Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Тут з'являються на світ нові життя. Золотоніський пологовий будинок

Поява на світ дитини - це найпрекрасніше, що може статися в житті будь-якої людини, особливо жінки. Обзаведення потомством є не тільки способом продовжити рід, але також дозволяє відчути свою значущість у нашому земному світі. Важливу роль у здійсненні процесу безпосередньо народження дитини відіграє людина, що володіє професією акушера. Зазвичай, ним є жінка, адже саме представниці прекрасної статі в повній мірі притаманні такі якості, як ніжність, доброта, розуміння і високий рівень відповідальності за чуже життя. Не дивно, що акушеркам присвячений свято - Міжнародний день акушерки, ними щорічно відзначається 5 травня. Акушерки допомагають жінкам ставати мамами, супроводжуючи їх з моменту надходження в пологовий будинок до урочистої виписки. Вони оформлюють документи, знаходяться поряд з майбутньою матір'ю до, після і безпосередньо під час пологів, надають породіллям необхідну медичну допомогу і моральну підтримку.
У Золотоноші зустрічають нас усім колективом . Усміхнений і красивий персонал з радістю розповідає про свою цікаву роботу. Та говорять, що усі прийшли сюди за покликанням, обирали професію собі самі та жодного дня не пожалкували про зроблений вибір.
Тут допомагають з'явитися на світ новому життю і роблять людей щасливішими. За місяць встигають прийняти до 30 пологів, приміром у квітні у Золотоноші народилося 28 діток. Акушерки говорять, що їхня робота найкраща, бо у ній багато позитиву і щастя, але зауважують і про те, що робота надзвичайно складана і відповідальна, треба вміти швидко приймати рішення, опановувати себе, вчасно позбуватися непотрібних емоцій, бути рішучими і стійкими до стресів -  цього вимагає робота. Колектив золотоніського пологового відділення чудовий, зізнаються самі, завжди підтримують один одного, підстраховують у потрібних ситуаціях. У відділені усі злагоджено працюють аби був найкращий результат, зізнаються, що батьки приходять до них народжувати і другу, і третю дитину, бо уже довіряють медикам. Протягом усієї розмови колектив наголошує, що вони одна команда, яка діє злагоджено, аби на світ з'являлися здорові дітки і батьки поверталися додому щасливими. Акушери намагаються зробити болісний процес для жінки максимально комфортним, навіть дозволяють вмикати музику на пологах, якщо це не шкодить дитині, а мамі вдається розслабитися. У Золотоноші практикують вертикальні пологи, тому що при вертикальних пологах ризик травмування малюка дуже низький: плід просувається повільно, сам розсовуючи собі родові шляхи. Жінка здатна регулювати процес, допомагаючи і собі, і дитині. Персонал намагається зробити процес пологів максимально комфортним і приємним. Вітаються тут і партнерські пологи, бо лікарі впевнені, що партнер допомагає дружині і процес стає менш болісним. Також партнерські пологи зміцнюють стосунки між подружжям, зближають і позитивно впливають на подальші турботи з догляду за дитиною. Партнерські пологи з чоловіком хороші тим, що в такій важкій ситуації, чоловік може виступити "сильним плечем" і в психологічному відношенні (чоловік зможе встановити контакт між жінкою і лікарями) і у фізичному плані. Іноді чоловіки пологи фотографують чи навіть фільмують, особливо перші хвилини життя дитини і її зустріч із мамою.
Одна з медсестр зізнається,  що нещодавно на світ у цьому пологовому будинку з’явився її онук: «Ні з ким з персоналу я попередньо не домовлялася, бо довіряю усім, так як вони є професіоналами у своїй справі, народження онука випало на чергування Сагайдак
Тетяни Григорівни і я дуже задоволена результатом». Тим часом Тетяна Григорівна розповідає, що працює лише другий рік і спочатку було нелегко звикнути до емоційного навантаження на роботі, але зараз отримує лише позитивні емоції від своєї роботи. Додає, що велику роль у цьому відіграє і колектив, який завжди готовий прийти на допомогу і підтримати молодого спеціаліста.
Далі розповідають, що хоч і народжується чужа дитина вони отримують заряд позитивної енергії на увесь день і цю радість не можна вкласти у слова. Іноді навіть розчулюються від переповнення позитивних емоцій. "Через неймовірну відповідальність лікар під час пологів на емоції не відволікається,  а радіє уже згодом, коли почує голос дитини", -  розповідає старша медсестра відділення Лілія Хирняк. Вдячні пацієнти іноді дають своїм діткам імені лікаря чи акушерки, також ім'ям персоналу називають дитинку, яку залишили у пологовому відділені, хоча останнім часом так роблять украй рідко. Акушерки зізнаються, що народжуваність останнім часом упала, можемо припустити, що одним із факторів став соціальний стан населення та нестабільність.
Також ми дізналися, що скоро пологове відділення чекає капітальний ремонт та нове обладнання, уже до Нового року ремонт, на який виділено близько 5 мільйонів, планують завершити. Більше року у Золотоноші жінки, які приходять народжувати безкоштовно отримують  пакети для пологів (якщо придбати його самому то його вартість складе приблизно 1000 гривень).

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C