Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Пожежа в гральному закладі зі збитками і потерпілими. В Золотоноші ладні цей бізнес винести за межі міста

Жителів Золотоноші сколихнула трагічна подія, що сталася 11 травня минулої п’ятниці вдосвіта в центрі міста на вулиці Шевченка,167.Цю ділянку із двоповерховими будинками старовинної забудови ще називають Хрещатиком. Вночі вона гарно підсвічувалась неоновими вогнями. А того досвітку невідомі у вітрину грального закладу з написом «Національна лотерея» кинули коктейль Молотова і пожежа спалахнула миттєво. Про неї о 4.08 службу 101 повідомили  і касирка цього закладу Світлана Дмитрівна Гончаренко, і продавці працюючих поряд точок. На місце пригоди пожежний караул із пожежної частини прибув через дві хвилини. Гасили вогонь три їхні автомобілі, один—із «Златодару» та ще прибув КАМаз із Черкас. Всередину приміщення пожежні заходили в апаратах на стисненому повітрі і коли вдалося збити вогонь, виявили тут загиблого відвідувача Миколу Пилипенка, 1985 року народження, ще один відвідувач Роман Петриченко 1980 р.н. отримав 90% опіків тіла і його відправили в реанімацію опікового центру Черкас, а охоронець Олександр Безпальчий дістав 40% опіків і його доставили на лікування в травматологічне відділення Золотоніської районної лікарні. Касир від медичної допомоги відмовилася. В гральному закладі вигоріло все дотла—пустка в суцільній сажі порожніх дверей та трьох великих вікон досі наводять страх на перехожих. Вогонь з першого поверху перекинувся на другий, де розташована музична школа  й значно її пошкодив. Згоріла покрівля, а дерев’яне перекриття тліло й важко піддавалося гасінню. Тому підлогу в актовій залі довелося зірвати й залити,валиться стеля, потерпіло також два класи. Підняті по тривозі працівники музичної школи збіглися рятувати свою школу. Переносили інструменти в те крило, куди не дістав вогонь. Вже о 5.15 пожежу було ліквідовано, але вона завдала великих збитків і втрат.
   А 14 травня в понеділок вранці зібралась позачергова й екстрена сесія  Золотоніської міської ради щодо цієї надзвичайної пригоди. До цього часу вікна й перекриття музичної школи напнули поліетиленовою плівкою від недільного дощу. А на прохання лікарів і матері обгорілого хлопця, який в лікарні балансує на межі життя і смерті, міськрада у неділю знайшла плазму крові й терміново доставила. 15 травня хлопець помер в лікарні.
  На цю сесію як ніколи раніше зійшлося багато людей: крім депутатів (Їх було 29 із 34-х), працівники структурних підрозділів і служб, керівники відділу поліції й служби надзвичайних ситуацій Олександр Охріменко і Олександр Пилипенко, працівник служби безпеки Роман Мальцев, а також громадські активісти, чи не в повному складі колектив музичної школи. Так багато було зацікавлених і небайдужих, що всім було тісно в актовому залі міської ради, тому перебралися в просторіший зал розташованого поряд будинку школяра. Вів сесію міський голова Віталій Войцехівський.
   Першим про ситуацію доповідав начальник міськвідділу поліції Олександр Охріменко. Повідомив, що це однозначно був підпал. Зафіксованих камерою двох чоловіків в масках тепер ідентифікують. Відзначив, що хвороба з гральними закладами-- загальнодержавного масштабу. У Золотоноші в 2016 році  працювало 14 гральних закладів. На травень 2018-го було закрито 5 закладів. Якщо в області порушено з приводу цього 27 кримінальних справ, то в Золотоноші - 13 кримінальних проваджень, проведено 35 обшуків і оглядів, вилучено 506 системних блоків. Скаржився, що тільки системні блоки вилучають, як вони тут же повертаються, як це було буквально днями, коли 8 блоків вилучили й наступного дня вони вже стояли знову. Було й таке, коли суд зобов’язав за 5-а рішеннями повернути системні блоки, що було й зроблено. Хоч ліцензії  на гральні заклади не видають, але видані раніше за вказівкою Кабміну вважаються дійсними. Заборонені гральні заклади зачасту діють під виглядом законних. Як і в цьому випадку—за документами тут розміщувалась Національна лотерея, а працював чи не цілодобово гральний заклад. Причому,без жодних засобів пожежної охорони. І пожежа ця спалахнула не раптом. Обурювалися родичі тих, хто програвався в таких закладах. А близько місяця тому, як повідомив Олександр Васильович, під цією ж «національною лотереєю» вночі поставили банку із запаленим вогнем, навіть двері димом закоптило. Тоді про цю пригоду поліцію повідомила касирка  й викликала поліцейський наряд. Але і власники будівлі, і орендарі зробили вигляд, що нічого не сталося. Можливо, то було останнє попередження, тепер же запалало без попередження.
Обговорення роботи гральних закладів та підкамуфльованого під них бізнесу проходило гаряче. Що цей бізнес криміналізований, нічого в казну міста не приносить—говорив міський голова та закликав направити звернення керівникам держави, правоохоронних органів з проханням його заборонити. Віталій Олександрович відзначив, що ці заклади працюють виключно в орендованих приміщеннях, а на зібрання ніхто з орендарів так і не прийшов. Присутні обурювались, що власники приміщень заради наживи здають приміщення в оренду, не думаючи про ризики і для свого майна, і для міста. Дозвіл на початок роботи закладів відмінений, залишилось лише погодження режиму роботи: його із 10 закладів погодили 2, як формальність.
Священик Андрій із Новодмитрівки навіть пропонував такі заклади винести за межі міста, наприклад, у пустуючі приміщення агрошколи, але на пропозицію не пристали.
- В мене теж хотіли орендувати приміщення під гральний бізнес, але від таких прибутків відмовився, - свою позицію висловив депутат Володимир Мірошніченко.
Крім емоцій, було ще багато пропозицій від депутатів Ігоря Неліна, Володимира Короленка, Віктора Душки, Сергія Бруса, активістів Володимира Шостака, Віктора Новика та інших щодо того, як протистояти гральним автоматам. Нема можливості прийняти такого рішення на місці, то розривати договори оренди через форс-мажорні обставини, порушення правил пожежної безпеки, врешті, через відсутність інтернету.
  Перед присутніми виступила запнута траурною хустиною жінка, мама Миколи Пилипенка:
- Свого часу я зосталась вдовою з двома малими дітьми, коли помер мій чоловік –міліціонер Микола Пилипенко у віці 33 роки, його маленький Коля не пам’ятав, тепер таким же 33-річним поховала сина Миколу. З того грального клубу двоє принесли й давали гроші—я їх не взяла, бо то пекучі сльози. Хай відповідають по закону. Хочу, щоб сина запам’ятав схожий на нього внук Матвій, якому 7 місяців.
Через гральну залежність юний батько в ту ніч був не з дружиною й маленьким Матвійком, а в «національній лотереї».
Із власників, яким належать приміщення, здані в оренду для «лотерейного бізнесу» (зокрема, йдеться про будівлю на вул. Черкаська, 1, де раніше було дитяче кафе) перед присутніми виступив заступник голови районного споживчого товариства Юрій Шамчук. Сказав, що коли буде рішення міської ради про заборону, тоді таким орендарям вони свої приміщення не здаватимуть.
Присутні дуже хотіли почути потерпілу власницю Тетяну Копил, але не почули. Як і орендарів, які на сесію не прийшли. Як повідомив міський голова, міська рада позиватиметься до суду і на власників, і на орендарів за завдані збитки. Буде проведено перевірки гральних закладів, як і ломбардів, яких у місті вже цілий десяток.
На першочергові ремонтні роботи музичної школи ця сесія міської ради виділила 90 тисяч гривень. Наступна збереться 29 травня й тоді вирішить питання з перекриттям даху та виділить для цього кошти. Директор музичної школи Ігор Путинець дякував своїм співробітникам, що рятували інструменти (рояль вцілів, і фортепіано,що коштують понад 100 тиcяч гривень,а баян - 35 тис.). Ще не так давно , 4 роки тому вони раділи, що коштом міського бюджету відремонтували дах музичної школи. Тепер це лихо, після якого теж сподіваються , що музична школа продовжуватиме роботу в цьому ж приміщенні. Поки що діти та вчителі закінчують навчальний рік в міському будинку культури.
  Після сесії місто збирає підписи для листа у Київ з проханням заборонити подібні гральні заклади. Зі свого боку громада налаштована дати відсіч сучасному «Лас-Вегасу».

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C