Оновлений 08:38:33 30.04.2019

ЯКОЮ БУДЕ УКРАЇНА, ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МАЙБУТНЬОГО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА

Президентські вибори засвідчили, що в суспільстві переважають протестні настрої, що виборці голосують радше «проти», аніж «за». До цього їх спонукає розчарування владою, тотальна бідність і відсутність будь-яких перспектив. У такій непевній ситуації надзвичайно важливо зберегти стабільність у державі. Для цього Україні потрібен сильний прем’єр-міністр, який урівноважив би президента.
Не всі знають, що, за чинною Конституцією, Україна – не президентська республіка, а парламентсько-президентська. З огляду на це Основний закон передбачає механізми противаг президентській владі. Провідна роль тут відводиться Верховній Раді, яка формує та контролює національний уряд.
Кабмін не складає повноважень перед новообраним президентом, водночас уряд автоматично йде у відставку при обранні нового парламенту.
Сфера відповідальності президента – зовнішня та безпекова політика. Тож глава держави має право подавати кандидатури лише двох членів уряду – міністра закордонних справ та оборони, яких має затвердити Верховна Рада. Усіх інших претендентів на міністерські посади парламентові пропонує прем’єр-міністр.
Ключовою фігурою в державі за змішаної, парламентсько-президентської, системи є прем’єр-міністр. Саме від нього залежить рівень життя українців, тому цю посаду повинен обіймати досвідчений господарник і впливовий політик. В Україні таких людей, ефективних і незаплямованих, – обмаль. І першим на думку спадає прізвище Юлії Тимошенко. Вона двічі очолювала уряд і досягла на цій посаді відчутних результатів. Це завдяки Тимошенко «Криворіжсталь» продали на прозорому аукціоні за фантастичні 4,8 млрд доларів США, чого раніше ніколи не було в Україні. Це Тимошенко знищила корупційні схеми в енергетичній сфері, перенаправивши гроші в державний бюджет.
Юлія Тимошенко ефективно працювала на покращення життя різних категорій громадян: підвищувала зарплати бюджетникам, ініціювала держпрограми у сфері медицини, започаткувала виплати при народженні дітей, безкоштовно видавала селянам сертифікати на приватизацію землі тощо.
На жаль, протягом найближчих місяців ситуація в країні навряд чи зміниться на краще.
Реальний шанс змінити внутрішню політику з’явиться восени, коли пройдуть парламентські вибори. Адже саме тоді новообрана Верховна Рада займеться формуванням нового уряду й постане питання про пошук ефективного прем’єр-міністра.
Тимошенко була найкращим головою Кабінету Міністрів України. Нині вона, як і раніше, має авторитет у ділових колах та підтримку серед населення. На президентських виборах-2019 лідер «Батьківщини» посіла третє місце. І, не зважаючи на наявні докази фальсифікацій на користь чинного президента, Тимошенко прийняла результат, щоб не розхитувати ситуацію в країні.
Виступаючи перед головами депутатських фракцій і комітетів, Тимошенко наголосила: нині Україна постала перед викликом непрофесійного управління.
«За декілька місяців розпочинається парламентська виборча кампанія і ще можна все виправити й повернутися до справжнього державотворення», – сказала лідер «Батьківщини».
Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C