Із сесії Золотоніської міської ради

20 червня відбулася чергова 24-а сесія 7-го скликання Золотоніської  міської  ради, в роботі якої взяли участь 30 із 34 депутатів. Із запрошених були присутні керівник  Золотоніського відділення фіскальної служби Павло Ільченко, військовий комісар Ігор Малимон, прокурор Костянтин Сапейко, директор хлібоприймального комбінату  «Златодар» Валерій Буркацький, керівник КП «Альянс» Вікторія Валевська, представники структурних підрозділів міської ради, представники місцевих засобів масової інформації. Вів сесію голова міської ради Віталій Войцехівський, який вручив Почесні грамотистоличної Федерації футболу тренерам Миколі Строканю і Сергію Чмиру. На порядок денний було винесено і розглянуто 35 питань.
Колишній гуртожиток прокуратура брала для
облаштування офісу, а перетворила на розсадник злочинності
Першим і головним питанням було про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території міста, з якого доповідав прокурор Золотоніської  прокуратури Костянтин Сапейко. Костянтин Якович відзначив, що за січень-травень кількість злочинів зменшилась із 66 до 50,7%, в тому числі тяжких та середньої тяжкості. Збільшилась також кількість розкритих злочинів і становить 36%, вище обласного показника, який складає 29%. Є зрушення в боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Торік на цей час був виявлений лише один збувач наркозілля, а в цьому році вже 6. Проте тривожить той факт, що збільшилась кількість грабежів - 9 проти 7, розбійних нападів - 4 проти 1. Поменшало ДТП з тяжкими наслідками, зовсім не було випадків незаконного заволодіння транспортними засобами.
Щодо цифр, на фоні  яких прокуратура виглядала благополучніше, ніж минулого року, до доповідача не було ніяких запитань. Їх взяли до відома. А от щодо фактів - то тут розмова відбулася предметна. Її порушив депутат Володимир Мірошніченко. Він поставив питання руба про колишній гуртожиток ветеринарного технікуму, який свого часу взяли на свій баланс у Генеральній прокуратурі, сподіваючись там облаштувати свій офіс. Тепер це приміщення в центрі міста без вікон і дверей як розсадник злочинності. Коли вже скільки років і палець об палець не вдарили біля цієї споруди, допускаючи лишень її руйнування, то передайте її місту, - запропонував депутат. Його підтримав і міський голова Віталій Олександрович. Власником будівлі, яка є розсадником злочинності, є прокуратура. Не її підрозділ у Золотоноші, а центральний офіс у столиці. Туди вже зверталась Золотоніська міська рада, та отримала відписку у відповідь. Після гострої розмови на нинішній сесії далі відписки не пройдуть, від прокуратури вимагають конкретних дій - так просили переказати через  їхнього представника. І вимагали,щоб першим ділом вікна та двері в покинутому приміщенні були забиті. До цього приміщення гуртожитку належало технікуму ветеринарної медицини, потім—Білоцерківському  аграрному університету, в підпорядкуванні якого знаходиться ветеринарний технікум. Отже, приміщення  занедбаного гуртожитку в підпорядкуванні Мінагропродполітики. З Києва  його жалюгідного стану не видно, а  жителів Золотоноші  жаль бере за таке недбальство.
Де логіка? Зросла зарплата, а не податки
Із семи питань економічного плану, таких як про місцеві податки і збори, про встановлення плати за землю, про внесення змін до міського бюджету доповідачем був Ігор Нелін, голова комісії з питань бюджету, фінансів, цін, побутового  та торговельного обслуговування , господарської діяльності. Він проаналізував, як при збільшенні мінімальної зарплати  зросли податки і збори. В Золотоноші понад 6 тисяч працюючих громадян, половина цієї кількості—в бюджетній сфері. Більш як тисяча підприємців, доходи яких теж зросли. Однак податки залишилися на тому ж рівні, що й попереднього року. Стосовно цього твердження депутати завели суперечку.
Затвердили нульову ставку на житлову нерухомість, коли площа квартири від 60 до 100 квадратних метрів, а площа житлового будинку до 150 квадратних метрів.Проголосували за 2-процентну, а не 3 % земельного податку, підтримавши пропозицію депутата Сергія Мозгового. Під цю норму комбінат хлібопродуктів «Златодар» не підпадає, бо є державним підприємством. А державні й комунальні підприємства є винятком із цього податку.
Обговорили питання про внесення змін до міського бюджету-2017. 31 тис. грн.  виділено на міський відділ освіти (нові вікна в 5-х класах міської школи №3),  20 тис. 493 грн. - на ремонт амбулаторії №2, 30 тис. грн.- на виконання програми допомоги АТОвцям,  40 тис.- чорнобильські пільговики. 300 тисяч  витратять на ремонт доріг.
Надійшла пропозиція щось із коштів перевиконання бюджету виділити й для центральної районної лікарні.Зокрема, придбати центрифугу. Міський голова повідомив, що тиждень тому для ЦРЛ перераховано 150 тис.грн. згідно з укладеним договором. З керівництвом ЦРЛ міська влада зустрічається щомісяця і хоче знати, на які цілі використана міська субвенція. Є питання й по послугах на теплопостачання: чому за нього в ЦРЛ платили за тарифом 1440 гривень (а не значно меншим місцевим розміром 968 грн.) організації хтозна де зареєстрованій, яка в міський бюджет податків не платить. На цій різниці в тарифах можна було б зекономити, та й взагалі до використання коштів  підходити прозоро.Тим часом міська освіта кошти економить.
Тричі перевірені
Останнім розглядалось питання про створення комісії  для вивчення діяльності  директора КП «Міський водоканал» Кузнєцова С.В. та начальника житлово-комунального управління Флоренка О. А. Міський голова повідомив, що він призупиняє рішення сесії з цього питання від 25 травня, бо через конфлікт інтересів вказані товариші не мали права голосувати. Депутат Володимир Короленко за сімейними обставинами відмовився очолювати цю комісію.Тому такі обов’язки поклали на депутата Анатолія Іваненка. За створення комісії проголосувала більшість депутатів, 2-утрималось, 1—проти.Відзначалося, що цих вказаних осіб перевіряли вже три комісії. Ці керівники на своєму місці, справляються з роботою—такою була думка більшості.
Депутати були
активними в «Різному»
Депутати були активними в питанні «Різне». Ігор Володимирович піднімав питання з краєзнавчим музеєм.Старе приміщення, виглядає жалюгідно. Міський голова повідомив, що є задумка перенести його в адміністративний центр - колишній ЗАГС, котрий пару років тому потерпів від пожежі, а тепер відремонтований.В цю будівлю перенесли б музей, а колишнє його приміщення виділили б під житло одній-двом потребуючим сім’ям.
Оксана Міхновська переймалася зупинкою таксі навпроти торгового центру. Там 3 місця, а стоїть машин з десяток, які не зовсім культурно поводяться з потенційними пасажирами, грубіянять, на зауваження не реагують. Стоять за жовтою лінією. Вирішили цю ситуацію обговорити на зборах з таксистами. Тетяна Орленко непокоїлась тим, як на час перекриття дамби можна буде із Золотоноші добиратися в Київ. Була пропозиція взятися за маршрут місцевим перевізникам.
Від жителів перейменованої вулиці Навроцького надійшла заява знову перейменувати її на Кузнєцова.З цього приводу навіть жартували: з якого Кузнєцова - того розвідника чи цього з «Міськводоканалу»? Жителі доводили, що на їхнього указ про декомунізацію не розповсюджується.
На закінчення сесії міський голова  підвів її підсумки, а також зробленого за останній місяць. Нагадав депутатам, які ще не використали свій депутатський фонд, з цим визначитися. А також запросив бажаючих у поїздку в Карпати, до Яремчі, де проходитиме фінал золотоніської «Ліги сміху».

Login to post comments

0°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 96%

Wind: 12.87 km/h

  • 15 Dec 2018 0°C -5°C
  • 16 Dec 2018 -4°C -7°C