Золотоноша нарешті діждалась народного депутата. Але не Голуба, а Вовка

Перед тим, як податися на літні канікули, парламентарі у Верховній Раді України розіграли кількасерійний спектакль впродовж  останнього тижня, демонструючи спроби притягти до відповідальності  кількох недоторканних. Про це писалося в соціальних мережах і газетах, кількагодинне шоу демонструвалось по телевізору.Та з настанням депутатських канікул  шоу урвалося й припинилося. А в Золотоноші  історія за участю народного депутата Владислава Голуба по цьому ж 197 виборчому округу розпочалася ще торік, триває й досі і хтозна коли та як закінчиться. Народний депутат Владислав Голуб веде війну на відстані з міським головою Золотоноші Віталієм Войцехівським. Звинувачує міську владу у зловживаннях.Торік крутилася епопея навколо реконструкції очисних споруд, а тоді продовжилася навколо самоплинного каналізаційного колектора, на якому минулого літа сталася аварія. Під час зливи просіла  й обвалилася частина асфальту в одному, тоді в другому місці по вулиці Шевченка, де пролягає колектор,якому близько 40 років і його труби встигли перетворитись на решето.Аварія на каналізаційному колекторі перевела місто до стану надзвичайної ситуації, яку терміново взялися ліквідовувати. Будівельники-підрядники навіть працювали в борг, а то й по вихідних, рятуючи місто від екологічного колапсу. Було виготовлено проект реконструкційних робіт, проведено тендер і тоді  «під ялинку», майже перед самим новим роком з державного бюджету через кабмін було виділено кошти на реконструкцію.За поданням народного депутата В.Голуба було відкрито кримінальне провадження, що на його думку, місцеві комунальники незаконно освоїли 30 мільйонів гривень за невиконані роботи. З паперами на руках тим довелось доводити, що основна частина коштів становить вартість труб та матеріалів, які завбачливо закупили на всю ділянку реконструкції, а недовикористані 4 мільйони повернули назад у держбюджет.Підрядник з ТОВ «Ресурстехнобуд» за виконані роботи отримав 446 тисяч гривень.Усі роботи, виконані підрядником у 2017 році, досі не оплачені.
Але пояснень і доказів наче не чули й не бачили.Проводились обшуки й вилучення документів у заступника міського голови, керівника «Міськводоканалу» й керівництва ТОВ «Ресурстехнобуду». Доходило навіть до абсурду: до них приходили вилучати…вже вилучені раніше документи.Що було не інакше, як тиском.
Про «зловживання» нардеп систематично повідомляв у своїй газеті «Черкаський кур’єр», яку жителі міста  безплатно й регулярно  знаходили й досі знаходять в своїх поштових скриньках. Сам він на зустріч з містянами за нинішню виборчу каденцію так жодного разу й не вибрався, навіть для обов’язкового звіту про роботу,скориставшись для цього все тією ж газетою «Черкаський кур’єр». Місто самотужки  оговтується від ураганного буревію, докладаючи свої сили та засоби. А до того—вже два тижні, як припинилися ремонтні роботи на каналізаційному колекторі. Така тиша лякає жителів міста—надворі стоїть золоте літо, саме час працювати, а не простоювати.Як у зиму входити з таким незавершеним об’єктом? Виявляється, роботи припинені через слідство по тій же кримінальній справі за поданням депутата Голуба. Обласною прокуратурою вилучена вся проектно-кошторисна документація не тільки по колектору, а й по будівництву басейну в гімназії та реконструкції полігону твердих побутових відходів, тобто по всіх міських об’єктах, що будуються, порушені кримінальні справи.Обговорити ситуацію, що склалася ,на місці й запросили на зустріч депутатів різних рівнів  20 липня, в минулий четвер надвечір,о 17-ій годині. Зустріч відбудась на вулиці Шевченка, біля торгового центру «Лідер»--там поряд  поверхнево перекидають трубами нечистоти, тому допікає сморід, що доводиться затуляти носа. Та люди смороду не побоялися, їх зійшлося багато на зустріч—як місцевих депутатів та активістів, так і просто рядових жителів. Гості перед тим побували на названих об’єктах та ознайомились з обстановкою, а потім підійшли до багатолюдного натовпу біля «Лідера».
-От ми й діждались народного депутата,--почав розмову Віталій Олександрович.
-А де ж він?—в багато голосів перебив його натовп, дивуючись. –Не бачимо, хіба що невидимкою прикинувся.
Депутата Владислава Голуба з їхнього 197 округу й на цей раз не було, а прибув депутат Верховної Ради України Віктор Іванович Вовк із фракції Радикальної партії, а також депутати обласної ради Вадим Гайович, Владислав Кулініч, Віктор Полозов.Депутат Віктор Вовк для золотонісців майже земляк—його дід та бабуся проживали в Чапаєвці й дотепер є родичі в Новодмитрівці –він спершу трохи розповів про себе, а потім вислухав багато запитань і нарікань від присутніх.За той же колектор і кримінальні справи, які паралізували ремонтні роботи на важливих об’єктах міста.
-З введенням в експлуатацію басейна можна почекати,зажде і полігон.А от з аварійним колектором не можна зволікати і дня. Вже помічено просідання дороги біля аптеки №30, на частині дороги від знака «танк» до ресторану «Весна», що є провісником нових проваль. Центральною вулицею прокладені комунікації, так що наосліп, без документації вести роботи ніхто не ризикне,-окреслив теперішню ситуацію міський голова Віталій Войцехівський.—До речі, деякі дані по тих кримінальних справах спростовуються: недавно Державна аудиторська служба  здійснила процедури на виконання  ухвали Придніпровського суду Черкас  і за висновками проведеної ревізії , закуплений для реконструкції колектора пісок коштує 266 грн. за куб.А в рішенні суду  чорним по білому записано,що пісок в кількості 1022,5  куб. м  коштував 2720259 грн., тобто по 2660,4 грн. за куб. Як так можна було помилитися в 10 разів? З’ясувалося, що депутат наплутав і з трубами, рахуючи їх поштучно, а не метрами. Просто помилка чи наклеп? Інші депутати допомагають своїм округам, а «наш» лише кримінальні справи порушує.
Про абсурдність ситуації говорив і депутат облради Віктор Полозов, який має досвід в будівельних справах.
-Якщо в чомусь винні, то судіть і карайте,але вилучати весь проект,який пройшов експертизу і був затверджений,-це справжня диверсія, це протизаконно.
Його думку тримали і представники проектної організації, і підрядник.
Віктор Вовк за ситуацією обіцяв слідкувати, проте впливати на хід проваджень  не має права. Погоджувався, що на кону не політичні амбіції, а загроза екологічній безпеці міста. Відповів також на ряд запитань, зокрема, про  забезпечення ліками за державною програмою, виділення земельних ділянок АТОвцям. Обіцяв бути відкритим для звернень.
Поки понад годину тривав мирний діалог на цій зустрічі, над натовпом раз по раз ширяли зграї голубів. Люди підводили вгору голови й розуміюче посміхалися.Тільки усмішки були із гіркотою.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 96%

Wind: 12.87 km/h

  • 15 Dec 2018 0°C -5°C
  • 16 Dec 2018 -4°C -7°C