Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Спеціальна комісія розглядала «лісове» питання

13 березня в приміщенні Золотоніської районної ради зібралась на своє перше засідання комісія, створена на останній сесії районної ради за депутатським зверненням Олексія Кібальника про варварське вирубування лісів. На засідання прибуло стільки бажаючих, що годі було всім розміститися в кабінеті, тому роботу проводили при відкритих дверях. Вів засідання комісії депутат Олексій Кібальнік, а допомагав йому - права рука адвокат Олександр Пилипенко. Були присутніми голова райдержадміністрації Олександр Лісовий, заступник голови районної ради Тетяна Гончаренко, голова постійної депутатської комісії Василь Лисенко, начальник міськрайвідділу поліції Олександр Охріменко, із сільських голів - голова села Деньги Лариса Головань, директор Золотоніського лісового господарства Микола Бас, якому й адресувалася значна частина запитань. Чому вирізуються здорові дерева, а пошкоджені стихією тривалий час залишаються стояти? Зафіксований факт, коли кількома грузовиками без освітлення у супроводі кількох легковиків вивозились колоди і чи причетний до цього лісгосп? Хто ріже дерева під Дібрівкою? Чий ліс під Комарівкою? Хто попиляв дуби під Ярками? Хто знищив урочище Тамарівщина під Хвилево - Сорочиним? –градом сипались запитання, на які намагався дати відповідь Микола Вікторович.
Піднімались також такі питання, з приводу яких вже порушено кримінальне провадження. Зокрема, про вирубку дерев у лісосмузі під Хрущівкою. А також про вирубку 320 дерев на суму понад 270 тисяч на кладовищі в Софіївці. Дозвіл на це мала право давати сільська рада. Присутній тут активіст Олександр Капленко зауважив, що рішення прийняте заднім числом, а депутати сільради, які його нібито приймали, це заперечують. Присутні погодились, що в софієвській історії потрібно розібратися передовсім правоохоронцям. Та й взагалі, в таких ситуаціях, коли є підозри в незаконній вирубці лісу,наголошували: потрібно телефонувати на 102, тобто в поліцію.
 Незадоволення тим, що лісосмуги залишені нічийними і з ними розправляються меткі до нічийного ділки, висловив голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. Проте радив не втрачати оптимізму й обов’язково садити дерева, садити ліс.
-  Я вже три роки працюю в районі і щовесни саджу саджанці в лісі. Можу безпомилково знайти, де посаджені мною дерева. І цієї весни закликаю бажаючих долучитися до цієї справи.
Під час цієї розмови чи не найчіткішими поясненнями були в спеціаліста зі спеціалізованого лісного підприємства захисних лісосмуг біля залізниці Віктора Степановича Щепака. Під їхнім наглядом в районі 25,4 гектара таких посадок, під габаритними рубками, що проводяться в 2 етапи, 350 кубометрів деревини. Вирубана деревина оприбутковується. Можна придбати дров із цих рубок за цінами, що не кусаються. По 300 гривень за кубометр їхньої заготовки і до 100 гривень - через самозаготівлю. Цей спеціаліст чітко знав, подоки і який ліс їхній; отой кілометр осокорів за Привітним - то вже не їхнє залізничне дерево, а належить сільській раді.
Депутат обласної ради Олександр Лошков настоював, що питанням вирубок люди цікавляться і комісія має дати на нього компетентну відповідь, а для цього потрібно побувати на місці, тобто в лісі. Директор лісгоспзагу Микола Бас готовий хоч зараз організувати цей виїзд. Хоча знаючі зауважували, що в період відлиги й танення снігу в ліс потикатися ризиковано. Зійшлися на тому, що виїзд до лісу планують орієнтовно 27 березня. Питання захисту лісу розворушили - і це вже добрий знак.
На фото: на засідання депутатської комісії прибуло чимало зацікавлених; сліди лісоповалу в Софієвці.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C