Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Тут з'являються на світ нові життя. Чорнобаївський пологовий будинок

Основні функції акушерки багатогранні і пов'язані з наданням першої акушерсько-гінекологічної допомоги. Це і підготовка інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога, і допомога лікарю при огляді жінки, і взяття мазків на гістологічні, бактеріологічні види досліджень, а також виписки на проведення аналізів з консультацією фахівців, і проведення патронажу породіль та вагітних, і проведення диспансеризації хворих, ведення документації по їх диспансеризації, психологічна підготовка вагітної до пологів, при потребі ведення педіатричної роботи, а також усім відоме надання допомоги акушер-гінекологу у веденні пологів.
З посмішкою нас зустрічають і у Чорнобаївському пологовому відділені. Здається, що акушери не бувають байдужими і неусміхненими, бо щодня бачать диво.
Якщо Золотоноша ще тільки чекає ремонту то у цьому пологовому відділенні уже затишно та комфортно.
Спілкувалися із завідувачем відділення Тетяною Григорівною Ведмідь, вона відверто говорить, що незважаючи на те, що робота цікава та сповнена позитивних емоцій вона ще надзвичайно стресова, бо на лікарю лежить відповідальність за два життя. Легко зрозуміти, що увесь персонал працює для єдиної мети - здорова жінка та здорова дитина.
Відрізняється нелегка професія акушера тим, що  неможна спрогнозувати як будуть проходити пологи.
Акушери і лікарі повинні бути готовими абсолютно до усього і вміти прийняти правильне рішення за лічені хвилини, тоді як у інших професіях (навіть у медицині) є години та навіть дні для прийняття важливих рішень.
Задоволена завідувач відділенням роботою усього колективу. Розповідає, що на пологах важлива робота кожного із них, від лікаря і до санітарних працівників, які готують приміщення, де на  світ з’явиться малюк. Наголошує лікарка, що за робота кожного із працівників відповідальна, бо за нею стоїть здоров’я жінки та новонародженого. У колективі панує довіра та гармонія. Найважливішим аспектом роботи є професіоналізм кожного члену колективу, злагодженість, повага та довіра.
Тут теж радо запрошують на партнерські пологи, наголошуючи, що необов’язково повинен бути присутнім чоловік, це  повинна бути людина, яка підтримає  і зробить процес комфортнішим психологічно. «Головне, - наголошує Тетяна Григорівна, - щоб цього хотіла жінка, для партнерських пологів важливо тільки її бажання і флюорографія партнера. Наша робота спрямована на те, щоб мама і дитина йшли додому здорові та задоволені».
Орел Вікторія Вікторівна працює акушеркою уже сім років і жодного разу не пожалкувала про вибір цієї професії, крім того, що робота дуже відповідальна і з високим ризиком, вона сповнена найкращими емоціями. Вікторія розповідає, що пам’ятає усіх своїх пацієнток, бо кожна з них із своєю історією. Щодо партнерських пологів то думка акушерки єдина – це правильне сучасне бачення молодих людей, але підкреслює, що варто декілька разів подумати перш ніж на пологи брати із собою коханого: «Не усі готові сприйняти пологи, це стрес і для жінки, і для чоловіка. Інколи у чоловіків з’являється відраза, але частіше все ж вони підтримують дружину та більше шанують її, бо бачили у яких муках вона дарує життя їхній дитині. Чоловіки на пологах частіше поводять себе стримано, навіть заспокоюють дружину, дисциплінують її у дечому, - говорить акушерка». На пологи часто приходять мами, сестри, свекрухи та навіть подруги. Треба лише, щоб у людей була одна мікрофлора, у яку згодом привезуть новонародженого. Біля породіллі повинен бути той, кому вона найбільше довіряє і з ким вона буде спокійною. До кінця терміну перебування жінки у пологовому будинку партнер не змінюється. Пригадує романтичний випадок, який трапився на партнерських пологах: «Чоловік поводив себе чемно, пологи закінчилися вдало і новоспечений батько знайшов можливість покинути пологовий зал і дивом з’явитися у ньому з величезним букетом квітів тим самим розчулив не тільки дружину, а і увесь персонал».
Цього місяця Чорнобаївське пологове відділення зробило щасливішими 19 родин, на світ усі дітки з’явилися здоровими. Щомісяця ці цифри змінюються, в середньому на місяць народжується близько 30 дітей, інколи на добу народжується декілька діток.
Вдячні пацієнти іноді дають своїм діткам імена когось із персоналу, таким чином дякуючи за роботу.
Якби повернути час назад то ніщо у своєму житті ніхто з персоналу не змінював би, бо їхня професія надважлива, вони допомагають людям приходити у цей світ, переживають щодня позитивні емоції, їхні пацієнти завжди усміхнені і задоволені.
Вітаємо Золотоніський та Чорнобаївський пологові будинки зі святом та бажаємо ще більше позитивних емоцій, легких пологів та задоволених пацієнтів.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C