Пробіл у вакцинації активно усувається

На Черкащині вже в цьому році, за даними обласного  лабораторного центру МОЗ України,зареєстровано 33 випадки захворювань на кір. Із них 26 таких пацієнтів, які не були щепленими. Серед загальної кількості захворілих—16 дітей віком до 17 років. Якщо по деяких районах зареєстровано по кілька захворювань на кір, то в Золотоніському районі таких випадків аж 16 і він лідирує в цьому інфекційному захворюванні.
  Для тутешніх лікарів-інфекціоністів став сенсацією недавній випадок, коли до дитячого інфекційного відділення потрапили двоє малих діток віком 7 і 11 місяців на грудному вигодовуванні зі своїми мамами із сіл Домантове та Подільське, які вже благополучно пролікувалися та виписалися здоровими. Раніше діти в такому ранньому віці на цю хворобу не хворіли, проти кору дітям роблять щеплення у віці 12 місяців, тобто після року життя, а до цього їх захищає материнський імунітет. В даних двох випадках молоді мами не були свого часу щепленими, залишились без імунітету, що й позначилося на їхніх малюках. Самі вони можуть захворіти, а щоб з цим не мати клопотів, мають зробити прививку проти кору. Що в цих двох малюків  першого року життя був саме кір, а не якась інша схожа інфекція, було підтверджено серологічними дослідженнями.
 - Золотоношею навіть поширювалися чутки, що на кір нібито захворів навіть досвідчений лікар-педіатр з багаторічним досвідом Борис Михайлович Антипович, який тепер керує роботою інфекційного відділення дитячої лікарні. Ведучи  з ним розмову про захворювання на кір, ми спробували перевірити цю інформацію на достовірність.
 - Не я, а мій син Максим, тобто Антипович-молодший, котрому ледь за 30 і він працює в житлово-комунальному господарстві міста. В дитячому віці якось так співпало, що коли потрібно було робити прививку від кору, він хворів простудою, тому й залишився без щеплення. От цей пробіл аж тепер дав про себе знати. Лікувався в інфекційному відділенні для дорослих, хвороба протікала гостріше й складніше, ніж у дітей, добряче його помолотила. Зате невістка й внучка не захворіли, бо вони мали щеплення від кору.
  Такий так би мовити особистий аргумент лікаря—професіонала на користь прививок. Борис Михайлович застерігає, що з цією хворобою легковажити не можна і наголошує, що починається вона гостро—із висипань на тілі на 4-5-ий день захворювання, з високої температури до 40-а, запалення слизової оболочки  очей, ротової порожнини і дихальних шляхів, нежить і сильний кашель, збільшені шийні лімфовузли. Ускладненнями хвороби є ослаблений імунітет, а можливі й пневмонія та ураження головного мозку. Проти цієї хвороби застосовується комбінована вакцина –від кору, епідемічного паротиту і краснухи. Дітям прививки роблять в 12 місяців, а потім ревакцинацію у 6-річному віці. Після вакцинації  імунітет гарантовано 75% привитих, а після ревакцинації—більш як 95%, тобто повна гарантія не захворіти. І в амбулаторіях міського центру первинної медичної допомоги, і в медичних закладах районного центру меддопомоги є в наявності необхідні сиворотки не тільки від кору, а й від дифтерії та правця. Організовано проходять щеплення. В тому числі й серед ромських жителів, серед мігруючого люду яких і стався спалах кору. Пробіл у вакцинації усувається. А в інфекційному відділенні Золотоніської ЦРЛ на даний час місця вакантні.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C