Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Завчасно обірвана дорога великого господарника

20 вересня, в минулий четвер надвечір, ще до настання присмерків дорогою на Вознесенське, відразу після повороту на Богуславець, на заокругленій ділянці сталася дорожно-транспортна аварія, під час якої з траси в кювет злетів легковий автомобіль і вдарився в дерево. За кермом був директор СТОВ «Нива» з села Зорівки Золотоніського району Василь Григорович Лисенко. Одна за одною стали зупинятися автомобілі й з водійської солідарності водії поспішили на допомогу. Спершу викликали швидку за номером 103 і поліцейський наряд по 102 , із салону дістали потерпілого, який був без свідомості. В диспетчерську швидкої допомоги повідомлення про нещастя на дорозі надійшло о 19.06 годині вечора, а вже о 19.13 автомобіль «Сітроєн» прибув на місце, двоє фельдшерів за дві хвилини забрали потерпілого і в кареті швидкої допомоги проводили реанімаційні дії, намагаючись повернути до життя чоловіка, зрачки якого закочувались під лоба і гасли, як ознака того, що втікає життя.
- Назад я домчав до районної лікарні швидше як за 5 хвилин. Їхав із включеною сиреною і маячками,--розповідає водій швидкої допомоги і він же механік Олександр Миколайович Згуря. - На порозі приймального відділення вже чекав персонал, щоб прийняти пацієнта. Я сам родом із Зорівки, ще кілька медиків звідти у нас працюють. Із Василем Григоровичем ми сусіди, живемо через три хати, він як рідна людина, яку в селі поважають і шанують, вважають як за батька. Як кажуть, волів би руки підставити, молитвою вимолити. Така втрата, що в голові не вкладається.
- Під час аварії отримав не сумісні з життям політравми,  смерть настала ще до прибуття в приймальне відділення, - підтвердив головний лікар Золотоніської центральної районної лікарні Сергій Примак.
- З настанням сутінок чорна звістка накрила наше село і всю громаду і вже до ранку не дала нікому спати. Така це велика і непоправна втрата. Перелом шийного позвонка і полі-травма - такий діагноз виставили лікарі, - розповів сільський голова Юрій Гунько.
- Того дня Василь Григорович був сам за кермом службового автомобіля, відпустив свого водія, який перевозив зерно. Після службових справ повертався додому дорогою, яку знав до найменших дрібниць, якою міг втрапити навпомацки. Осиротіли дружина, яка працює бухгалтером в господарстві, дорослі син та донька, що ще не встигли порадувати батька внуками, родичі й всі сільчани, що дорожили своїм керівником.
  Розслідуванням причин  та обставин цієї дорожно-транспортної пригоди займається слідство. Про це розповсюджується чимало чуток.
У жовтні Василю Григоровичу Лисенку мало виповнитись 54 роки. А СТОВ  при ньому назване «Нивою» він очолив у 1991 році після закінчення столичної сільгоспакадемії. Син простих колгоспників, батько працював комбайнером, а мама - у ланці, він не тільки добре засвоїв професійну науку, а й мав великий  талант  людяності й доброти. При ньому господарство стало одним з найбільш успішних у районі та області, працівники тут отримували найвищу зарплату й сюди бажали влаштуватися на роботу люди з сусідніх сіл. Дбав про школу й дитсадок, прокладав дороги, був благодійником, відправляючи в АТО кошти, матеріали, провіант і кілька автомобілів. Бажаючи жити, як у Зорівці, це до їхнього села приєдналися троє сіл Драбівського району, створивши спільну Зорівську об’єднану територіальну громаду. Як депутат районної ради очолював  депутатську комісію з питань сільського господарства та землекористування, відстоюючи законність і справедливість. Спорудив в селі церкву, у якій його і відспівували, велику допомогу надавав  і районній лікарні, із спорудженої на території лікарні церкви святого Луки його й проводжали назад в рідне село тепер вже в останню дорогу. Він був винятково скромним чоловіком, уникав похвал і фотокамер, будучи Заслуженим працівником сільського господарства, який за життя збудував собі пам’ятник добрими ділами. Було миру та миру при прощанні з цим великим і простим чоловіком. Всі говорили про пам’ять. Про співчуття рідним та близьким, яке й ми щиро висловлюємо. А найкращою пам’яттю про Василя Григоровича Лисенка буде продовження і наслідування його справ.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C