Оновлений 08:38:33 30.04.2019

«Парк чи каналізація?»

«В кількох місцях на центральній вулиці Шевченка в Золотоноші  провалився асфальт. Вулицею небезпечно їздити. Ці  провалини обгородили та обв’язали попереджувальними стрічками й вони дожидаються, поки дійде черга їх ремонтувати. А тим часом на болоті товчеться екскаватор і чистить берег. Я за те, щоб ремонтували берег, а не копирсалися в березі»--ось таку думку ми вислухали від однієї із жительок Золотоноші, яка намагалася  в своїй позиції переконати ще кількох своїх співрозмовниць. Тому й вирішили внести ясність . В цьому питанні, як кажуть, не треба плутати грішне з праведним. Йдеться  про аварію на самоплинному каналізаційному колекторі, що сталася ще влітку. На проїжджій частині вулиці Шевченка спочатку в одному місці, а потім ще в кількох просів асфальт, утворились промоїни. В двох місцях  замість зіпсованих експлуатацією каналізаційних труб вдалося покласти нові  труби, замінити колодязі. Ще три такі  просідання біля собору, пам’ятника Невіровському й центральної аптеки чекають своєї черги. Ремонт каналізаційного колектора потребує великих коштів. На клопотання міської влади  місту коштами допомагає держава. На ремонт колектора урядом виділено  36 мільйонів гривень. Недавно, а саме 25 жовтня  відбулися тендерні торги  через систему «Прозорро», на яких  дві фірми-претендентки  представили  свої проекти по виконанню цих робіт. Виграла одна з них, запропонувавши  виконати роботи за 30 млн. грн., тобто, під час конкурсу  було зекономлено 6  млн. грн. Скоро ремонтні роботи на вулиці відновляться. Звісно, якщо цьому сприятимуть погодні умови. В будь-якому випадку, для виконання ремонтних робіт  монтажники запасатимуться трубами та необхідними матеріалами. Адже ремонтні роботи на двох попередніх відрізках ремонтникам  довелось виконувати в борг.
А щодо того, що « в березі товчеться екскаватор», то жінка чула дзвін, та не знає, де він. Не раз доводилось спостерігати, як  не тільки юні жителі нашого міста, а й люди старших років спостерігають за тим, що ж коїться на березі Золотоношки. Дехто навіть щовечора приходить подивитися, наскільки змінився краєвид. На тому місці, де водне плесо впродовж багатьох років затуляли хащі, йде спорудження гідропарку «Надія». Про те, що цьому парку таку назву Надія дала молодь нашого міста, нераз розповідав міський голова Віталій Войцехівський. Макет плану  гідропарку можна подивитися на міському сайті. Парк складатиметься із двох частин.  Одну з частин займатиме водне плесо у вигляді трьох озер. Буде невеличка набережна, можна буде покататися на човнах і катамаранах. Пляжу не буде. Друга частина буде прогулянковою зоною з велосипедними доріжками, з естрадою. Площа парку займатиме понад  5 гектарів. На його реконструкцію потрібно 15-17 млн. гривень. Кошти на реконструкцію використовуватимуться з міського бюджету  та обласного екологічного фонду, до речі,з нього  вже виділено 3 млн. гривень на роботи, які саме зараз і тривають.
  Основні роботи будуть проведені в 2017 році, а закінчиться будівництво у 2018 році. Парк має стати окрасою міста. Навіть зараз диву даєшся, як могла в центрі міста гуляти серед хащів така територія.
Довкола водойми вже викорчували зайві дерева,  розчистили  береги, поглибили русло. Зараз техніка перебралася працювати  поближче до місточка, розплановуючи територію. Будівництво парку вселяє надію. Від багатьох людей доводилось чути: добре, що в місті до цього дійшли руки.
  Як бачимо, такої дилеми не стоїть: парк або каналізація. І те, і друге, якщо займатися ділом.

Login to post comments

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C