувати за газовим лічильником, як за зіницею ока
Першим в позачерговому порядку було розглянуто питання з кількох депутатських запитів про необ’єктивний облік газу. Йшлося про те, що багатьом абонентам за березень із Золотоніського газового господарства надійшли квитанції із завищеними показниками газу. Лунали запитання про те, чому не беруться до уваги ті показники, котрі передають абоненти  телефоном або на електронну адресу газової служби. Чи вправі газівники відключати газ без попередження?
Пояснювати ситуацію взялася представник служби обліку газу Золотоніського УЕГГ  Віта Анатоліївна Ярошенко. Вона повідомила, що в районі 16 327 споживачів природного газу. У березні були проблеми з інтернетом, тому передані на сайт показники вчасно не надійшли й не були зафіксовані в квитанціях. Проблему усунуто і всі показники  відкореговано, тобто зараховано ті, які передані абонентами. Вона радила платити ту суму, яка вказана в квитанції, а переплачені гроші нікуди не подінуться, залишаться на рахунку споживача. «Ми коригуємо показники. Цього місяця йде контрольне зняття показників» - наголошувала вона.
15 квітня закінчився й опалювальний сезон. Ті споживачі, які на опалювальний період мали субсидію, мають перевірити свої показники, удостовіритиси, чи правильно вони вказані. Бо така гра з показниками викликає підозри, що це була не просто випадковість. Було схоже на те, що «показники підганяли».
 - Багатодітній сім’ї із Скориківки, в якій 5 дітей, позавчора відключили газ без попередження, в той день, що й перевірили. Чи це законно? - допитувався  сільський голова Віктор Назаренко.
 - Можливо, у них була заборгованість більше двох місяців, - була приблизною відповідь.
 - У Кропивні люди за голову беруться, дивуючись, звідки зі стелі в їхніх рахунках з’явилось по 200 - 300 кубів зайвого газу? - запитувала депутат Ольга Миколаївна Савісько.
 - А в мене особисто показник на 200 кубів зменшили, і це не помилка оператора, який прийняв його правильно,- цікавилась депутат з Піщаної Катерина Володимирівна Харина.
 - Через нерозбериху з обліком газу днями  приходили з колективною скаргою АТОвці з Гладківщини, пішли у вашу контору розбиратися, - ще один епізод підказав голова райдержадміністрації Олександр Лісовий.
 - А хто відповість за ці помилки? - запитання депутата Олексія Кібальника виявилось риторичним.
  Прояснювати ситуацію вийшов до трибуни й начальник Золотоніського УЕГГ  Валерій Безбородов. Він повідомив, що у відомстві триває реорганізація й філіали «Черкасигазу» на лівобережжі об’єднано в один. Проходить скорочення штатів, тому до 70% буде скорочено операторів й вже скорочено контролерів. За передачею показників і оплатою мають слідкувати самі споживачі. Якщо заборгованість становить 2-3 місяці, то газ відключають. Відключення проводять згідно з кодексом, ніяких договорів реструктуризації не робитимуть. У спірних випадках виїздять на місце, роблять коректування в рахунках.На думку начальника, інтернет –«отвратітєльний», ті,хто користується субсидіями - занижують показники. Він наголосив, що сьогодні кожен має слідкувати за своїми показниками, з чим не можна не погодитись.
Ще він повідомив про те, що з профілактичною метою  будуть відключатися лінії газопостачання, у Золотоніському районі - 2 ГРС, тому подача газу буде припинена із  9-го по 12 травня протягом 72 годин. Це треба мати на увазі жителям сіл і міста Золотоноша.
Програми схвалили й підкріпили фінансуванням
На сесії розглянули та ухвалили близько десятка програм. Серед них - програма розвитку спорту, про яку доповідав Олександр Даценко, яка дістала одностайне схвалення й матеріальну підтримку. Начальник пожежної частини Олександр Пилипенко дякував районній раді за підтримку в минулому році, коли було виділено  206 тис. грн., за які було закуплено бойове оснащення:чоботи, каски, п’ятипалі печатки-траги та інше. Тепер керівник підрозділу рятувальників просив кошти на паливно - мастильні матеріали та на твердопаливний котел,який взимку вже в борг і встановили, і гріє він надійно та добре, і вартує не так і дорого - всього 55 тисяч гривень - цю суму й пообіцяла покрити районна рада.
З розумінням сприйняли і схвалили  програми регулювання безпритульних собак, боротьби з амброзією, створення обслуговуючих кооперативів. Було наголошено, що в приватному секторі нараховується 3400 голів корів, яких останнім часом зменшилося на 20%. При цьому до скорочення  підштовхують низькі закупівельні ціни. Ситуацію могло б поправити створення кооперативів (досі в районі немає жодного кооперативу), тим часом як під ці програми надаються кредити на доїльні апарати, пункти приймання молока, племінну роботу. Тому сімейні ферми мають перспективу. Як і кролеферми.
  Про доповнення програми «Правопорядок» вів мову  начальник міськрайонного відділу поліції Олександр Охріменко. Про перерозподіл бюджетних призначень - начальник фінансового управління Олена Носенко. Олена Іванівна, зокрема, відзначила, що району зменшено субвенцію на 9 млн. грн. Повідомила, що найбільша субвенція розміром в 10 млн. грн. спрямована на освіту. Зорівська ОТГ свою цільову субвенцію розміром 14176 грн. перерахувала районній лікарні. На ремонт лікарні заплановано виділити 770 тис. грн.
Голова районної ради Валерій Саранча закликав депутатів визначатися з об’єктами і реалізовувати свої депутатські кошти. Бо торік своє право реалізували лише 6 депутатів. У районі близько 13 тисяч гривень на депутата, а в області торік депутатські становили 15 тис. грн. Депутат обласної ради Вадим Гайович виступив і проінформував, що їхнім депутатам в цьому році не дали жодної копійки, мотивуючи тим, що потрібно реконструювати аеропорт в Черкасах. Також із обіцяних для добудови хірургічного відділення Золотоніської райлікарні  1 млн.600 тис.грн.  обласна рада не виділила цієї суми.
Земельні питання: шагренева шкіра вислизає з рук та бюджету
- Через те, що втратили частину землі, а деяка не пішла на аукціон, маємо напруження з виконанням бюджету, принаймні такого значного перевиконання, як торік, годі сподіватися, - резюмував голова районної ради Валерій Саранча.
Близько півтора десятка питань порядку денного були земельними. По Новодмитрівській сільській раді  семеро осіб  для ведення особистого селянського господарства  в урочищі Дубове взялися обробляти  землю  в руслі висохлої річки, яку раніше ніхто не обробляв - їм дали дозвіл без зауважень. А про спірну землю, стосовно якої торік  була відкрита кримінальна справа, було залучено прокуратуру у відстоюванні справедливості, але прокуратурі було відмовлено, зате апеляційну скаргу групи претендентів на землю задоволено і рішення суду вступило в законну силу, отже, земелька пропливла мимо Новодмитрівської сільради в руки якогось таємничого «Гривіса Фармінг» - такий висновок можна було зробити з пояснень представниці Золотоніської прокуратури та сільського голови Михайла Назаренка.
Обійшли навкруг пальця Каврайську та Піщанську сільради деякі хитрі орендарі, через що громади  дещо втратили в надходженнях до своїх бюджетів. Із 5 бажаючих взяти землю в оренду по Зорівській сільраді дали добро лише 2-ом, які дотримались угод, а трьом претендентам, які не пристали на соціальні умови, відмовили.
  Виявилось питання з бородою по Шабельниках. Тут 2 роки не може відбутися аукціон, який вже півроку збираються оголосити. 40-гектарне поле всередині села Нова Гребля - якщо винесуть на аукціон, то за оренду доведеться платити 8-12%, адже закладена оціночна вартість землі 15,73 грн. за квадратний метр. А до цього - 0,59 грн., тобто копійчана, безцінок. Та голова Шабельниківської сільської ради чомусь на сесію районної ради не прибув, нібито поїхав добиватися справедливості в Черкаси, а замість себе на сесію райради прислав землевпорядника. Рішення по Шабельниківському питанню не прийнято.
Щоб діяти в руслі медичної реформи, керівник районного центру первинної медсандопомоги Лариса Насальська інформувала, що з 1-го липня підрозділ переходить на фінансування національною службою «Здоров’я України», тому треба стати  комунальним некомерційним підприємством.Таке рішення й ухвалили депутати. Вони також  змінили статус територіального центру соціальної допомоги на комунальний заклад, який фінансується з районного бюджету і призначили його директором Владислава Євгенійовича Остроглазова.
ЕХ, дороги…
- Всі дороги в катастрофічному стані, - такий їм діагноз поставила депутат Ольга Іванівна Варданян, звертаючись із депутатським запитом про те, коли відремонтують головну вулицю Шевченка в Домантовому?
Ця дорога сполучає 5 сіл. Її ремонтували у 2015 році- закидали асфальт в калюжі, тому від імені своїх односельців лікарка просила відремонтувати дорогу.
Вносити ясність в питанні взявся голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. Пояснив, що ця дорога не місцевого, а державного значення, тому й ремонтувати її потрібно за державні кошти, а з районного бюджету грошей на це не можна витрачати.
Ще Олександр Анатолійович порадував присутніх тим, що назвав зо два десятки доріг різного підпорядкування, на яких заплановано провести ремонт. На це з різних бюджетів - від державного, до обласного і районного мають використати аж 52 мільйони гривень - колосальну суму!
Але разом з тим і засмутив: повідомив, що в інших областях замовник укладатиме договір із службою автомобільних доріг. У Черкаській області таку структуру створять при облдержадміністрації. Поки відбудеться організаційний процес, пройдуть тендери, то ремонти почнуться десь… в липні. Ще стільки чекати з моря погоди, а конкретніше - гаяти погожий літній час і маневрувати поміж баюрами. Чи не можна щось вдіяти для прискорення процесу? Може, висловляться автомобілісти? Пам’ятається, колись було навіть товариство автомобілістів - любителів, думка якого була слушна. Коли до питання з дорогами з настанням тепла владці не знають, з якого боку підійти.   

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C