Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Дискутували, сперечалися, сумнівалися, зате дійшли спільної думки

6 листопада відбулася чергова 40-а сесія сьомого скликання міської ради, на якій було присутніх 30 депутатів, а також депутат обласної ради Вадим Гайович. Вів сесію міський голова Віталій Войцехівський. На її порядок денний було винесено 52 питання. На сесії було присутніх два представники інвестиційної фірми «М’ясомолпрод», які просили включити в порядок денний питання про виділення їм в суборенду на 49 років земельної ділянки на місці колишнього птахокомбінату по вулиці Гагаріна. Думки присутніх розділилися. Депутат Володимир Мірошніченко висловився про те, що чим швидше дамо дозвіл, тим скоріше до міського бюджету надходитиме плата за користування ділянкою, яка кілька років заростає бур’янами. Схожою була позиція й Ігоря Неліна, який за те, щоб створювати для інвестора умови, а не перешкоди. Сергій Кузнєцов застерігав від того, що вже 4 підприємства на місці птахокомбінату бралися відновити виробництво, але тільки набиралися боргів. «Артбудкомфорт» накопичив 124 тис. грн. боргу, а «Агросптиця» - понад 324 тисячі гривень боргу. Тому він наголошував давати дозвіл на таке виробництво тільки  коли там будуть локальні очисні споруди. Сергій Мозговий закликав вивчити й розглянути ситуацію на засіданнях депутатських комісій, а вже потім виносити на сесію. Міський голова Віталій Войцехівський признався, що є відчуття дежавю: ті ж самі слова про наміри говорили всі попередні орендарі, а закінчувалось боргами. Тому депутати це питання в порядок денний цієї сесії не включили, а після детальнішого вивчення його на депутатських комісіях включать його до порядку денного наступної сесії міськради, яка відбудеться ще у листопаді місяці.
   Питання про внесення змін до міського бюджету на нинішній рік висвітлила начальник управління економіки Вікторія Остроглазова. Так як у осінньо-зимовий період немає смислу  добудовувати басейн у Золотоніській гімназії, то заплановані для цього кошти було вирішено перерозподілити для фінансування важливих для міста проектів. Зокрема, 100 тис. грн. - на закупку гірлянд та встановлення конструкцій, які взимку використовуватимуться для ілюмінації у вигляді арки на алеї від центральної площі до танка, а влітку - у вигляді парасольок, що запропонували діти в своїх проектах. Понад 39 тисяч гривень передбачено на виготовлення документації й експертиз при спорудженні пам’ятника загиблим АТОвцям. 142 тисячі гривень «Міськводоканалу» для лізингових платежів за закуплену техніку, 40 тис. грн. - для ремонту дворового заїзду по вулиці Шевченка, 211, а 5 тис. грн. для підтримки програми безкоштовних юридичних послуг. В залі велося обговорення пропозицій і об’єктів, але коштів була обмежена сума, тому реальність вимагала в неї вкластися. Проголосували за ухвалення рішення з цього питання 27 депутатів, а троє утрималися.
   Депутати одностайно дали дозвіл міському голові на підписання референдумів.
   Голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я і навколишнього середовища Віктор Жорновий повідомив про те, що на зарибнення озера в парку «Надія» виділено 49 тисяч гривень. Депутати переймалися про охорону водойми, щоб на ній не було сіток та вудок.
  За пропозицією начальника міського управління праці та соціального захисту Тетяни Лукомської за рахунок зекономлених коштів у сумі 11 тисяч гривень було вирішено їх спрямувати для малозабезпечених громадян в рамках програми «Турбота», в тому числі й на передплату міської газети «Златокрай» 300 ветеранам війни і праці.
  Доповідачем із більш як двох десятків питань був голова депутатської комісії Володимир Короленко. Деякі питання розглядалися блочно, з приводу трьох були враховані заяви про конфлікт інтересів. А дискусія виникла навколо питання про виготовлення документації  на 2-хгектарну земельну ділянку по вулиці Благовіщенська, 55, де розташований недільний ринок. Архітектор Ігор Веснін пояснював, що вказується одна адреса ділянки через прив’язку до місцевості. При голосуванні за це питання 6 депутатів утрималися.
  Жваве обговорення викликало питання про виконання договору фондом «Відродження» та зменшення йому орендної плати із 10 до 1 відсотка. Про конкретні ситуації з людьми знедоленими та про піклування про них з перешкодами розповіла Людмила Неліна, керівник центру соціальної допомоги. Вони беруться за цю нелегку роботу. Але в місті немає притулку для знедолених людей. Цим займається фонд «Відродження», з цією метою проводяться реконструкційні роботи в занедбаній будівлі колишнього заводу «Супутник» поблизу місточка над річкою. Місту або самому надавати такі послуги, витрачаючи не менше мільйона зі свого бюджету. А можна покладатися й на цю громадську організацію, співпрацюючи з нею, до чого схилялась Людмила Тіборівна, акцентуючи, що це аж ніяк не релігійне питання. Наталя Сьомак призналась, що вона її переконала. Як і ще багатьох інших, проте не всіх. Наприклад, Володимир Мірошніченко зауважив, що «Відродження» реально реабілітує чоловік зо троє, а привезе сюди людей з інших місць, не місцевих. Це при тому, що в нашому місті й так вистачає проблем з нічним «відпочинком» молоді поблизу АТБ, щось треба діяти з перетвореним на притон гуртожитком без вікон і дверей.
Міський голова Віталій Олександрович наголосив, що ми маємо співпрацювати, а на сесії вирішувати не як прихожани якоїсь церкви, а як депутати. Тим більше, що відчуваємо допомогу й підтримку «Відродження»: вони своїм коштом і місток біля річки відремонтували, і після буревію займались відновленням на вулиці Шепелівській. Рішення було більшістю голосів прийняте зокрема й про зниження ставки до 1%.
Сесія надала дозвіл на списання лінотипа й друкарської машини в комунальному підприємстві Золотоніська друкарня. Прийняли звернення до Президента України, Прем’єр-міністра про призупинення підвищення ціни на газ. У Різному депутат Олександр Флоренко повідомив про хлопця Миколу Ладу, майстра спорту України, який 22—25 листопада на змаганнях в Києві представлятиме Золотоношу. Звертається, хто б допоміг зі стартовим внеском доларів на 300. З-за столу президії його добровільно погодилась підтримати Наталя Зеленська, її рішення колеги підтримали оплесками.
Роботу в міжсесійний період узагальнив міський голова. Віталій Олександрович відзначив, що закінчено ремонт на непарній полосі вулиці Шевченка. Зараз техніка і люди працюють на вулиці Обухова, на проміжку від автопідприємства до вулиці  Богуна, потім від Неверовського до лікарні. Триває середній ремонт з укладанням нових бордюрів. Поспішають це зробити за погожої днини. На черзі - ремонт дороги від пошти по вулиці Незалежності до Іподромної. По Благовіщенській, 9 закінчують ремонт на першому поверсі будинку, де в квартирах мають поселитися лікарі. На вулицю Благовіщенську має скоро переїздити музей, де зроблено опалення й встановлено сучасні вікна в будівлі колишньої насіннєвої станції. Ремонтують дах в музичній школі й міській школі №3. Приємних новин вистачає.
   Про справи у місті буде нагода поговорити і послухати у п’ятницю, 9 листопада в міському будинку культури, де відбудеться звіт міського голови, початок о 16-ій годині. По закінченні - концерт аматорів міської сцени, спеціально підготовлений до їхнього професійного свята працівників культури.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C