Рекламне оголошення

Ви можете розмістити оголошення в цьому місці за 25 грн.

Головний редактор

Головний редактор

Благоустрій, паркування, утримання домашніх тварин: нововведення у 2018 році

Як бути із домашніми улюбленцями
У грудні сесією міської ради було прийнято рішення про затвердження правил утримання тварин у м. Золотоноша.  У обов’язковому порядку будуть зареєстровані ті тварини, які звернулися до ветеринарного лікаря. Досі вирішується чи це буде чіп, чи, можливо, жетончик, який міститиме серійний номер тварини. Основна мета цього закону – ідентифікація  тварин, аби інформативно забезпечити тих, хто може постраждати від тварини, або ж на випадок, якщо домашній улюбленець загубиться, його  легше буде відшукати.
Тварина буде мати свій профіль, де зберігатиметься уся потрібна інформація про неї, з фото. Також у профілі будуть вказуватися усі маніпуляції, які прододили тварині. Це рішення прийнято для того, аби розширити самосвідомість власників та передбачити адміністративну відповідальність, яку понесуь власники своїх улюбленців, якщо тварина нанесе шкоду.
Паркуватися стане дорожче
Також прийнято рішення про паркування транспортних засобів. Тепер правила у місті жорсткіші і нововеденння передбачає: не чекати водія, а залишити листівку на лобовому склі, аби повідомити власника про порушеня. Копію такої листівки (постанови про правопорушення) буде надіслано власнику (тому, на кого зареєстровано ТЗ), поки що не передбачено покарання особи, яка була за кермом, хоча у відділі контролю за благоустроєм міста сподіваються, що найшвидшим часом це питання вирішиться і відповідати за неправильне паркування та інші порушення буде безпосередньо той, хто порушив правило, а не власник транспортного засобу.
Вільні дороги    
Починаючи з 2 січня, відділом контролю за благоустроєм міста управління ЖКГ оголошено місячник. Метою цього місячника є виявлення порушень Правил благоустрою міста, що стосується зберігання будівельних матеріалів, перекриття чи перегородження проїздів та проходів, що унеможливлює рух техніки та пішоходів. Особливо гостро постає ця проблема у період розчистки вулиць від снігу, коли спеціальна техніка не може проїхати через зберігання будівельних матеріалів на вулицях або навмисне встановлення перешкод. Через це іноді з ладу виходить спеціальна техніка, яка розчищає вулиці. Порушникам будуть видаватися приписи, а в разі невиконання його вимог винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, за 9 днів нового року уже складено 15приписів.
Із коментарів Олександра Городинця,  головного  спеціаліста відділу контролю за благоустроєм міста управління ЖКГ.

Спомин про Різдвяну вечерю в хрещеного батька

Цей спогад з раннього дитинства, з тих глибин, до яких сягає пам’ять за частоколом  більш як п’яти десятків літ.Тато з мамою обіцяли на Різдво мене повести та понести вечерю до хрещеного батька, якщо буду слухняною й старанною. Чи й справді умов було дотримано, чи влаштували це авансом, але на Свят-вечір проти Різдва в середині 60-х років минулого століття ми несемо вечерю з Мошурова до Гордашівки на Тальнівщині до хрещеного батька Олексія Біленка.Йдемо пішки навпростець від села до села через ліс Перерванець. Так швидше, бо надвечір на автобус нічого надіятися, а на випадкову попутку марно сподіватися. Тим більше, що наші родичі-куми  живуть  на Одірванці—так по-народному називають цю окраїну їхнього села, розташовану на березі Гірського Тікичу поблизу ГЕС, за якийсь десяток кілометрів навпрошки від нашого села.Засніжений ліс як казка. Тут ростуть ялинки і живуть зайчики й лисички—он стільки стежок-стібків ними вимережано, і я пильно придивляюсь, може якогось звіра й на свої очі уздрію. Щоб на всі боки не роззиралась та не барилась, батько бере мене й несе на руках, а мама йде слідом, підстраховуючи, щоб якоюсь гілкою не цьвохнуло. Річка вже замерзла, тому і її переходимо навпрошки по кризі, а не нарізаючи круг через міст.З-під криги стирчать обмерзлі камені, ніби гноми, що присіли перепочити. Річка утихомирена взимку, а влітку на цьому місці водопад жебонить і сюди на місце з прекрасним краєвидом  приходять чи на випускний, чи на весілля.
Приходимо, коли вже сутеніє й на небі з’являється перша вечірня зірка. Дядько Олекса і тітка Настя в своїй хаті у світлиці розсаджують за столом гостей. На покуті садовлять найстарших—діда Радіона й бабу Югину (у діда біла борода кучерявиться аж до грудей і він схожий на Діда Мороза, тільки з вигляду надто строгий, а бабця навпаки, лагідна та привітна, хоч до рани прикладай). У діда з бабою дев’ятеро дітей: Олексій, Петро, Настя, Катерина, Марійка,Василь, Іван, Аркадій, Галя.Всі подружені, зі своїми сім’ями. То котрі найближче, ті й сходяться вечеряти  на Свят-Вечір за спільним столом переважно в дядька Олекси і його дружини Насті. Він її так лагідно кличе: «Настуню…».А вона йому згідливо: «Так-так, Альошо»,  в неї сміються ямочки на щоках, і говорять вони більше очима, котрі в них обох чорнявих такі сині як проліски напровесні.
На покуті—кутя, узвар і чимала гірка смаглявих калачів. З нашого вузлика беруть горнятко куті й наш калач і обмінюють на свій та ще кладуть різних солодких гостинців, що ледве й кінці хустини сходяться. А на додачу в подарунок вручають биті валяночки з червоними калошиками. Вже приходжені, але ще добротні. З радості від такого подарунка в мене мало серце не вискакує з грудей. То видно дядькова сестра тітка Марійка прислала посилку з Америки. Мешкає вона в Балтіморі під Вашингтоном, туди після війни закинула її доля після неволі в Німеччині, де батрачила остарбайтером і в пошуках кращого життя подалася в парі з таким же земляком-українцем. На столі—12 страв, а здається—незліченно й неміряно. Є солоненького й солоденького. Пироги з капустою, горохом і кропом, з маком, з печеним солодким дрібно січеним буряком і гіркуватою калиною.А на солодке—молочний кисіль туго застиглий,хоч ножем ріж з викладеними зверху колами з ягідок вишень і суничок. Вечеряють гречно й поважно, дякують за те, що Бог послав і просять Бога нарік в достатку діждати, щоб усім гуртом разом вечеряти. Стиха співають «Застеляйте столи» й такі колядки, де «звізда ясна на  весь світ  засіяла». Як тільки серед шуму й гамору западає мовчанка, з-під столу лунає дуплетом апетитне «апчхи, апчхи!»--то дядькові діти Ванько та Ніна непомітно туди забрались і під час вечері мимовільно чхнули—за звичаєм таким належить дохід дати, хлопчику—бичка,а дівчинці—хоча б гуску.Дядько Олексій ще сумнівається, чи то так ненавмисне в них це вийшло, чи може взяли пакетик перцю понюхати, але запевняє, що Ванько гарантовано пастиме влітку бичка, а Ніна—гуси в березі. І тільки дід не задумуючись стає на сторону внуків, виймає з кишені й дає обом по залізному карбованцю та запрошує до себе і колядувати, і щедрувати, і посівати—він вже гостинців приберіг. Отже, він зовсім не строгий, а добрий дідусь. В цей час гості, перевечерявши, поспішають до своїх домівок, бо ж прийдуть колядники. А в дядькове вікно колядники вже заглядають у шибку зі сміхом та веселощами запитують:
-Пане-господарю, дозвольте колядувати?!
-Колядуйте, колядуйте!
Найстарші нависають над вікном зверху шибки, середульші—по центру, аж приплюснувши носа до скла й зазираючи в хату, а найменші заглядають аж знизу, видно, що з призьби й ненароком зірвавшись, шугають  донизу. Веселощі, жарти,сміх. Проколядувавши, обтрушують від снігу взуття й поспішають від вікна до порога за гостинцями, які в плетеному кошику виносить тітка Настя й роздає бублики й цукерки, горіхи та яблука.Гостинці ховають в торбинки й через тин ватага колядників  перестрибує в сусідський двір й вже під тим  вікном просить дозволу колядувати.
Я до всього прислухаюся й приглядаюся, боячись пропустити якийсь момент чи епізод. Ще стільки всього цікавого й захоплюючого обіцяє цей казковий вечір, але малій пора спати. Стелять мені в маленькій кімнаті, де стоїть ялинка. Накрохмалене простирадло аж рипить, як сніг на морозі.На стіні килимок з трьома богатирями -- при такій варті мені не страшно…
Будять вдосвіта, ще тільки сіріє за вікном.Батькам потрібно хоч на крилах летіти додому, бо треба порати худобу в сараї, так як свекруха взялася до ранку тільки приглянути за двома меншими хлопчиками. Як, казка закінчилася?—спросоння не йму віри, більше з досади,а не з раннього підйому хочеться розридатися.Заспокоюють обійми тьоті Насті й теплі запросини хрещеного ще приходити в гості, приносити вечерю.
Але досаду як рукою зняло, коли виходимо надвір.Там все навкруги—казка білого інею.Кришталевими узорами помережане все навкруги—дерева , кущі, паркан, колодязь із журавлем, верболіз у березі, все до найдрібнішої билинки. Додому ми вирушаємо вже не навпростець, а кругом, дорогою на трасу. Траса прогорнута, нас підбирає молоковоз, що їде від заводу на ферму. Сідаємо втрьох у кабіну, в якій хоч і тісно, зате тепло і затишно.Казка не зникає, коли й  біля нашого повороту сходимо з машини і крокуємо додому.Все навкруг у незаймано білому інеї, під снігом, як під білим та чистим покривалом.Ця картина з тих пір ще довго в мені живе як мрія: знайти свою долю, як дядько Олексій з тіткою Настею, свого сина назвати Олексою.Тепер вже—як давній спомин, коли пішли у засвіти і мама з татом, і хрещений з дружиною. Гріє те, що до віконця тої хати Біленків на Одірванці в Гордашівці ще прилітає колядка.
Валентина Андрійченко (дівоче прізвище Безпала)

Віче під ялинкою


  Не зовсім мирно минуло Різдво  в Золотоноші по вулиці Баха, де в одній частині будинку мешкає молода сім"я з немовлям, а в другій  рік тому
поселилися роми - переселенці із Донбася. Ведуть вони себе галасливо, а на Різдво почували себе ще й розкуто. Через що сусід Сергій 7 січня близько 9-ої години вечора поскаржився в поліцію. За те, що поскаржився, вони його й побили: отримав черепно-мозкову травму й забій внутрішніх органів і доставлений на лікування в лікарню. На виклик поліціянти прибули, коли бійка якраз була в розпалі. Кажуть, що дісталося ще й поліцейським--в прокуратурі ініціювали досудове розслідування  щодо умисного заподіяння  побоїв  працівникам поліції. Але начальник Золотоніського відділу поліції Олександр Охріменко запевняє,що його підлеглі не постраждали.
  Цей випадок набув розголосу через соціальні мережі, коли про нього в інтернеті розповіла дружина потерпілого,котра на руках із п"ятимісячною дитиною змушена була перебратися на іншу квартиру.Так виникла ідея зібратися на центральній площі міста і з"ясувати причини такої розкутої поведінки,стосунків на побутовому рівні. Заклик був почутий і вчора, 9 січня близько 9-ої  години вечора на центральній площі міста, біля ялинкою зібралося близько півтори сотні жителів.Серед присутніх були й деякі депутати міської ради, заступник міського голови Олег Масло, начальник відділу поліції Олександр Охріменко. Ромів не було Говорили про те, що наболіло.Згадали кількарічної давності випадок з побиттям таксистів, осінній випадок на Покрову, коли на пішохідному переході  водій збив двох дітей. Ще свіжіший,на початку зими--наркорейд київської поліції.Реагування--нуль, свавілля тільки посилюється, проти чого й протестували присутні на цьому зібранні. Олег Масло пропонував запровадити спільне патрулювання вулиць, як було в 2014 році. Олександр Охріменко закликав до відкритого діалогу--його й запрошували зробити це на найближчій сесії міської ради й відзвітувати про оцінку таких протиправних дій. В міськвиконкомі вже створили й комісію для вивчення зокрема й останньої пригоди.
   А по закінченні віча під ялинками з півсотні учасників та зо два десятки автомобілів вирушили на вулицю Баха до злополучного будинку, який стояв порожнім. Можливого погрому не сталося-за присутності керівника поліцейських прислухалися до його заклику діяти в законних рамках. Попереду-відкритий діалог щодо цієї назрілої проблеми.
Валентина Андрійченко.

Традиція бити "морду" входить в моду?

Новорічні свята розпочалися із сутички між особами ромської та української національності. Пригода трапилася 7 січня, близько 9 години вечора у Золотоніський відділ поліції надійшло повідомлення, на яке відразу виїхали чергові працівники. У будинку двоє працівників поліції застали сутичку між сусідами.Роми гучно «відпочивали», чим заважали родині Сергія С., на зауваження сусідів не реагували.
Патрульна поліція успішно зупинила правопорушення, і з метою подальшого недопущення більш грубого порушення було застосовано усі міри, аби урівноважити та  заспокоїти конфлікт, щоб забезпечити  безпеку та порядок у місті. Завдяки діям поліції інцидент було призупинено, усіх постраждалих патрульні відвезли до лікарні, де їх обстежили та надали першу медичну допомогу.  Працівники слідчо-оперативної групи установили усіх  учасників події та відібрали пояснення. Потім учасники конфлікту були обстежені на стан алкогольного сп’яніння. На цей час Золотоніським слідчим відділом зареєстровано правопорушення за ознаками злочину за статтею 125,ч.1
Зараз у поліції з’ясовують, хто розпочав бійку та встановлюють ступінь тяжкості нанесених травм. Хотілося б і спростувати інформацію, яка поширюється на просторах Інтернету, про бійку між поліцією та особами ромської національності. Поліцейських ми бачили особисто, ніяких тілесних ушкоджень на них немає. Тим часом у мережі поширюються чутки самих очевидців інциденту (Витяг із соцмережі, коментує дружина потерпілого Аліна): «Коли прибула поліція, то цигани побили патрульних і мого чоловіка. Наразі чоловік знаходиться у лікарні зі струсом мозку і забиттям нирки. Я з дитиною на з’ємній квартирі!!! У сутичці приймала участь вся сім’ я діючого циганського барона! Поліція прийняла заяви і на цьому поки що все!” – розповідає пані Аліна». - Не хотілося б, аби перебільшена та розповсюджувана за чутками інформація .сприймалася за достовірну! Але разом з тим виникало кілька сутичок, під час яких сторони можуть добитися справедливості. Впам'ятку, як кілька років тому була сутичка із таксистами. Тепер ось ця на Різдво. Хто правий чи чия зверху?
9 січня уже все місто знало про пригоду, яка трапилася у Різдвяну ніч. Небайдужі до цього інциденту скооперувалися та зібралися швидко на площі Героїв Небесної Сотні о 8 годині вечора, аби прийти до спільного рішення. Люду зібралося декілька сотень. Кожен з них хоче бачити справедливість у рідному місті.
На фото: вечір 9 січня, близько 9 години вечора на центральный площі Героїв Небесної Сотні.

Subscribe to this RSS feed

-2°C

Золотоноша

Cloudy

Humidity: 98%

Wind: 28.97 km/h

  • 17 Jan 2018 -1°C -6°C
  • 18 Jan 2018 2°C -1°C