Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Столітній ювілей відзначив Сидір Завалко, який два десятки років головував у своєму селі

16  лютого 2017 року  відсвяткував свій 100-літній ювілей найстарший житель Чорнобаївського району з села  Степове (колишнє Ленінське) Сидір  Михайлович Завалко. Народився цей чоловік рівно століття тому  в лютому 1917 року в селі Самовиця  Золотоніського повіту  Полтавської волості.В цьому селі  навчився грамоти в місцевій чотирьохкласній школі, а в сусідній  Митьківській - семирічку, а вже 19-річним вступив до Золотоніського педагогічного технікуму й був найстаршим серед однокурсників. Його рідне село Самовицю й навколишні Мутихи, Митьки та інші в 60-х роках під час будівництва Кременчуцького водосховища  були затоплені, пішли під воду, а селян з придніпровських заплав переселили у степ, де були їхні землі, й той степ люди, переборюючи труднощі, обживали. Ще тоді хотіли назвати своє село Степовим,але за нав’язаною партійною кон’юнктурою його назвали Ленінське і тільки не так давно згідно з указом про декомунізацію  перейменували  на Степове. В своєму селі, збудованому на новому місці, Сидір Михайлович Завалко впродовж  20 років  був сільським головою.Знає людей, хто з якого роду. Тим більше, що на його долю випало стільки історичних подій та випробувань: пам’ятає ще події  громадянської війни й НЕПу, колективізації,пережив  не одну голодовку, воював  під час другої світової війни. Ще 10 років тому він написав  автобіографічну повість про своє життя й своїх односельчан, яка вийшла окремою  брошурою і є  правдивим  підручником історії їхнього краю, а він - його живим свідком.
- Це перший  в нашому селі  житель за всю його історію, котрому пішов  101-ий рік, - розповідає  про ветерана- довгожителя Сидора  Михайловича Завалка теперішній сільський голова Степового Анатолій Миколайович Писаренко.
- Чоловік має добру пам’ять, здравомислячий, живе сам у хаті, ходить в будинку та в дворі, а за ним доглядають племінник з племінницею та соціальний працівник.  А в ювілейний день прибуло в його дім багато гостей—донька з родиною з Черкас, керівництво з району та засновники сільгосппідприємства з корпорації «Дніпро» разом з Петром Душейком, із сільської ради. Вітали старожила, вручали подарунки й гостинці. Найбільше бажали тепла, навіть пару ковдр теплих подарували, а ще здоров’я й бадьорості.
Валентина Андрійченко.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C