Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Рекламне оголошення

Ви можете розмістити оголошення в цьому місці за 25 грн.

Головний редактор

Головний редактор

Яким дорогам пощастить, а яким — не дуже

Інформацію про те, стосовно ремонту яких доріг в районі вже проведено тендери та незабаром розпочнеться ремонт цих ділянок, надав депутатам та сільським головам голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. До Великодня відбулися тендери на ремонт доріг Золотоноша - Подільське (586 тис.грн.), Матвіївка - Дмитрівка (1 млн.3 00 тис.), станція Гладківщина - Софіївка (1 млн.250 тис.), Гельмязів - Чопилки - тут виграла тендер організація Шляхбуд.Ремонтуватиметься дорога з Коробівки до райцентру. Буде ремонтуватися дорога Н—08 через Маліївку на Чорнобай. А от на ремонт дороги Т-24-04 від Золотоноші до Драбова не виділено й копійки. Олександр Анатолійович порадив підключати депутатів різних рівнів. Цей заклик почув і на нього з готовністю відгукнувся присутній у залі депутат обласної ради Вадим Гайович. Також керівник акцентував увагу на постійному  контролі  за якістю проведення ремонтних робіт з боку керівників сіл, депутатів, громадських активістів, адже вартість асфальтування скоротилася в ціні, а об’єми залишилися ті ж самі. Що стосується протяжності доріг державного значення, то Золотоніський район в області другий, після Черкаського району. Йому коштів виділили 21,5 млн. грн., середню за величиною суму, як приблизно Городищенському, Звенигородському, Чорнобаївському. Найбільше - 40 млн. Уманському, 39 млн. Лисянському, наймеше - 10—12 млн.Канівському, Катернопільському, Корсунь-Шевченківському. Тобто, кошти з обласного бюджету на ремонт доріз розподілені нерівномірно.

Із сесії Золотоніської районної ради. Привітненський і Кривоносівський НВК вирішили ліквідувати

Про внесення змін до районного бюджету інформувала начальник фінансового управління Олена Носенко. Зміни були скромними. Загальна сума - 4 млн.422 тис.грн. Із них - по 1 мільйону на Гельмязівську лікарню і дороги. 745 тис.грн. - на районну лікарню. На виконання депутатських повноважень запланували 393 тисячі гривень.
Також депутати проголосували за ліквідацію Привітненського і Кривоносівського навчально-виховних комплексів, в яких навчалось півтора-два десятки школярів. Проголосували болісно й мовчки, так як питання було кілька раз обговорене в комісіях та на засіданні президії ради.

Із сесії Золотоніської районної ради. Схеми ухиляння від сплати податків

До депутатів районної ради з проханням схвалити програму осучаснення технічних можливостей фіскальної служби звернулася заступник керівника Золотоніської податкової інспекції Антоніна Миргородська. Мета програми - забезпечити надання податкових послуг  на основі сучасних комп’ютерних технологій. У службі вже розробили розрахунки.
  І голова районної ради Валерій Саранча, і керівник райдержадміністрації Олександр Лісовий палко та переконливо говорили про зменшення нормативно-правової оцінки землі. Наприклад, тільки Піщане від цього втрачає 700 тисяч гривень. Загалом не дорахується коштів кожна громада зокрема, як і районний бюджет цілком. Хоч такі правила придумані не золотоніськими фіскалами,  їх закликали працювати разом на спільний результат, тобто виявляти тих, хто ухиляється від сплати податків.Такі хитрі одноосібники платять по 300 гривень, в той час як сільгосппідприємство має заплатити за гектар до 2 тис. гривень. Причому, розвелося таких псевдо-осібників, які здають в оренду ділянки суцільними масивами. Фіксувати такі випадки, донараховувати суми податків й має фіскальна служба. Це в інтересах обох сторін. А від ухвалення програми її модернізації районні депутати не відмовились.

Із сесії Золотоніської районної ради. Проїданням бюджету займається первинна ланка

 Про стан медичного обслуговування на території Золотоніського району доповідала голова депутатської комісії Лариса Насальська (на фото). Із 2018 року реформування первинної ланки меддопомоги ввійшло в активну фазу. Із 39 тисяч населення договори з сімейними лікарями підписали 28957 осіб, що недостатньо. Бо від цього залежить бюджет обслуговування первинної ланки меддопомоги. Найбільше не задекларованих жителів - аж 547 осіб у селі Піщане через те, що там немає лікаря.
В першому кварталі 2019 р. надійшло близько 4 млн.грн. державних коштів. З районного бюджету - 5 млн.950 тис. грн. В цьому році розпочалось і має завершитись спорудження медамбулаторії в Благодатному.В планах - придбання двох автомобілів медичної допомоги.
За програмою «Доступні ліки» із 1-го квітня виписують електронні рецепти. Гальмується через те, що не всі аптеки включилися в процес. Вірніше, в програму включилися лише дві - розташовані в «Екомаркеті» і «Ваше здоров’я», обіцяють "Авіценна" й аптеки ЦРЛ. Було відмічено, що поки що первинна ланка меддопомоги займається проїданням бюджету.
  Про роботу вторинної ланки Золотоніської районної лікарні доповів головний лікар Сергій Примак. Відзначив, що торік в райлікарні народилося 426 дітей, що менше попереднього року. У лікарні 283 ліжка, ліжкодень обходиться в 10,82 грн., тобто основні витрати лягають на плечі пацієнтів. На 4 млн.700 тис. грн.. придбано обладнання за кошти обласного бюджету. На 9 млн грн.. проведено ремонтів за кошти районного бюджету. Проведено ремонти терапевтичного відділення, пологового, фізіотерапевтичного, переливання крові,  половину хірургічного відділення (як і було розподілено, а друга половина залишилась за міською владою).  За місяць дефіцит фінансування рай лікарні сягає 100-120 тисяч гривень. Голова районної ради Валерій Саранча звернувся до керівників Зорівської і Плешканівської громад, щоб допомогли коштами, аби жителі їхніх сіл могли одержувати меддопомогу.
  Орієнтовно 7 травня планується провести позачергову «виїзну» сесію райради на території райлікарні, де продемонструють оновлений оперблок та предметно обговорять медичні проблеми. Взяли на контроль питання проведення медоглядів підлітків. Також ухвалили назву Комунального Некомерційного Підприємства «Золотоніська багатопрофільна районна лікарня», вилучивши з назви слово «центральна».

Subscribe to this RSS feed

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C