Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Як узаконити установку ГБО на автомобіль?

Щоб заощадити на паливі, автолюбителі все частіше вдаються до установки газобалонного обладнання на транспортний засіб. Однак не кожен водій знає, що перереєстрація автомобіля в даному випадку ОБОВ'ЯЗКОВА, оскільки змінюється його вага і тип палива.

Так, згідно зі ст. 32 Закону України «Про дорожній рух», переобладнання транспортних засобів, тобто зміна параметрів конструкції транспортних засобів шляхом установки спеціального обладнання, повинна відповідати нормативам і стандартам України. Переобладнання, що призвело до зміни облікових даних транспортного засобу, повинно бути відображено в його реєстраційних документах.

Підкреслимо, що власноруч переобладнати транспортний засіб для роботи на газовому паливі забороняється. Відповідно до норм чинного законодавства, автовласники можуть звертатися до суб`єктів господарювання, які здійснюють переобладнання п`яти і більше транспортних засобів протягом року і мають свідоцтво на відповідний вид переобладнання. Зазначені суб'єкти можуть проводити перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і документації підприємства - виробника газобалонного обладнання.

Важливо, що робити попередній огляд або отримувати дозвіл на установку ГБО в територіальному сервісному центрі МВС не потрібно.

Протягом 10 днів після переобладнання транспортного засобу автовласник повинен звернутися в будь-який сервісний центр МВС, незалежно від місця реєстрації (фактичного проживання) і надати такі документи:
- заяву відповідної форми;
- акт прийому-передачі транспортного засобу, переобладнаного для роботи на відповідному виді палива;
- свідоцтво про погодження конструкції;
- акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації та повноваження щодо перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний проводити сертифікацію транспортних засобів, або підприємством, що має сертифікат відповідності УкрСЕПРО з установлення відповідності переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.

Нагадуємо, що територіальні сервісні центри МВС Черкаської області здійснюють прийом громадян за наступними адресами:

ТСЦ 7141 - м. Черкаси, вулиця Лесі Українки, 21;
ТСЦ 7142 – м. Умань, Ленінградське шосе, 12;
ТСЦ 7143 – м. Звенигородка, вул. Хмельницького, 15/1;
ТСЦ 7144 - м. Корсунь-Шевченківський, вул. Енгельса, 4а;
ТСЦ 7145 – м. Золотоноша, вул. Відродження, 16.

Last modified onПонеділок, 22 лютого 2016 09:36
Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C