Оновлений 08:38:33 30.04.2019

Яким дорогам пощастить, а яким — не дуже

Інформацію про те, стосовно ремонту яких доріг в районі вже проведено тендери та незабаром розпочнеться ремонт цих ділянок, надав депутатам та сільським головам голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. До Великодня відбулися тендери на ремонт доріг Золотоноша - Подільське (586 тис.грн.), Матвіївка - Дмитрівка (1 млн.3 00 тис.), станція Гладківщина - Софіївка (1 млн.250 тис.), Гельмязів - Чопилки - тут виграла тендер організація Шляхбуд.Ремонтуватиметься дорога з Коробівки до райцентру. Буде ремонтуватися дорога Н—08 через Маліївку на Чорнобай. А от на ремонт дороги Т-24-04 від Золотоноші до Драбова не виділено й копійки. Олександр Анатолійович порадив підключати депутатів різних рівнів. Цей заклик почув і на нього з готовністю відгукнувся присутній у залі депутат обласної ради Вадим Гайович. Також керівник акцентував увагу на постійному  контролі  за якістю проведення ремонтних робіт з боку керівників сіл, депутатів, громадських активістів, адже вартість асфальтування скоротилася в ціні, а об’єми залишилися ті ж самі. Що стосується протяжності доріг державного значення, то Золотоніський район в області другий, після Черкаського району. Йому коштів виділили 21,5 млн. грн., середню за величиною суму, як приблизно Городищенському, Звенигородському, Чорнобаївському. Найбільше - 40 млн. Уманському, 39 млн. Лисянському, наймеше - 10—12 млн.Канівському, Катернопільському, Корсунь-Шевченківському. Тобто, кошти з обласного бюджету на ремонт доріз розподілені нерівномірно.

  • 0

Із сесії Золотоніської районної ради. Привітненський і Кривоносівський НВК вирішили ліквідувати

Про внесення змін до районного бюджету інформувала начальник фінансового управління Олена Носенко. Зміни були скромними. Загальна сума - 4 млн.422 тис.грн. Із них - по 1 мільйону на Гельмязівську лікарню і дороги. 745 тис.грн. - на районну лікарню. На виконання депутатських повноважень запланували 393 тисячі гривень.
Також депутати проголосували за ліквідацію Привітненського і Кривоносівського навчально-виховних комплексів, в яких навчалось півтора-два десятки школярів. Проголосували болісно й мовчки, так як питання було кілька раз обговорене в комісіях та на засіданні президії ради.

  • 0

Із сесії Золотоніської районної ради. Схеми ухиляння від сплати податків

До депутатів районної ради з проханням схвалити програму осучаснення технічних можливостей фіскальної служби звернулася заступник керівника Золотоніської податкової інспекції Антоніна Миргородська. Мета програми - забезпечити надання податкових послуг  на основі сучасних комп’ютерних технологій. У службі вже розробили розрахунки.
  І голова районної ради Валерій Саранча, і керівник райдержадміністрації Олександр Лісовий палко та переконливо говорили про зменшення нормативно-правової оцінки землі. Наприклад, тільки Піщане від цього втрачає 700 тисяч гривень. Загалом не дорахується коштів кожна громада зокрема, як і районний бюджет цілком. Хоч такі правила придумані не золотоніськими фіскалами,  їх закликали працювати разом на спільний результат, тобто виявляти тих, хто ухиляється від сплати податків.Такі хитрі одноосібники платять по 300 гривень, в той час як сільгосппідприємство має заплатити за гектар до 2 тис. гривень. Причому, розвелося таких псевдо-осібників, які здають в оренду ділянки суцільними масивами. Фіксувати такі випадки, донараховувати суми податків й має фіскальна служба. Це в інтересах обох сторін. А від ухвалення програми її модернізації районні депутати не відмовились.

  • 0

Із сесії Золотоніської районної ради. Проїданням бюджету займається первинна ланка

 Про стан медичного обслуговування на території Золотоніського району доповідала голова депутатської комісії Лариса Насальська (на фото). Із 2018 року реформування первинної ланки меддопомоги ввійшло в активну фазу. Із 39 тисяч населення договори з сімейними лікарями підписали 28957 осіб, що недостатньо. Бо від цього залежить бюджет обслуговування первинної ланки меддопомоги. Найбільше не задекларованих жителів - аж 547 осіб у селі Піщане через те, що там немає лікаря.
В першому кварталі 2019 р. надійшло близько 4 млн.грн. державних коштів. З районного бюджету - 5 млн.950 тис. грн. В цьому році розпочалось і має завершитись спорудження медамбулаторії в Благодатному.В планах - придбання двох автомобілів медичної допомоги.
За програмою «Доступні ліки» із 1-го квітня виписують електронні рецепти. Гальмується через те, що не всі аптеки включилися в процес. Вірніше, в програму включилися лише дві - розташовані в «Екомаркеті» і «Ваше здоров’я», обіцяють "Авіценна" й аптеки ЦРЛ. Було відмічено, що поки що первинна ланка меддопомоги займається проїданням бюджету.
  Про роботу вторинної ланки Золотоніської районної лікарні доповів головний лікар Сергій Примак. Відзначив, що торік в райлікарні народилося 426 дітей, що менше попереднього року. У лікарні 283 ліжка, ліжкодень обходиться в 10,82 грн., тобто основні витрати лягають на плечі пацієнтів. На 4 млн.700 тис. грн.. придбано обладнання за кошти обласного бюджету. На 9 млн грн.. проведено ремонтів за кошти районного бюджету. Проведено ремонти терапевтичного відділення, пологового, фізіотерапевтичного, переливання крові,  половину хірургічного відділення (як і було розподілено, а друга половина залишилась за міською владою).  За місяць дефіцит фінансування рай лікарні сягає 100-120 тисяч гривень. Голова районної ради Валерій Саранча звернувся до керівників Зорівської і Плешканівської громад, щоб допомогли коштами, аби жителі їхніх сіл могли одержувати меддопомогу.
  Орієнтовно 7 травня планується провести позачергову «виїзну» сесію райради на території райлікарні, де продемонструють оновлений оперблок та предметно обговорять медичні проблеми. Взяли на контроль питання проведення медоглядів підлітків. Також ухвалили назву Комунального Некомерційного Підприємства «Золотоніська багатопрофільна районна лікарня», вилучивши з назви слово «центральна».

  • 0

Повернення ресурсів українському народу

Україні необхідна трансформація промисловості через реформування організаційних форм відносин власності та промислового виробництва, де громадянин України повинен стати ключовим фактором – і власником і продуктивною силою.
Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси є об'єктами права власності українського народу. А права власника повинні здійснювати органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Так визначено Конституцією України. Не вдаючись в деталі ситуації, яка склалася в країні, в усіх є повне розуміння необхідності приведення до норм Конституції України і повернення прав власності на ресурси українському народу. Таке можливо при трансформації промисловості через реформування організаційних форм відносин власності та промислового виробництва.
Трансформацію галузі потрібно починати, перш за все, з реформування організаційних форм відносин власності у створенні чи реорганізації промислових підприємств – започаткування і впровадження співволодіння і співуправління. Це не тільки заохочувальна і мотивуюча складова – це і основа для розвитку засад соціально-ринкової економіки.
Повернення ресурсів українському народу
Оптимальне формування відносин власності буде позитивно впливати на функціонування та розвиток промисловості. Тільки завдяки оптимальній формі відносин власності може бути досягнута ефективність промислового виробництва за всіма критеріями ефективності, основними з яких є: структурний, технічний, технологічний, економічний, витратний, соціальний, екологічний, енергетичний, інвестиційний критерії.
Колективне господарювання на землі матиме не тільки економічні переваги, але цим, в певній мірі, забезпечується норми конституції і не прописні норми співволодіння природними ресурсами і усуспільнення прибутків від користування ними українським народом.
Крім земельних ресурсів, надр, природних ресурсів є ще багато ресурсів як природних, так і створених фізичною і інтелектуальною працею, які є надбанням українського народу і повинні слугувати українському народу. До таких надбань відносяться і механізми державного управління (механізми грошово-кредитної політики, механізми аграрної та промислової політики та інші), промислова і створені монополії (природні, економічні), і вони повинні слугувати суспільству з максимальною віддачею.
Отже, щоб нові чи реорганізовані промислові підприємства мали максимальну успішність при виробничій діяльності вони повинні відповідати суспільним інтересам і бути суспільно значимими. Тільки в такому випадку можна розглядати доступ таких підприємств до ресурсів країни на умовах співволодіння та співуправління.
Такі підприємства можуть бути створені об’єднаннями громадянами за об'єднавчими принципами, необхідними для створення суспільно значимого промислового виробництва. Головними з таких принципів є:
- за однорідністю засобів виробництва;
- територіальний;
- професійний;
- науково-технічний;
- масовий;
- за спільними засобами виробництва;
- за спільною метою діяльності.
Держава може, а інколи і повинна, створювати підприємства спільно з об’єднаннями громадян практично на тих же об’єднавчих принципах, до яких можна додати ще і монопольний принцип.
Суто державні підприємства можуть створюватися з метою реалізації функцій державного управління, забезпечення державних монополій, відновлення та повернення природних монополій в державне управління.
Створені (реорганізовані) на таких принципах промислові підприємства повинні отримати всебічне ресурсне забезпечення. Для таких підприємств буде і логічним застосування певних преференцій.
Українцям необхідно усвідомити свою значимість в економічному відтворенні країни, стати власниками виробництв і приймати участь у співволодінні та співуправлінні ресурсами всього українського народу.

  • 0

Від 1 січня оподаткуванню підлягають подарунки +1043,25 грн. на місяць

Вказана норма стосується лише подарунків у натуральній формі
   Виходячи з норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23 листопада 2018 року №2628-VIII, яким викладено у новій редакції підпункт 165.1.39 Податкового кодексу України та з урахуванням Закону №2629 з 1 січня 2019 року діє новий порядок оподаткування вартості подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань). Тепер не оподатковуватиметься вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) – у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто з цього року не оподатковуватимуться дарунки (а також призи переможцям та призерам спортивних змагань) вартістю не більше 1043,25 грн. на місяць (4173Х25%), а з різниці між сумою подарунку та його неоподатковуваною вартістю (у 2019 році – 1043,25 грн. на місяць) справлятиметься податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір 1,5%. Вказана норма щодо неоподаткування частини вартості дарунку не поширюється на дарунки та призи у вигляді грошових виплат у будь-якій сумі. Нагадаємо, до 1 січня ц.р. не оподатковувалися подарунки та призи в сумі  930,75 грн. на місяць та за перевищення цієї суми оподаткуванню підлягала вся вартість подарованого.
       Пропонуємо активно опрацьовувати новації – 2019 і прочитати коментарі головного управління ДФС в області «Плануємо новий податковий рік!» (розмір мінімальної заробітної плати, прожиткового  мінімуму на 2019 рік та оновлені ставки (пільги) з податків, розмір яких від них залежить): goo.gl/PxdGnt; застосування РРО ФОП – платниками  єдиного податку: goo.gl/WPdH9K; поширення ставки ЄСВ у 8,41% для ФОП – роботодавців:  goo.gl/Z49ZjS ставки єдиного податку для платників другої групи з Черкас: goo.gl/SJjNRN
      Готуються ще коментарі головного управління ДФС у Черкаській області для платників єдиного податку та приклади розрахунку податків із заробітної плати – 2019.
      Новація ДФС у Черкаській області – щоденні відповіді на ТОП – 5 запитань платників податків:  goo.gl/SnWVzL
     Інформація про відкриття з 3 січня додаткових рахунків з ПДФО, військового збору, екологічного податку та рахунків об’єднаних територіальних громад, утворених за результатами перших місцевих виборів, що відбулись у 2018 році: goo.gl/7S9qne

  • 0

Правила сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями

Звертаємо увагу фізичних осіб- підприємців,  що з 2017 року Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08.07.2010, внесено зміни  щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску фізичними особами - підприємцями, та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність .
Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб - підприємців на загальній системі і осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність є сума доходу, отриманого від їх діяльності, яка оподатковується  ПДФО. При цьому, сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску).   ЄВ встановлюється у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄВ (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464) :
з 01 січня 2017 року - 704 грн. (3 200 х 22%) ,
з 01 січня 2018 року -819,06 грн. ( 3723х22%)
Абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 встановлено, що фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі -ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
З 01.01.2017 звільняються від сплати єдиного внеску за себе ФОП на спрощеній і на загальній системах оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону № 2464). Зазначена норма не застосовується до осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
За інформацією Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України

  • 0

Грійтеся тільки біля справних печей

20.11.18р. близько 16:40 години в селі Лящівка Чорнобаївського району в господарстві місцевого жителя 1959 року народження виникла пожежа в житловому будинку, (розміром 7х8 м., стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 1 м.кв. Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Пожежу локалізовано до прибуття аварійно рятуваного підрозділу.
Рятувальники звертаються до населення із застереженням щодо дотримання правил пожежної безпеки при обігріві власного житла. Печі, котельні та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані. Усі несправності мають обов’язково бути усунені до початку використання печей та груб.
У разі якщо ви стали свідком надзвичайної події не зволікайте одразу звертайтесь до служби порятунку за телефоном «101».
Дослухайтесь наших порад і нехай біда оминає ваші оселі!

В одну ніч - дві пожежі
За останній тиждень в Золотоніському районі сталося 8 пожеж. Із них лише одна через коротке замикання електропроводки, а решта 7 - через порушення правил користування пічним опаленням. Зокрема, 24 листопада, минулої суботи в темну пору доби сталося аж дві пожежі в селах Вознесенське і Благодатне, куди гасити вогонь виїздили рятувальники із Золотоніської пожежної частини №8. Завдано значних збитків господарям, адже знищено покрівлю та перекриття будинків, пошкоджено домашні речі, тільки прямі збитки становлять більш як 20 тисяч гривень у кожному з випадків. У одному - не був відремонтований лежак на горищі, в іншому - біля топки валялось сміття та різні легкозаймисті домашні речі. Але завдяки допомозі рятувальників вдалося врятувати житло потерпілих. На щастя, під час пожежі ніхто не постраждав.
26 листопада о 5 ранку на хуторі Згар, на території приватного домоволодіння на вулиці Хліборобній, виникла пожежа у надвірній споруді.
На місце події, за викликом, прибули рятувальники чергового караулу Золотоніської пожежно-рятувальної частини, силами яких пожежу о 7:30 було локалізувано, а о 7:45 повністю ліквідовано.
У результаті пожежі вогнем знищено покрівлю та перекриття на загальній площі 45 метрів квадратних.
За попередніми даними причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
У вівторок вранці 27 листопада рятувальники виїздили в хутір Згарі, де з дороги злетів Мерседес-Спринтер. Водій не втримав кермо на слизькій дорозі, через що автомобіль вскочив у канаву і перевернувся догори колесами. Рятувальники спецтехнікою його підняли й поставили назад на четверо коліс. Обійшлося без травмованих і загиблих, тільки переляком водія і пасажира. Що зайвий раз вчить не поспішати на слизькій дорозі.
Цього ж дня 27.11 о 10-ій годині ранку на пульт диспетчерської служби 101 надійшло повідомлення з невідкладної служби медичної допомоги 103, яка прибула для надання допомоги  жительці будинку №5 по вулиці Незалежності. Тут жінка 1938 року народження зламала ногу і не могла відкрити дверей, тому знадобилася ще й допомога рятувальників.
Як нам повідомила інспектор служби 101 Альона Коваль, єдиною приємною подією минулого тижня  став їхній візит до найменших школярів міської школи №3 - до першокласників. Їм пожежні розповідали про правила протипожежної безпеки, як поводитись на воді, не легковажити з вогнем, без дозволу батьків чи старших не включати прилади в розетку. Найменші школярі були вдячними слухачами.

  • 0

Кукурудза вродила на славу. Перевантажені фури ловлять під ворітьми заготівельного підприємства

В полях вже зійшла озимина й веселить око на фоні сумних осінніх пейзажів. А із пізніх культур залишилась до збирання хіба що кукурудза. Золотаві, аж вицвілі під небесами її масиви подекуди займають ще солідні площі, схожі на гігантський ліс, так гінко вимахала вгору цим літом ця культура. Качани вже опущені донизу й як під лінійку вишикувані. Ці кукурудзяні поля висушені, аж шелепотять, тільки останні дощі трохи додали їм вологи.
Як розповів нам начальник Золотоніського районного управління сільського господарства Петро Бобков, у Золотоніському районі із 28 тисяч гектарів кукурудзи її зібрано вже на площі 22 тисячі гектарів. Середньорайонна врожайність вища середньо обласної і становить 91 центнер з гектара. Так само висока врожайність, понад 90 центнерів кукурудзи на круг і в Чорнобаївському районі, а в Драбівському, згідно з оператив-ними зведеннями вона становить 86 цент-нерів. У деяких господарствах збирають рекордні врожаї. У «Придніпровському краї» - по 91 ц, у ДП «Іскра», «Маяку», «Плешканях» - по 100 центнерів, у «Гранекс-Черкаси» - 105, у «Ниві» - 118, у ПрАТ «Дослідне господарство»Золотоніське» - 128 ц. Однозначно врожай видався кращий торішнього і кукурудза справді вийшла королевою полів. Вже з тиждень біля прохідної Золотоніського комбінату хлібопродуктів «Златодар», що входить до структури Держрезерву, можна спостерігати, як в одну і другу сторону, аж до професійного ліцею й до перехрестя навпроти машинобудівного заводу в шеренгу вишикувані автопоїзди,навантажені зерном кукурудзи. Дожидаються своєї черги на здачу й вивантаження, чогось подібного не було навіть в напружені жнивні дні. Тепер комбінат засипало кукурудзою.
- Бо не було відвантаження залізницею. Оце в неділю подали вагони, - пояснив Петро Іванович.
Директор «Златодару» Валерій Васи-льович Буркацький не зовсім з ним погоджується:
- Можна сказати, що відвантаження залізницею й далі немає, бо те, що подали 15 вагонів не вважаємо для себе порятунком. Цим составом ми відгрузили півтори тисячі тонн кукурудзи, а комбінат за добу приймає півтори тисячі тонн. Тобто працює на повну потужність. А відсутність залізничного відвантаження не дає так швидко проводити прийомку, як того б хотілося. Через те й стурбований директор.
  А напевне ще й ситуацією, яка виникла поблизу з хлібокомбінатом в минулий вівторок, 6.11.2018 вранці й свідками якої ми були.
Сюди прибув пересувний габаритно-ваговий комплекс, що зазвичай розташовується на київській трасі біля Хуторів Коврайських, та й припар-кувався біля заправочної станції, якраз навпроти хлібокомбінату. Працівники зважувального комплексу заходились зважувати великогабаритні грузовики й фури з прицепами, що привезли зерно кукурудзи. Вже встигли оформити документи на 4-х водіїв, в автомобілях яких було виявлене перевантаження.
Розмовляю з одним з таких водіїв, явно розстроєним.
- Приїхав з Генічеського району сюди на роботу і влип в таку неприємність з перегрузом. Вага автомобіля 49 тонн, в якому 9 тонн перегруза. На око ще не приноровився, скільки з-під бункера зерна у кузов брати. За кермом ваговоза 10 років, з досвідом, не маю ніяких зауважень і стягнень, а тут доведеться платити штраф.
Його має визначити суд. Штраф досить великий, розповідають, що може бути й 17 тисяч гривень. Навіть візуально можна визначити, що чимало машин перевантажені. Для працівників габаритно-вагового комплексу це клондайк, тільки встигай штампувати протоколи. Але водії фур не поспішають здаватись, вичікують. Може, комплекс зніметься з місця чи ще щось станеться. Може, хтось навіть  додумається викликати прицеп, щоб згрузити надлишок. А що вже, слідуючи водійській солідарності, повідомлять інших, щоб не перевантажувались, то це вже точно.
Безперечно, перевантажені автопоїзди розбивають наші й без того розбиті дороги. І за кордоном водій великоваговика не ризикне допустити перевантаження, бо заплатить великий штраф. Мабуть, до таких порядків треба призвичаюватись і в нас.І діяти не вибірково,  а до всіх без винятку застосовувати такі правила й вимоги.
  До цієї ситуації з габаритно-ваговим комплексом біля своїх воріт керівництво хлібокомбінату не має жодного стосунку, однак і їх це зачіпає якимсь боком, бо стосується їхніх партнерів по справі. Виростити, зібрати, привезти і - так спалитись через штраф за перегруз. Потрібно шукати якийсь цивілізований вихід. Неодмінно економічний.

  • 0

Кукурудза вродила на славу. Перевантажені фури ловлять під ворітьми заготівельного підприємства

В полях вже зійшла озимина й веселить око на фоні сумних осінніх пейзажів. А із пізніх культур залишилась до збирання хіба що кукурудза. Золотаві, аж вицвілі під небесами її масиви подекуди займають ще солідні площі, схожі на гігантський ліс, так гінко вимахала вгору цим літом ця культура. Качани вже опущені донизу й як під лінійку вишикувані. Ці кукурудзяні поля висушені, аж шелепотять, тільки останні дощі трохи додали їм вологи.
Як розповів нам начальник Золотоніського районного управління сільського господарства Петро Бобков, у Золотоніському районі із 28 тисяч гектарів кукурудзи її зібрано вже на площі 22 тисячі гектарів. Середньорайонна врожайність вища середньо обласної і становить 91 центнер з гектара. Так само висока врожайність, понад 90 центнерів кукурудзи на круг і в Чорнобаївському районі, а в Драбівському, згідно з оператив-ними зведеннями вона становить 86 цент-нерів. У деяких господарствах збирають рекордні врожаї. У «Придніпровському краї» - по 91 ц, у ДП «Іскра», «Маяку», «Плешканях» - по 100 центнерів, у «Гранекс-Черкаси» - 105, у «Ниві» - 118, у ПрАТ «Дослідне господарство»Золотоніське» - 128 ц. Однозначно врожай видався кращий торішнього і кукурудза справді вийшла королевою полів. Вже з тиждень біля прохідної Золотоніського комбінату хлібопродуктів «Златодар», що входить до структури Держрезерву, можна спостерігати, як в одну і другу сторону, аж до професійного ліцею й до перехрестя навпроти машинобудівного заводу в шеренгу вишикувані автопоїзди,навантажені зерном кукурудзи. Дожидаються своєї черги на здачу й вивантаження, чогось подібного не було навіть в напружені жнивні дні. Тепер комбінат засипало кукурудзою.
- Бо не було відвантаження залізницею. Оце в неділю подали вагони, - пояснив Петро Іванович.
Директор «Златодару» Валерій Васи-льович Буркацький не зовсім з ним погоджується:
- Можна сказати, що відвантаження залізницею й далі немає, бо те, що подали 15 вагонів не вважаємо для себе порятунком. Цим составом ми відгрузили півтори тисячі тонн кукурудзи, а комбінат за добу приймає півтори тисячі тонн. Тобто працює на повну потужність. А відсутність залізничного відвантаження не дає так швидко проводити прийомку, як того б хотілося. Через те й стурбований директор.
  А напевне ще й ситуацією, яка виникла поблизу з хлібокомбінатом в минулий вівторок, 6.11.2018 вранці й свідками якої ми були.
Сюди прибув пересувний габаритно-ваговий комплекс, що зазвичай розташовується на київській трасі біля Хуторів Коврайських, та й припар-кувався біля заправочної станції, якраз навпроти хлібокомбінату. Працівники зважувального комплексу заходились зважувати великогабаритні грузовики й фури з прицепами, що привезли зерно кукурудзи. Вже встигли оформити документи на 4-х водіїв, в автомобілях яких було виявлене перевантаження.
Розмовляю з одним з таких водіїв, явно розстроєним.
- Приїхав з Генічеського району сюди на роботу і влип в таку неприємність з перегрузом. Вага автомобіля 49 тонн, в якому 9 тонн перегруза. На око ще не приноровився, скільки з-під бункера зерна у кузов брати. За кермом ваговоза 10 років, з досвідом, не маю ніяких зауважень і стягнень, а тут доведеться платити штраф.
Його має визначити суд. Штраф досить великий, розповідають, що може бути й 17 тисяч гривень. Навіть візуально можна визначити, що чимало машин перевантажені. Для працівників габаритно-вагового комплексу це клондайк, тільки встигай штампувати протоколи. Але водії фур не поспішають здаватись, вичікують. Може, комплекс зніметься з місця чи ще щось станеться. Може, хтось навіть  додумається викликати прицеп, щоб згрузити надлишок. А що вже, слідуючи водійській солідарності, повідомлять інших, щоб не перевантажувались, то це вже точно.
Безперечно, перевантажені автопоїзди розбивають наші й без того розбиті дороги. І за кордоном водій великоваговика не ризикне допустити перевантаження, бо заплатить великий штраф. Мабуть, до таких порядків треба призвичаюватись і в нас.І діяти не вибірково,  а до всіх без винятку застосовувати такі правила й вимоги.
  До цієї ситуації з габаритно-ваговим комплексом біля своїх воріт керівництво хлібокомбінату не має жодного стосунку, однак і їх це зачіпає якимсь боком, бо стосується їхніх партнерів по справі. Виростити, зібрати, привезти і - так спалитись через штраф за перегруз. Потрібно шукати якийсь цивілізований вихід. Неодмінно економічний.

  • 0
Subscribe to this RSS feed

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C