Рекламне оголошення

Ви можете розмістити оголошення в цьому місці за 25 грн.

Головний редактор

Головний редактор

Серед розробників доктрини - і засновник «Лівобережної» Роман Головін

Ця Нова Соціальна Доктрина не привнесена кимось ззовні, а вистраждана нашим суспільством, новими умовами життя й розвитку. Незалежно від симпатій чи антипатій  ми маємо обрати курс нашої країни. У нього лише один критерій - небайдужість. Юлія Володимирівна наголосила, що на підтримку доктрини зібралася як ніколи велика аудиторія І вона викликала на сцену творців нового економічного курсу, людей молодих і перспективних. Серед них можете впізнати і засновника газети «Лівобережна» Романа Головіна. Новий економічний курс буде дороговказом на найближчі 10 років і зробить Україну регіональним європейським лідером.
Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко закликала  всю Україну: приєднуйтеся до обговорення! Вивчайте, аналізуйте, пропонуйте - цей заклик поширює і «Лівобережна», щоб вже у близькому майбутньому зробити наше життя кращим.
Ця програма мені близька по духу як редактору, як підприємцю, як мамі і як жінці, тому закликаю разом її підтримувати і впроваджувати.
Наталія Пономарьова

Правила сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями

Звертаємо увагу фізичних осіб- підприємців,  що з 2017 року Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08.07.2010, внесено зміни  щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску фізичними особами - підприємцями, та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність .
Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб - підприємців на загальній системі і осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність є сума доходу, отриманого від їх діяльності, яка оподатковується  ПДФО. При цьому, сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску).   ЄВ встановлюється у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄВ (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464) :
з 01 січня 2017 року - 704 грн. (3 200 х 22%) ,
з 01 січня 2018 року -819,06 грн. ( 3723х22%)
Абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 встановлено, що фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі -ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
З 01.01.2017 звільняються від сплати єдиного внеску за себе ФОП на спрощеній і на загальній системах оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону № 2464). Зазначена норма не застосовується до осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
За інформацією Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України

Грійтеся тільки біля справних печей

20.11.18р. близько 16:40 години в селі Лящівка Чорнобаївського району в господарстві місцевого жителя 1959 року народження виникла пожежа в житловому будинку, (розміром 7х8 м., стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 1 м.кв. Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Пожежу локалізовано до прибуття аварійно рятуваного підрозділу.
Рятувальники звертаються до населення із застереженням щодо дотримання правил пожежної безпеки при обігріві власного житла. Печі, котельні та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані. Усі несправності мають обов’язково бути усунені до початку використання печей та груб.
У разі якщо ви стали свідком надзвичайної події не зволікайте одразу звертайтесь до служби порятунку за телефоном «101».
Дослухайтесь наших порад і нехай біда оминає ваші оселі!

В одну ніч - дві пожежі
За останній тиждень в Золотоніському районі сталося 8 пожеж. Із них лише одна через коротке замикання електропроводки, а решта 7 - через порушення правил користування пічним опаленням. Зокрема, 24 листопада, минулої суботи в темну пору доби сталося аж дві пожежі в селах Вознесенське і Благодатне, куди гасити вогонь виїздили рятувальники із Золотоніської пожежної частини №8. Завдано значних збитків господарям, адже знищено покрівлю та перекриття будинків, пошкоджено домашні речі, тільки прямі збитки становлять більш як 20 тисяч гривень у кожному з випадків. У одному - не був відремонтований лежак на горищі, в іншому - біля топки валялось сміття та різні легкозаймисті домашні речі. Але завдяки допомозі рятувальників вдалося врятувати житло потерпілих. На щастя, під час пожежі ніхто не постраждав.
26 листопада о 5 ранку на хуторі Згар, на території приватного домоволодіння на вулиці Хліборобній, виникла пожежа у надвірній споруді.
На місце події, за викликом, прибули рятувальники чергового караулу Золотоніської пожежно-рятувальної частини, силами яких пожежу о 7:30 було локалізувано, а о 7:45 повністю ліквідовано.
У результаті пожежі вогнем знищено покрівлю та перекриття на загальній площі 45 метрів квадратних.
За попередніми даними причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
У вівторок вранці 27 листопада рятувальники виїздили в хутір Згарі, де з дороги злетів Мерседес-Спринтер. Водій не втримав кермо на слизькій дорозі, через що автомобіль вскочив у канаву і перевернувся догори колесами. Рятувальники спецтехнікою його підняли й поставили назад на четверо коліс. Обійшлося без травмованих і загиблих, тільки переляком водія і пасажира. Що зайвий раз вчить не поспішати на слизькій дорозі.
Цього ж дня 27.11 о 10-ій годині ранку на пульт диспетчерської служби 101 надійшло повідомлення з невідкладної служби медичної допомоги 103, яка прибула для надання допомоги  жительці будинку №5 по вулиці Незалежності. Тут жінка 1938 року народження зламала ногу і не могла відкрити дверей, тому знадобилася ще й допомога рятувальників.
Як нам повідомила інспектор служби 101 Альона Коваль, єдиною приємною подією минулого тижня  став їхній візит до найменших школярів міської школи №3 - до першокласників. Їм пожежні розповідали про правила протипожежної безпеки, як поводитись на воді, не легковажити з вогнем, без дозволу батьків чи старших не включати прилади в розетку. Найменші школярі були вдячними слухачами.

Іркліївські рибалки вміють постояти за себе і свою справу

 
З нагоди професійного свята працівників сільського господарства директора Іркліївського риборозплідника рослинноїдних риб Сергія Григоровича Піддубного нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та пам’ятним знаком - цю нагороду йому особисто в Києві вручив керівник Держрибагентства Ярослав Белов.
- Це визнання заслуг всього колективу, що стимулює нас працювати ще краще й результативніше, - підкреслив Сергій Григорович вже на зборах свого колективу, що зібрався з нагоди свята, а також кілька разів наголосив на цьому вже в розмові зі мною.  У залі - усміхнені обличчя, відчувалося, що радість поділена на всіх.
Після того урочистого зібрання в столиці в середині листопада, не відкладаючи в довгий ящик побажання, вже в кінці місяця, 22 листопада в Держрибагентстві провели ґрунтовну виробничу нараду з керівниками підприємств різних форм власності - від державних до приватних, що займаються аквакультурою. Така розмова по суті була вперше за багато років. Вислухали пропозиції, зауваження й побажання, їх систематизують, виробивши послідовну лінію діяльності. Можливо, тоді й до рибальських господарств повернеться політика  сприяння й підтримки, як це зі сторони держави практикується за кордоном.
Що стосується конкретно Іркліївського риборозплідни-ка, то тут намітилися зовсім інші стосунки. Від ворогуючих з відвертим протистоянням, коли в 2016-2017 роках зверху намагалися сюди призначити свого керівника, зовсім не рибака за фахом і фактично прибрати до рук підприємство. Тоді колектив повстав проти варягів і змусив рахуватися зі своєю позицією, зайняв кругову оборону, змусивши рахуватися з їхньою думкою в ім’я захисту й збереження такого підприємства. Про перебіг цих подій, доволі гостросюжетних, кілька разів писала наша газета. У цьому поєдинку заради захисту справедливості й людської гідності виграв колектив. Відстояв свого «старого» директора, хоч чоловіка в повному розквіті сил назвати старим язик не повертається. Хіба тільки з огляду на те, що він на цих ставках виріс, вивчився на рибовода і вже понад два десятки років тут працює, це єдине місце його роботи. Це особливе підприємство спершу будував, а потім ним успішно керував його світлої пам’яті батько Григорій Іванович Піддубний. Отже, Іркліївський риборозплідник залишився зі своїм директором, а в Держрибагентстві призначили нового керівника Белова Ярослава Сергійовича і тепер нова мітла по-новому мете. Замість напружених стосунків - відносини розуміння й сприяння, сподіваються ще й на підтримку. І звичайно ж, є визнання. Бо Іркліївський риборозплідник - одне з кращих підприємств галузі, має чим похвалитися.
В першу чергу тим, що тут виконуються виробничо-фінансові показники, підприємство працює ритмічно. За рік виробляють від 900 до 1000 тонн товарної риби і 350 тонн рибо-посадкового матеріалу як для зарибнення водойми власними силами, так і для продажу фермерам на орендованих ставках. Вирощують в основному коропа й товстолоба, а поряд з ними в інкубаційному цеху з ікринок також розводять веслоноса, сома, щуку. Намагаються відшліфовувати технологію, запозичують передовий досвід, обмінюються плідниками, видами риб, новинками. Вчаться не тільки вони, а й до них приїздять за досвідом, а також використовують тепер популярне в інтернет-мережах спілкування.
Іркліївський риборозплідник виграв тендер, за умовами якого в нинішньому році йому з обласного бюджету було виділено 2 мільйони гривень. (За сприяння й підтримку директор і ввесь колектив дуже вдячний губернатору Юрію Ткаченку). На ці кошти риборозплідник виплекав  і видав для зарибнення Кременчуцького водосховища 74 тонни двохліток. Ще близько 10 тонн вирощено за кошти користувачів, які займаються промисловим виловом. Таке інтенсивне рибальство сприяє не тільки збільшенню виробництва  риби як продукту харчування, а ще й екології.
На підприємстві працює 80 працівників, люди переважно з Іркліївської об’єднаної територіальної громади та навколишніх сіл. Середня заробітна плата становить 8-9 тисяч гривень. Працювати в риборозпліднику престижно, люди дорожать своїм робочим місцем. Хоч місце - це тільки умовно сказано, бо в їхніх руках - неосяжні прісноводні простори. І володарі цих просторів мають бути людьми мужніми та витривалими, сильними, якими і є іркліївські рибалки. Найстарший в їхньому колективі 50-річний Олександр Григорович Романець, наймолодший - Руслан Сергійович Коваль, якому близько 30-ти. До листопадового професійного свята десятьох працівників колективу відзначили почесними грамотами підприємства. Рибака-АТОвця Василя Васильовича Давиденка, бригадира-рибовода Олександра Івановича Зінченка й з таким же понад як 10-річним стажем Юрія Миколайовича Литвиненка. Заступника директора по виробництву Віталія Івановича Сущенка із 20-річним стажем роботи. Молодих, зате надійних рибалок Станіслава Володимировича Шепеля, Руслана Сергійовича Коваля, газоелектрозварника Володимира Абдулаєвича Кучкарьова, тракториста Володимира Назаровича Рожка. Олександр Валерійович Попов до них повернувся працювати вже за другим колом. Як і єдина в цій компанії нагороджених «рибачка» головний бухгалтер Марія Антонівна Бутко, котра після виходу на пенсію рік тому знову повернулася в колектив. Крім того, всім без винятку працівникам колективу було виділено премії. Люди забезпечені спецодягом. При обловах для рибалок готують гарячі обіди. Тобто, соціальний пакет конкретно забезпечений.
Тут розповідають, що для реалізації живої риби взимку заклали достатньо зимувалів - це такі невеличкі ставки з товарною рибою, які рибалкам нескладно обтягувати неводом. Так що перебоїв з доставкою живої риби не буде до весни. У кого складеться враження, що риба у воді росте сама і рибалкам тільки й зостається, що її ловити, тут цю думку спростують. Рибу треба годувати зерном, для чого риборозплідник його купує у фермерів та СТОВах. Розмножувати в своєму інкубаторі та плекати в ставках підрощування й дорощування. Також є сезонні проблеми. А директор клопочеться всесезонною проблемою - значним оподаткуванням, тільки в нинішньому році підприємство виплатило 9 мільйонів гривень різних податків, натомість для розвитку виробництва не отримало й копійки. Тут його думки про великий податковий тиск збігаються з іншими колегами з різних господарств України, висловленими на недавній нараді в столиці, сподіваються на кращі зміни й налаштовані для цього робити конкретні кроки.
Тим більше, що підприємство - соціально орієнтоване. Створює робочі місця і є бюджето-формуючим для місцевої ОТГ. Надає матеріальну допомогу школі й дитсадку, закладу культури. Не раз своїм і КАМазом, і бусом возили допомогу воякам на схід, доставляли і дрова, і котелки та шкарпетки за кошти своєї профспілки, зібрані продукти, і звичайно ж, свою рибу.
На Іркліївському риборозпліднику я побувала цими днями, коли їхню територію вже вкрило снігом, а воду - льодом. З водосховища колючими їжаками діставав холодний вітер, від якого хотілось сховати носа за теплий комір. А обвітрені обличчя рибалок були відкритими, з якимсь доброзичливим позитивом. Особливі лиця людей з гідністю. Тому й запитала:
- А на які моря ви їздите відпочивати?
- Не на чужі, а на своє Азовське тільки заради солоної води. Бо для нас наше море найкраще, є тут краєвиди дивної краси. Може, доживем до того, що й туризм розвиватиметься, бо є що показати, - відповів Сергій Піддубний.
  А що, іркліївські рибалки це можуть.
Валентина Андрійченко Фото автора.

Subscribe to this RSS feed

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C